Axi 2208/34

Baza informacij o motorjih, krmilnikih, prenosih, propelerjih v modelih letal

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
ziga123
Tekmovalec
Prispevkov: 313
Pridružen: 25 Avg 2011, 13:37
Kraj: Šentjur

Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a ziga123 »

Živjo
Imam zgoraj omenjen motor Axi 2208/34
Pojavila se je težave ko sem danes hotel prvič pognati motor s propelerjem. Težava je ista kod je vidna na tem vidu http://www.youtube.com/watch?v=R4KwoeMezs8 ko dam po gasu začne isto takole trzati.
Propeler sem dal gor 11x7 za ta motor je pa predvideno 9x5 ali je mogoče težava v tem da se pretiraval z propelerjem?
Gre za jadralni model kateri ima zložljiv propeler.
Lp
Žiga
Hitec optic 6 sport
Multiplex royal 7
Sanwa MT-44
Pichler Domino, Orion, Sniper FunCub
Libella Dlg
Kyosho Inferno MP7.5 Sports 3 1/8
kyosho inferno mp9e 1:8 tki1
street jam ota r31 drift 1:10
Traxxas e-revo 1/16

Groupner Mc-20
Uporabniški avatar
ziga123
Tekmovalec
Prispevkov: 313
Pridružen: 25 Avg 2011, 13:37
Kraj: Šentjur

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a ziga123 »

Zdravo!
Danes sem dobil propeler ki je predpisan za ta motor 9x5 in mi isto dela kod na tavelikem samo trza kod je prikazano v posnetku ki sem ga objavil s prejšnim postopm.
Lp
Žiga
Hitec optic 6 sport
Multiplex royal 7
Sanwa MT-44
Pichler Domino, Orion, Sniper FunCub
Libella Dlg
Kyosho Inferno MP7.5 Sports 3 1/8
kyosho inferno mp9e 1:8 tki1
street jam ota r31 drift 1:10
Traxxas e-revo 1/16

Groupner Mc-20
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a manpower »

Imaš žice pravilno priklopljene
Regler motor.. srednja na reglerju mora biti priklopljena na srednji motorja, leva desna ni pomembna razen za smer vrtenja.
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Si poskusil spremeniti timing? Z drugim krmilnikom si probal?
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
ziga123
Tekmovalec
Prispevkov: 313
Pridružen: 25 Avg 2011, 13:37
Kraj: Šentjur

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a ziga123 »

manpower napisal/-a:Imaš žice pravilno priklopljene
Regler motor.. srednja na reglerju mora biti priklopljena na srednji motorja, leva desna ni pomembna razen za smer vrtenja.
Hvala za odgovor bom naredil tako kod si napisal res imam žice narobe zvezane.
Hitec optic 6 sport
Multiplex royal 7
Sanwa MT-44
Pichler Domino, Orion, Sniper FunCub
Libella Dlg
Kyosho Inferno MP7.5 Sports 3 1/8
kyosho inferno mp9e 1:8 tki1
street jam ota r31 drift 1:10
Traxxas e-revo 1/16

Groupner Mc-20
Uporabniški avatar
ziga123
Tekmovalec
Prispevkov: 313
Pridružen: 25 Avg 2011, 13:37
Kraj: Šentjur

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a ziga123 »

andrej007 napisal/-a:Si poskusil spremeniti timing? Z drugim krmilnikom si probal?
Ne. Z drugim krmilnikom nisem probal ampak če si imel v mislih to da bi bilo z njim kaj narobe ni ker sam motor pa žene samo s propelerjem nekaj heca.
Lp
Žiga
Hitec optic 6 sport
Multiplex royal 7
Sanwa MT-44
Pichler Domino, Orion, Sniper FunCub
Libella Dlg
Kyosho Inferno MP7.5 Sports 3 1/8
kyosho inferno mp9e 1:8 tki1
street jam ota r31 drift 1:10
Traxxas e-revo 1/16

Groupner Mc-20
Uporabniški avatar
ziga123
Tekmovalec
Prispevkov: 313
Pridružen: 25 Avg 2011, 13:37
Kraj: Šentjur

