Problem z aileroni- Sebart Katana S30E

Baza informacij o motorjih, krmilnikih, prenosih, propelerjih v modelih letal

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Problem z aileroni- Sebart Katana S30E

Odgovor Napisal/-a Helium »

Živijo! Imam problem :D Pred kratkim sem v katano vgradil vse potrebne štiri servomotorje. Sedaj sem naletel na problem z aileroni. Že od začetka sem imel željo vsak servo aileronov dat na svoj kanal. In tako sem uporabil funkcijo FLAPERONI. Problem pri flaperonih je bil ta, da se je levi aileron odklanjal slabše kot desni zato sem zdaj vse skupaj dal na Y-kabel. Na Y-kablu problemov z odklanjanjem ni.


Lahko pustim kar na Y-kablu ali bo kaj narobe ?


Hvala!


Lp, Marko!
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Uporabniški avatar
Jakob
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 15 Maj 2007, 19:11
Kraj: Podkoren

Re: Problem z aileroni- Sebart Katana S30E

Odgovor Napisal/-a Jakob »

Helium napisal/-a:Živijo! Imam problem :D Pred kratkim sem v katano vgradil vse potrebne štiri servomotorje. Sedaj sem naletel na problem z aileroni. Že od začetka sem imel željo vsak servo aileronov dat na svoj kanal. In tako sem uporabil funkcijo FLAPERONI. Problem pri flaperonih je bil ta, da se je levi aileron odklanjal slabše kot desni zato sem zdaj vse skupaj dal na Y-kabel. Na Y-kablu problemov z odklanjanjem ni.


Lahko pustim kar na Y-kablu ali bo kaj narobe ?


Hvala!


Lp, Marko!
Tak priklop sicer ni ravno praksa, ampak če deluje nebi smelo bit nič narobe. Problem se pojavi, če boš moral trimat ali kako drugače delat le z enim aileronom. Bi pa rekel, da gre pri težavi, ki si jo opisal za problem pri programiranju naprave. Gotovo bi se dalo uredit na vsakem kanalu posebej... Sem imel tudi sam MX 12, pa vem, da se je dalo... Se pa ne spominjam več točno menijev. Mogoče ti bo kak lastnik te naprave znal podrobneje obrazložit...
gregor94
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 21 Avg 2006, 07:32
Kraj: dobova
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gregor94 »

Jaz imam mx-12, letim pa acromasterja, oba servota za elerone imam vezana na Y kabel. Zadeva čisto dobro fukncionira, edino problem bi nastal če bi bil posebej pozoren na diferenciale, kar pa mene niti malo ne moti.

Sam se nikoli nisem poglabljaL v to smer, da bi elerona dal vsak v svoji kanal. Pa sem tako letel že kar nekaj modelov, med tem tudi F3A akrobata, in kar nekaj depronarjev.
Če so le vse povezave z servotov na elerone porihtane tako kod treba, ti Y sistem vezave ne dela nikakršnih problemov.

Se pa stvar konča pri tem, če bi rad elerone uporabljal kot flape in podobno,kar prek Y vezave nikakor negre...


Lp.
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Jaz potrebujem elerone samo zato, da opravljajo svoje delo, FLAPOV ne rabim :D Ok, potem bom kar pustil na Y-kablu!


Hvala!


Lp, Marko!
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Uporabniški avatar
ssikuc
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 10 Sep 2005, 21:02
Kraj: Zagorje

Odgovor Napisal/-a ssikuc »

Poglej kako imaš nastavljeno pod ''Differential'', če imaš tu nastavljeno različno odklanjanje servov potem ti zato tako dela...

Drugače pa more to lepo špilat s funkcijo flaperoni... :-({|=

Slika
Uporabniški avatar
spiky
Tekmovalec
Prispevkov: 436
Pridružen: 31 Mar 2008, 12:46
Kraj: Mengeš

Odgovor Napisal/-a spiky »

@Marko


Glede na to, da imaš Mx-12 je uporaba Y-kabla živa traparija #-o


Nastavi:

- stick mode: 2
- flaperon: ON

V tem primeru so kanali:

1: motor
2: eleron desni
3: višina
4: smer
6: eleron levi




Lp Izi


p.s.: Seveda preveri še hod servov {TRAVEL ADJ}; 2. (AILE) in pa 6. (FLAP) kanal morata imeti nastavljene enake odklone levo/desno...
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Kanale in stick mode mam točno tako razporejene. Moja napaka pa je bla ker do zdej FLAP adj še nisem uporabljal vedno sem pa ga videl :D


Hvala, da si me razsvetlil, to je to :D



Lp, Marko!
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Odgovori

Vrni se na Elektropogon