Nemesis

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Nemesis

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

Lep pozdrav ! Zdej ko se izdeluje oz. končuje obdelava starega prostora v delavnici , kjer bo zdej moj "laboratorij" , je prišel k hiši nov lubček , in sicer nemesis .Malo sem v dilemi pri izbiri motorja za ta model , definitivno pa hočem da je bencinar :D kje bi ta motor poceni dobil in ali se splača rabljenega uzet ? kakšnega priporočate ?
Specifikacije :
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=23572

še realna slikca tega "monsterja" :ratata: :ratata: :ratata: :whistle:

Slika
image ru
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Lep model, =D> =D> =D> =D> =D>

če si se odločil za bencinarja, Tole je eden od izborov:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 3_0HP.html

Drugače pa bi na tak model pasal MVVS 26 z original resonanco (zavrti se do 9.000 vrt/min) in 16x10 elisa. Bi bil pravi :evilfly:

Bencinar ti bo dvignil celotno težo modela, zato bodi previden pri razporeditvi, da ne bo treba na koncu svinc lepiti :(
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

Kladu napisal/-a:Lep model, =D> =D> =D> =D> =D>

če si se odločil za bencinarja, Tole je eden od izborov:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 3_0HP.html

Drugače pa bi na tak model pasal MVVS 26 z original resonanco (zavrti se do 9.000 vrt/min) in 16x10 elisa. Bi bil pravi :evilfly:

Bencinar ti bo dvignil celotno težo modela, zato bodi previden pri razporeditvi, da ne bo treba na koncu svinc lepiti :(
Pomoje če bodo finance bom najbrž kar uzel mvvs-a za dalšo življensko dobo :D a mislite da bodo standardni plastic gear FUTABINI servoti zdržali al morem nabavit nove ?
Uporabniški avatar
Štuki-5
Tekmovalec
Prispevkov: 373
Pridružen: 17 Mar 2009, 09:39
Kraj: Loče - SENOŽET

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Štuki-5 »

Uncle Sam napisal/-a:
Kladu napisal/-a:Lep model, =D> =D> =D> =D> =D>

če si se odločil za bencinarja, Tole je eden od izborov:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 3_0HP.html

Drugače pa bi na tak model pasal MVVS 26 z original resonanco (zavrti se do 9.000 vrt/min) in 16x10 elisa. Bi bil pravi :evilfly:

Bencinar ti bo dvignil celotno težo modela, zato bodi previden pri razporeditvi, da ne bo treba na koncu svinc lepiti :(
Pomoje če bodo finance bom najbrž kar uzel mvvs-a za dalšo življensko dobo :D a mislite da bodo standardni plastic gear FUTABINI servoti zdržali al morem nabavit nove ?
Nove oz. ene s kovinskimi zobniki....Plastični ti bodo "zamleli" čez čas
Lp, Dani
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Ker bo to hiter model izberi kvalitetne in hitre servote za zakrilca in višino (med 6 in 8 kg potega). Zobniki naj bodo kovinski ali vsaj karbonski, ni velike razlike v ceni.

Najmočnejši servo daj na smer (lahko "kakšen kitajc cca 12 kg") s kovinskimi zobniki, da ti jih pri trasiranju ali pristanku ne polomi.

Za gas pa le da je servo natančen, brez tresenja.

Če se boš odločil za MVVS-ja, 26ccm ni več v prizvodnjem programu, lahko daš pa 30 ccm bo še hitrejši :P

http://www.mvvs.cz/mvvs_30SP_e.html
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

smerc je že vlepljen , čudi me to da je kitajc in da nimam kaj rečt , zelo kvalitetna gradnja vsi koti štimajo . Vpadni koti kril tudi ... Well "surprise " :D

Slika
photo sharing websites
Uporabniški avatar
manpower
Freak
Prispevkov: 644
Pridružen: 27 Jun 2009, 19:59
Kraj: Okolica KRANJA

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a manpower »

Vigor servote jest nebi kupu mel 3 pa vsi trije so crknl... razlog neznan.
LP
grega
Bolje biti pameten in zaskrbljen, kot pa neumen in nasmejan!
Uporabniški avatar
robin24
Profesor
Prispevkov: 1035
Pridružen: 25 Jan 2007, 17:02
Kraj: Komen

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a robin24 »

Živjo!
Brez zamere, ma a ni to hitrostni model?
Kolikšna je teža? Prištej še kilo pa pol za bencinski motor, pa še teža goriva, pa vsaj štirje močni servoti, pa dvoje baterij...,
nisem ravno začetnik, ma vseeno bi imel polne hlače letenja z takim letalom ob pristanku?
LP Robi
Majhna žaba daleč skoči...
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Nimam nič proti kitajcom, ampak za zakrilca in višino vzemi raje Hi-Tec, Futtabo ali Graupner in to hitre in natančne servomotorčeke.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

