Pogon za canadair-ja. Pomoč!

Baza informacij o motorjih, krmilnikih, prenosih, propelerjih v modelih letal

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
Tymy
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 13 Apr 2010, 16:50
Kraj: Lesce

Pogon za canadair-ja. Pomoč!

Odgovor Napisal/-a Tymy »

Zanima me kakšen setup mi priporočate, glede na to da ima model dva motorja in bi morala delati čimbolj sinhrono. Razpon kril ima 130cm, dolžina trupa je 85cm, max. polmer propa je 10cm, teža modela je okoli 350g. Najrajše bi čim lažjo zadevo. vnaprej hvala za odgovore. :D
Priponke
Še ena slika modela.
Še ena slika modela.
can.jpg (96.27 KiB) Pogledano 2027 krat
Slika
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

Jest ti priporočam da si dobiš dva popolnoma enaka regulatorja in motorja gor pa da daš kontra rotirajoča propelerja, končna teža modela bo verjetno okoli 600g~700g (čisto na pamet) tako da 200W (2x100W) boš imel po moje čez glavo dovolj, mislim da bi stvar brez težav funkcionirala tudi na 150W

Mogoče tale motor:
http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... _Outrunner

Dobr zrihti :)
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
Uporabniški avatar
Tymy
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 13 Apr 2010, 16:50
Kraj: Lesce

Odgovor Napisal/-a Tymy »

Slika
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

S tvojo izbiro ni nič narobe SAMO jast ti predlagam da si kupiš turnigy regulatorje, imam zelo dobre izkušnje z njimi, če si se odločil da se bosta motorja vrtela v isto smer si izbral pravilno drugače pa se dobro prepričaj da boš dobil kontravrteča propelerja, tisto kar si ti našel sta dva identična in ne bi bilo dobro če želiš kontra vrteče propelerje. Poišči enega navadnega in enega "pusher" (potisnega) :D
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
Uporabniški avatar
ssikuc
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 10 Sep 2005, 21:02
Kraj: Zagorje

Odgovor Napisal/-a ssikuc »

nitrometan napisal/-a:S tvojo izbiro ni nič narobe SAMO jast ti predlagam da si kupiš turnigy regulatorje, imam zelo dobre izkušnje z njimi
Tudi jaz imam dobre izkušnje s Turnigy regulatorji.

Imel sem pa probleme s TowerPro w25A Brushless Speed Controller v navezi z bk motorjem KD A22-20L Brushless Outrunner Motor.
Seveda pa ni nujno, da ta tvoj Turnigy bk motor ne bo deloval s tvojim izbranim regulatorjem.

Pa še ena razlika med Trunigy in TowerPro regulatorjem. Turnigyjev timing se da programirati (prav tako ostale nastavitve), pri TowerPro je pa timing avtomatsko nastavljiv in tudi ostale nastavitve so bolj omejene... Turnigy regulator lahko nastavljaš s programsko kartico, TowerPro samo s komando...


Lep pozdrav!
Simon
Odgovori

Vrni se na Elektropogon