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a ziga123 »

Zdravo!
Težava je rešena problem je bil samo okoli žic malo sem jih narobe obrnil. Hvala manapower-ju za opozorilo motorček sedaj žene tudi veliko eliso 11x7.
Lp
Žiga
Hitec optic 6 sport
Multiplex royal 7
Sanwa MT-44
Pichler Domino, Orion, Sniper FunCub
Libella Dlg
Kyosho Inferno MP7.5 Sports 3 1/8
kyosho inferno mp9e 1:8 tki1
street jam ota r31 drift 1:10
Traxxas e-revo 1/16

Groupner Mc-20
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Ne vem, ampak tole z žicami je hokus pokus. :D Sploh nima veze na katero žico motorja priklopiš katero žico krmilnika, le da so dobro priklopljene in, da so to tiste tri za motor in ne oni dve za aku. Med krmilnikom in motorjem ni nikakršne skrivne zveze, ki bi pogojevala, da je srednja žica reglerja priklopljena na srednjo žico motorja, ta je brez osnove!Motorji so večinoma vezani v zvezdo, nekateri pa v trikot, ampak obakrat so to simetrične vezave.
Napako si moral imet kje drugje, poišči jo, da ne bo v zraku zatrzalo, ali skurilo pogona. :wink:
Morebiti timing, ali celo slab kontakt na eni od faz?
lp
Sašo
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a manpower »

Srednja žica motorja in krmilnika mora biti skupaj ostale dve sta pa sam polariteti ki jih menjaš glede na željeno smer vtrenja... probaj levo žico motorja priklopit na srednjo esc pa bo isti efekt kot na posnetku.... probaj srednja je srednja....
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Uporabniški avatar
ziga123
Tekmovalec
Prispevkov: 313
Pridružen: 25 Avg 2011, 13:37
Kraj: Šentjur

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a ziga123 »

Zdravo
Žice sem prestavil tako kod si napisal manapower in sedaj dela.
Raktivec: Mislim da tudi če nebi žic prestavil tako kod si napisal bi pomojem delal če nebi bil kje slab spoj ker na drugem modelu imam drugače zvezan kod tukaj in vse dela.
Vse sem pregledal še enkrat da ne bo v zraku nevšečnosti in nisem opazil inč sumljivega.
Hvala obema za pomoč!
Lp
Žiga
Hitec optic 6 sport
Multiplex royal 7
Sanwa MT-44
Pichler Domino, Orion, Sniper FunCub
Libella Dlg
Kyosho Inferno MP7.5 Sports 3 1/8
kyosho inferno mp9e 1:8 tki1
street jam ota r31 drift 1:10
Traxxas e-revo 1/16

Groupner Mc-20
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a raktivec »

manpower napisal/-a:Srednja žica motorja in krmilnika mora biti skupaj ostale dve sta pa sam polariteti ki jih menjaš glede na željeno smer vtrenja.


:D Daj no, ne širi krive vere. Tisti, ki navija motor se sploh ne ukvarja z tem katero žico bo potegnil ven kot sredinsko in kateri dve bosta na koncu. Zadeva je navadno enostavna vezava v zvezdo. To pomeni, da so (v tem primeru v motorju) žice vseh faz na enem koncu združene v kratki spoj, na drugem koncu jih pa priklopiš na vir napajanja, ki je v našem primeru regler. Od zaporedja v katerem so žice priklopljene je odvisno v katero smer bo fluks vrtel motor. Ker ima zvezda tri povsem enakovredne priklope (in tudi v primeru trikotne vezave so trije priklopi povsem enakovredni) je povsem neumestno trdit, DA MORA BITI SREDNJA ŽICA MOTORJA SPOJENA Z SREDNJO ŽICO REGLERJA. Poglej si malce literature okrog vezave zvezda in vezave trikot, pa boš sam uvidel kak nesmisel je ta tdritev. :wink:

Pa brez zamire, ne bi se rad prepucaval, le zmoto odpravljam iz forma in jemlji to kot vzpodbudo k malce več vedoželjnosti, ne pa kot grajo.



