Kako zvezati LiPo za napajanje sprejemnika

Splošna elektro debata

Moderator: alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Kako zvezati LiPo za napajanje sprejemnika

Odgovor Napisal/-a 3g »

Tele ho!

Zadeva ki me močno tare je vsakemu štromarju verjetno jasna tako kot je matematiku poštevanka. No problem je v tem da jaz nisem štromar. Prosim znalce da mi pomagate in čimbolj laično razložite kaj in kako...

Situacija:
Imam 2x LRP 1600 mAh 2S (7,4V) LIPO akumulatorje
Imam 1x power box sensor - dvojno stikalo

Zadeva seveda špila brez problema, priklopim lipote na power box, dva izhoda na sprejemnik, voila...

Problem
Zaradi lovljena težišča moram baterije montirat na najbolj nemogoče mesto, v kaputažo, nad motor. Zato bi rad nekako zvezal lipote na tak način, da bodo še vedno v modelu delovali kot sem opisal zgoraj (torej 2x7,4V v Power box....), hkrati pa bi jih rad polnil v letalu, če se le da preko enega samega konektorja. Predvidevam da je to potem situacija 4S, vendar še vedno nisem prepričan kako se to pravilno zveže (vzporedno, zaporedno križno :) ). Aja, posebej nejasno mi je kaj gre točnočno v balanser. (vem da je tam ena "čokoladka" kjer predvidevam da je najbolj desna žica minus, drugi dve pa + od posamezne celice. kaj hudiča je pa potem vezano na "pogonski drat"?)

Prosim za inštrukcije, če pa je kaj nejasno zapisano pa sem si sam kriv :oops:

lp
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Re: Kako zvezati LiPo za napajanje sprejemnika

Odgovor Napisal/-a Melly »

3g napisal/-a:Aja, posebej nejasno mi je kaj gre točnočno v balanser. (vem da je tam ena "čokoladka" kjer predvidevam da je najbolj desna žica minus, drugi dve pa + od posamezne celice. kaj hudiča je pa potem vezano na "pogonski drat"?)

Prosim za inštrukcije, če pa je kaj nejasno zapisano pa sem si sam kriv :oops:

lp
3g
Primer za dve celici (2s zaporedna vezava):
Na pogonskih kablih imaš:
1.črna - prve celice
2. rdeča + druge celice.

Na balanserskem priključku imaš:
1. - prve celice
2. + prve celice in - druge celice
3. + druge celice

Če boš obe bateriji imel priklopljeni na stikalo ne boš mogel polniti na 4s, ker nista galvansko ločeni (- prve in druge baterije sta povezana na - sprejemnika)... lahko bi polnil kot 2p2s.
Če odklopiš ju lahko povežeš zaporedno in dobiš 4s...
lp Melly
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

Tele ho!

Super za hiter odgovor. Torej če povzamem na kratko: tako kot sem si zamislil je NO-GO?

lp
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o elektro modelih