Polnitev baterije v RV napravi - pomoč

Splošna elektro debata

Moderator: alien2108

Odgovori
urosmodelar02
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 21 Okt 2014, 11:50

Polnitev baterije v RV napravi - pomoč

Odgovor Napisal/-a urosmodelar02 »

Kupil sem tale model letala od Revella in sicer Easy plane.
Link: http://www.revell-control.de/in-der-luf ... e-2ch-mhz/
slika:
WP_20141225_003.jpg
WP_20141225_003.jpg (42.28 KiB) Pogledano 7423 krat
Imam pa zelo nadležne težave: Letalo sem pravilno sestavil, vstavil popolnoma nove baterije v RV oddajnik, vse kakor piše v ORIGINALNIH NAVODILIH (slovenska niso prav nič uporabna), in ko sem hotel napolniti baterijo (spet sem delal vse po navodilih) nekaj ni bilo vredu. In sicer v navodilih piše: 1. Izklopite RV oddajnik in vstavite konektor baterije v režo za polnjenje na zadnji strani RV naprave. 2. Potem bo zelena LED lučka začela utripati(TO SE NI ZGODILO!). 3. Ko se baterija napolne(čez približno 10 minut bo zelena LED lučka gorela konstanto(TUDI TO SE NI ZGODILO).

Prosim če mi pomagate!


Hvala!
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Re: PROSIM POMAGAJTE! :(

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Prva misel mi je bla, "ja pa kwastosplohkupu ](*,) "... ampak vse kar leti zna bit zanimivo...še posebaj tisti del dokler ne leti... če imaš možnost probaj baterijo nafilat na pravemu polnilcu... na takemu da boš videl koliko bo šlo not.
Na linku piše da je štiricelični NiMH 180 mAh in dvomim da ga komanda zmore začet polnit tako kot je treba. Tvoja baterija zdaj rabi eno praznenje in nato eno počasno polnenje na čim manj mAh, mogoče jo le uspeš spravit v formo da se bo polnila na komandi. Če si polnil na komandi in se ni nič zgodilo bi jaz kar probal če se propelerji vrtijo( da se celice malo zbudijo). Glej da boš zasidral avijon da ti ga ne odnese recimo v glavo...
Skratka... priklopi baterijo v avijonček, zasidraj ga, da ne bo kam odletel in izprazni baterijo na pol gasa in nato daj spet polnit pa boš videl če se bo stanje kaj spremenilo. Ko boš praznil zaženi štoparico da boš videl koliko časa se bodo propelerji vrteli in poročaj.
Glej da ne bo pihalo ko boš tole poskušal letet.
šmergl itaq rulz
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o elektro modelih