Telstar je strmoglavil

Splošna elektro debata

Moderator: alien2108

Odgovori
Damč
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 25 Mar 2005, 19:23

Telstar je strmoglavil

Odgovor Napisal/-a Damč »

Evo, po dolgih letih s telstarjem se mi je zdaj zalomilo in je strmoglavil.

V zraku je naenkrat zmanjkalo elektrike in model je pikiral navzdol.

Baterija je ostala cela, ampak ne deluje več, servoti so celi, prav tako motor, čeprav je padel direktno na kljun.

Slike letala so spodaj.
Se splača to še popravljati mogoče ali ne?

http://album.email.si/album/13641
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Da se popraviti!

Rabiš načrt, da boš lahko naredil nekaj novih delov, predvsem prednji konec trupa, drugo pa ne izgleda tako hudo.
Uporabniški avatar
DM
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 10 Dec 2004, 14:54
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a DM »

ja če si Mitja lahko tut iz 3 paklcov zobotrebcev novga nardiš drgač je pa po moje cenej pa hitrej By and Fly ;-)
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

DM napisal/-a:ja če si Mitja lahko tut iz 3 paklcov zobotrebcev novga nardiš drgač je pa po moje cenej pa hitrej By and Fly ;-)
Za tole,

Slika

Pa res ni treba, da se znaš ukvarjati s suho robo, niti da si finomehanik, niti da si švicarski urar!

Tole je čisto simpl popraviti! Sem popravil (pa marsikdo iz tega foruma) že tudi hujše poškodbe.
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 19 Jul 2006, 06:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
TopGun
Tekmovalec
Prispevkov: 440
Pridružen: 05 Okt 2005, 17:21
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a TopGun »

Nobenemu nočem soliti pameti,vendar na drugi sliki me nekaj hudo moti,nampreč v spodnjem desnem kotu je za spojitev regulatorja in mislem da motorja,uporabljena štromarska "dozica",katera pa ima po mojih izkušnjah v modelarstvu zelo negativne lastnosti... #-o #-o #-o

Sem že videl iste probleme z izpraznjenimi akuji in ob zamenjavi tiste "dozice" je bilo BP,mogoče se motim,ampak tako je bilo :^o

Ultralajt kaj ti misliš???
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Ne vem, na štromarijo se ne spoznam.
Bevcan
Freak
Prispevkov: 584
Pridružen: 06 Jun 2006, 07:36
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Bevcan »

Ko sem enkrat gledal štromarja kako montira te spojke jih je z šraufncigrou zategval da je skoraj krvavi pot potil. Tko da možno da je res kaj na tem. Vijaki se če je polno vibracij radi odtegnejo.
Gravitacija je hudič.

LP Primož Iskra
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

8) Elektro "čokoladke" so pač bližnjica, bližnjica v modelarstvu pa največkrat ne opraviči svojega imena :^o


Popravilo takole obrolčenega Telstarja ne bi smelo bit kak problem, razen če nimaš eno uro časa :o

Poznam ljudi ki so take krashe reševali kar na pisti takoj :o malo CAka malo znanja, še kako roko je kdo primaknil pa je bilo za v zrak.
drgač je pa po moje cenej pa hitrej By and Fly
Instant modelarstvo :D
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

MC GAYVER napisal/-a:
drgač je pa po moje cenej pa hitrej By and Fly
Instant modelarstvo :D

Mc Gayver tole si mi vzel z možgančkov ne iz ust =D> :lol: :lol: :lol:


Damč tole maš res samo za kakšno uro do dve dela, poslušaj Ultralajta in Mc Gayverja, pa bo tale Telstarček spet za v zrak.
Je pred enim letom pršu k men modelar z podobno polomljenim krilom v 20-ih minutah sem mu ga popravu, tako, da se skoraj nič vidlo. Letalce mislim, da še danes leti.

Problem takileh popravil je samo v tem, da bi se radi naučil modelarstva preko foruma, to pa ne gre. V klub kjer so majstri pa se boste vsega naučil.

:wink:
Uporabniški avatar
DM
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 10 Dec 2004, 14:54
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a DM »

srčno upam da ga bo popravil pa me zanima koliko ur se bosta vlekle urca dve ;-) Se je pa najdl kar nekaj spretnih prstov v zgornjih postih tako da vem kam poslati nove trske v sestavo, tisto urco dve bom dobro plačal :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
CINX
Profesor
Prispevkov: 1212
Pridružen: 16 Nov 2004, 08:33
Kraj: Poljane nad Šk. Loko
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a CINX »

DM napisal/-a: Se je pa najdl kar nekaj spretnih prstov v zgornjih postih tako da vem kam poslati nove trske v sestavo, tisto urco dve bom dobro plačal :lol: :lol: :lol:
DM za to ne rabiš spretnih prstov ampah malo, res zelo malo modelarskega znanja in iznajdlivosti pa gre.
Drugač pa ni blema 5.000,00sit na uro pa delamo :wink:
Uporabniški avatar
DM
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 10 Dec 2004, 14:54
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a DM »

5.000 je huda za 3.000 bi šlo ...., sej vem dečko je rabu mal moralne podpore, ko so mi lani sesul trejnerja in od njega res ni ostalo nič več kot kup trsk, sem se ga ravno odločil zažgati - obredno je stopil do mene gospod in me prosil če ga lahko vzame. Sem slišal da je pred kratkim letel ...
kjer je volja, čas in denar je vse mogoče... torej veselo na delo
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o elektro modelih