Še ena v razmislek:

a.) Imaš tri enake 230 V grelce in trofazni 400 V tok.Kako bi tega šmenta priklopil da grelcev ne skuriš?
- po eno žico vsakega od grelcev združiš skupaj vkratki stik.
- v tri faze napajanja priklopiš preostalo žico enega od treh grelcev v eno fazo.
Dobil si klasično, šolsko izvedbo zvezda priklopa, kjer je na vsakem grelcu 230V. Stičišče lahko pelješ z vodnikom tudi na nulo, če hočeš.

b.) Imaš tri enake 400V grelce, ki jih moraš priklopitna trofazno omrežje.
- v tri faze napajanja priklopiš po eno žico enega grelca v eno fazo.
- drugo žico priklopiš v eno od poljubnih faz, vendar vsak konc v drugo sosednjo fazo
Dobil si čisto trikot vezavo z 400V po grelcu.

V nobenem od primerov sploh ni pomembno katera žica-faza je sredinska, KER SREDINSKE FAZE ni, vse so popolnoma enake in vse so na koncih enakokrakega trikotnika ali enakokrake zvezde.
In motor glede vezave deluje zelo podobno kot grelec, le da poleg gretja opravlja še drugo vrsto dela. :D


Ja in, če želiš menjat vrtljaje zamenjaš priklopni mesti dveh faz. Sta to bočni dve ali sosednji dve, je vseendrek!
lp
Sašo
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a manpower »

Nevem, lej ne bom se kregal ker nisem vešč pri elektroniki ali elektru... sam govorim iz lastnih izkušenj, se je to dogajalo pri meni pri vseh kupljenih motorjih, sem probal tri nabavil tri nove potem na nekem tujem forumu prebral mojo trditev in lej ga zlomka vseh 6 motorjev je čudežno začelo delovat... in tako naprej priklaplam vse motorje v moji modelarski dobi okol 7 let.... in zmer potegne na to foro če so težave..... ne navijam pa motorjev.... ne mešaj pa 3 fazne industrijske elektrike s modelarsko štromarijo ki pa ima bole malo skupnega....
LP
Pa brez zamere
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Uporabniški avatar
sihu
Tekmovalec
Prispevkov: 351
Pridružen: 07 Sep 2011, 10:25
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a sihu »

@raktivec
Samo mali popravek: 400V napetost (ne tok). :wink:
Hitec Eclipse 7 Pro, RV-9, Scout, EPP Mustang P-51, Bliss Topmodel CZ, Robbe Charter, CopterX 450
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a raktivec »

@Sihu;


Ja, pardon. Ob takih lapsusih mi pade koncentracija in sem "izdelal" varilni aparat. :D





@manpower;

Saj ne gre za prepir, gre le za z tvoje strani popolnoma napačno tolmačenje priklopa v zvezdo vezanega sinhronega motorja z permanentnim magnetom in v korist vseh tistih, ki tega ne vejo - tudi tebe, sem te popravil. :wink:
lp
Sašo
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a raktivec »

manpower napisal/-a: ne mešaj pa 3 fazne industrijske elektrike s modelarsko štromarijo ki pa ima bole malo skupnega.

Ne vem kaj si po fohu, ampak tale stavek je pa za vsak forumski anale. Modelarska štromarija ima MNOGO več skupnega z industrijsko kot si lahko predstavljaš! Tole kar sem ti napisal članek višje velja za vse aparate vezane v zvezdo ali trikot, pa naj bodo za hobi, modelarstvo, šport, vesolje, navtiko, industrijo, ali le za golo zajebancijo.
Raje prekinimo, preglej nekaj literature in jo poizkusi pravilno razumet, potem pa nadaljujmo, da ne bomo eni izpadli sitni, za druge pa ne upam napisat prave besede.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: Axi 2208/34

Odgovor Napisal/-a manpower »

Zmenen se strinjam....
Nimam pojma o štromu priznam sem pa sam dal nasvet kaj sem jest naredu ker se mi je dogajalo isto,, stvar je človek rešu na isti način tko da lih čist napačen nasvet pa lih nisem dal..
No dejmo mir.....
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Odgovori

Vrni se na Elektropogon