Leplenje magnetov?

Baza informacij o motorjih, krmilnikih, prenosih, propelerjih v modelih letal

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Leplenje magnetov?

Odgovor Napisal/-a mato »

Kako zahteven je ta poseg? Je po tem postopki potrebno balansiranje? Kje?

V tej temi iščem pogon za extro in je naveden prvi motor, ki naj bi imel težave z odpadanjem magnetov, drugače pa naj bi bil motor OK.

Je smiselno odlepit magnete in jih na novo prilepit?

Tudi kakšen dodaten predlog za setup je še vedno dobrodošel [-o<
(Extra 2.2m, leteča teža pod 6,5Kg)
Lp Matej
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Pozdravljen!

Pri Turnigyju ni pravila! Magneti so lahko čisto solidno vlepljeni, nekateri tudi ne. Odvisno, katera od kitajskih rok ga je prilepila. Vendar magneti ne odpadajo samo zaradi slabega vlepljenja, temveč tudi od zbalansiranosti zvona. Če le ta opleta, se pri višjih vrtljajih to odraža v stalnem tenstanju zvona v jajčasto obliko, ki povzroči odstopanje lepila in magneta od podlage. Stvar se nekoliko izboljša, če zapolnimo vrzeli med magneti z epoxijem UHU Endfest 300, počakamo, da epoxi želira, in očistimo magnete s krpo, namočeno v metanol ali, če tega ni, nitro razredčilo. Zvon je potrebno potem obvezno uravnotežiti. To naredimo zasilo lahko tudi na preprosti napravici- deščici z dvema vertikalnima pločevinama, ki sta lepo izravnani med seboj in v vodni vagi. Os potem na motorju premakneš, da gleda malce ven na obeh straneh, in večkrat poizkusiš in označuješ gornji ali dolnji položaj. Dodajaš ali odvzemaš lepilo.

LP

Marko
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Motor za extro je minimalno 5330. Kar je manjše ne bo dovolj za to težo.

Magnete lepi raje z Patex extreme, tako je predlagal Brane in boljše drži od UHU 300.

En problem so vibracije, drugi je toplota... rešitev je v pravilno načrtovanem zvonu, po možnosti z ukrivljenimi magnet, kvalitetnem lepilu in kvalitetnem lepljenju ter na koncu balansiranju... po mojem bi bilo dobro vprašati nekoga, ki previja motorje, da ti zbalansira.
lp Melly
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Lepil sem tudi že s Patex extreme. Drži zelo dobro, je pa en problem. Lepilo ne sme biti staro. Ko sem lepil iz iste tube po dobrega pol leta, sem imel samo še dodatno delo z odstranjevanjem.
Vsekakor je treba, če se magnete lepi ponovno, vse dobro očistiti in razmastiti.
Sicer pa so moje izkušnje z motorji-outrunerji stare 7 let. Svojega prvega outrunerja sem naredil sam pozimi 2003/2004 (1Kw) za takratnega Matrixa. Sledila mu je še cela paleta motorjev različnih moči! Vsi so še uporabni.
Da oštevilu previtih motorjev niti ne govorim.

LP

Marko
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Hvala vsem za komentarje =D> , sem se odločil, da pri tako velikem motorju improvizacija ni dobrodošla in bom rajši kupil motor, ki nima težav.
Lp Matej
Odgovori

Vrni se na Elektropogon