predelava krtačnega v brezkrtačni motor

Baza informacij o motorjih, krmilnikih, prenosih, propelerjih v modelih letal

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

predelava krtačnega v brezkrtačni motor

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

Kako lahko predelamo letalo s krtačnim motorjem v brezkrtačnega ??? :praskam:
peter borič
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Zamenjaš motor in krmilnik.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

Kako pa povežeš žice ? ( vem da dajem čudna vprašanja ampak o tem nimam pojma ) #-o
peter borič
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Joj, o tem je že toliko napisanega, da skoraj ne bi še enkrat od začetka vse...
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

A pa bi mi lahko povedal kje na forumu ker jaz nimam časa za brskanje po njem.
Hvala vnaprej ! [-o< [-o< [-o<
peter borič
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Kako to da imaš potem čas za šraufanje letal?

Najprej se izobrazi o tem kar šraufaš, pol pa šraufaj. Čas si planiraj tako, da bo vklučeval izobraževanje.
Rajsar
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 Nov 2010, 12:15

Odgovor Napisal/-a Rajsar »

peter6637 napisal/-a:A pa bi mi lahko povedal kje na forumu ker jaz nimam časa za brskanje po njem.
Hvala vnaprej ! [-o< [-o< [-o<
Tu na forumu, se novincem raje da lekcijo iz filozofije, da dobijo občutek kako so bebavi, kot da bi se pomagalo.
Če bi šlo za kako stvar, ki potrebuje dolgo razlago ne rečem, tako pa [-o<

Torej, brezkrtačni motor ima tri žice, regulator za brezkrtačni motor pa na eni strani tri, na drugi dve.
Tam kjer sta dve žici sta ena rdeča in ena črna, tam preko konektorjev povežeš z baterijo (+rdeča .....-črna, to je zelo pomembno, če zamenjaš običajno skuriš regler)
Tam kjer so pa tri žice, jih pa enostavno spojiš s tistimi tremi na motorju. Ni važno, katero s katero, motor bo delal. Če imaš srečo, se bo vrtel v pravo smer, če se pa vrti v napačno smer, pa dve žici od treh med seboj zamenjaš.
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Odstrani krtače in dobil boš brezkrtačnega. [-X
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

Hvala za odgovor !!!
( sicer imam čas ampak se mi ne da več brskati po forumu )
:D/ :D/ :D/
peter borič
Uporabniški avatar
dart2
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 17 Jan 2007, 16:14
Kraj: ptuj

Odgovor Napisal/-a dart2 »

Krtačnega motorja se, ne da predelati v brezkrtačnega!
Uporabniški avatar
TECHNiC
Freak
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 14:14
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a TECHNiC »

Seveda se da, čeprav se ne splača in je off-topic :)
LP, Tomaž
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Rajsar napisal/-a:
peter6637 napisal/-a:A pa bi mi lahko povedal kje na forumu ker jaz nimam časa za brskanje po njem.
Hvala vnaprej ! [-o< [-o< [-o<
Tu na forumu, se novincem raje da lekcijo iz filozofije, da dobijo občutek kako so bebavi, kot da bi se pomagalo.
Če bi šlo za kako stvar, ki potrebuje dolgo razlago ne rečem, tako pa [-o<

Torej, brezkrtačni motor ima tri žice, regulator za brezkrtačni motor pa na eni strani tri, na drugi dve.
Tam kjer sta dve žici sta ena rdeča in ena črna, tam preko konektorjev povežeš z baterijo (+rdeča .....-črna, to je zelo pomembno, če zamenjaš običajno skuriš regler)
Tam kjer so pa tri žice, jih pa enostavno spojiš s tistimi tremi na motorju. Ni važno, katero s katero, motor bo delal. Če imaš srečo, se bo vrtel v pravo smer, če se pa vrti v napačno smer, pa dve žici od treh med seboj zamenjaš.
Rajsar ne gre se za filozofije ter izdelave bebcev, pač pa zato ker se vsake 14 dni ponavljajo ena in ista vprašanja ker se nekomu na novo ne da malo prebrskati nazaj ter si ne prebere niti osnovnih stvari in komaj loči med komponentami sistema kaj šele kaj potrebuje.
Na koncu še pa brez sramu v faco reče da ima dovolj časa samo se mu ne ljubi iskat.

Žal je tako da pri modelarstvu je treba kaj malo poiskati ter prebrati,če se ti to ne da potem ta hobi ni zate.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

peter6637 napisal/-a:Hvala za odgovor !!!
( sicer imam čas ampak se mi ne da več brskati po forumu )
:D/ :D/ :D/

Yes, we know. Tebi se ne da brskati (škoda da ne znaš uporabljati iskalnikov, lahko veliko naredijo namesto tebe), nam se najbrž da vsak teden vse napisat na novo.
Fly it like you stole it!
rvpilot
Razpravljalec
Prispevkov: 196
Pridružen: 19 Nov 2004, 23:09

Odgovor Napisal/-a rvpilot »

Ja mu bi povedali kako se da predelati iz krtačnega v brezkrtačni motor, enostavno krtačke vzameš ven pa je brezkrtačnik.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Sedaj pa resno, okoli predelave, brezkrtačnika v krtačarja.

če me spomin ne vara, sem nekje leta 2004, videl na netu, kako je tip razdrl 3 polni speed 400, in na vsako kotvo 3 polnega rotorja navil eno tuljavo. Nato je naredil čvrsto vpetje "rotorja". V pločevinasto "piksno" ki je prej predstavljala ohišje motorja, pa je vlepil magnetke in nastal je zanimiv preprost brezkrtačni "outruner".

Vsekakor se brezkrtačnika da spremeniti v krtačnika, vendar ob današnjih cenah motorjev to početje nima smisla, saj je vložen trud, čas in material večkratno presežeta ceno komercialnega izdelka, da o poerformansak tako predelanega motorja raje ne izgubljamo besed.

Vendar pa vidim v tej temi globalno napako, ki jo je storil avtor in sicer ni zastavil vprašanja in naslov problemu primerno.

Najbrž je v bistvu hotel modelček, ki ga poganja zastarel krtačni motor, predelati tako, da bi mu vgradil sodobnejši brezkrtačni pogon.

To za sabo potegne nabavo motorja in ustreznega krmilnika, morda tudi bolj ustreznega akumulatorja.

Okoli motorja in krmilnika je že nekdo dobro povedal, kako in kaj s temi raznimi žicami, sam bi pa še povdaril, da lahko predelava bistveno vpliva na težišče modela, zato je treba novo opremo razporediti tako, da ima model še vedno težišče na istem mestu, kar se običajno najbolj učinkovito naredi s premikom pogonskega akumulatorja naprej ali nazaj po modelu...

Mitja
Odgovori

Vrni se na Elektropogon