Kladu napisal/-a:Nimam nič proti kitajcom, ampak za zakrilca in višino vzemi raje Hi-Tec, Futtabo ali Graupner in to hitre in natančne servomotorčeke.
tut to je padla odločitev da vzamem servote kvalitetne firme :D

drugače pa @robin 24 , ta model je drugače za bencinarja 15 ccm mišljen , tako da flying weight je malo več kot 3kg :D
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Uncle Sam napisal/-a: drugače pa @robin 24 , ta model je drugače za bencinarja 15 ccm mišljen , tako da flying weight je malo več kot 3kg :D

Striček, tukaj si ga pihnil mimo :-? . Ta model je mišljen za 10 ccm metanolarja. 15 ccm bencinar bi bil bolj žalost, model bi se komaj vlekel po zraku. Končna teža modela bo nekje pod 5 kg, zar za 1,7 m model ni nič preveč.

Pri montaži modela in vgradnji rc komponent bodi pazljiv na pritrdišča in povezave, kajti bencinski motorji proizvajajo tresljaje, ki odvijejo vse nazaščitene vijačne spoje.
Kakšna je "fizikalna razlika" med tresljaji benzinarja in metanolarja ne vem, ampak iz izkušenj ti zagotovim, velika.

Ker bo to hiter model, bodi natančen pri montaži krmilnih površin. Morajo biti brez zračnosti (pozabi na CA pante) in tudi povezeve med ročicami servomotorjev ter vzvodi krmilnih površin. S tem boš preprečil flatre.

Pazi na gumico tanka za gorivo, bojim se, da je mišljena za metanol, ne za benzin. V tank obvezno daj "filc pendl" in cca 2 cm dolgo cevko na sredino sesalne cevi. S tem preprečiš, da se "pendl" pri navpičnem spustu zabije v prvi del tanka.

Priložene plastične nosilce za motor pozabi, bolje je direktna pritrditev motorja na požarno steno.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

takole bom rekel , če nebo okoli 20 ccm motor dober (bencinar ) bo pač šel na drug model (rezerva ;) ) , plastične nosilčke motorja sem že zagnal stran namreč se dajo z prosto roko zvijati ... :-k ](*,) , Panti NE bojo CA , ampak bodo okrogli , debeline pa še nevem . :D Motor pride direktivno na požarno steno , le-ta pa bo prevlečena z tkanino ,kjer se stika trupa oz . na spojih .

LP
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

Spet je prisla sprememba planov , masino bi dal 15cc metanol pa sem malo skepticen da nebo dovolj moci , bo zadost,ker namrec mi nekdo ugodno ponuja pa bom najbrz vzel .
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Ravno viška moči ne boš imel :) ampak letelo bo.

Moje izkušnje z metanolarji so dobre, edino nad 10 ccm se poraba goriva poveča.
Če nameravaš dosti leteti, potem se ti bo ugoden nakup 15 ccm matanolarja spremenil v "drago" uporabo.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

LP zdej enkrat bom šel nabavljat robo , in me zanima sledeče .. od crasha z MX-om , razbijam vse kar mi pride pod roko . DG 1000 , Minimaga, Minileaderja , depronkota .. uglavnem , zmeraj mi model podivjano ponori ... Ampak to ni napaka v nastavitvah , ker sumim sprejemnik saj je pri crashu od mxa kar sam vklopil motor in čez nekaj cajta izklopil .Tudi servoti so po lastni volji trzali za kakšnik 5 stopinj .Zdaj me pa zanima , če bi mi lahko kako pomagali , oz. dali nasvet kako naj preverim če je glavni krivec sprejemnik . Imam pa trenutno sprejemnik futaba R617FS . Uprašam pa zato ker nočem se nemesisa kreširat na tak način da bi mi podivjal ... ](*,) :D

LP Gašper.
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

mam ga!
Slika
image hosting sites

Zdej me pa zanima kako ga naj pripopam na nosilec ? Nisem glih pristaš metanolarjev in bencinarjev ampak na takšnem modelu pač morabiti nekaj da vreje :lol: :lol: Vglavnem zanima me kako mu določim poziicijo hočem reči da bo nosilec oziroma moped na sredini nosilca , usaj po širini nosilca . Po višini pa vem da mora biti malo višje . Upam da me razumete kaj želim uprašati ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) Prosim za čimprejšno pomoč ! :D

Gašper.

EDIT:
Slika
host images

evo tu sem si začrtal sredino pa mi tista luknja glih ne štima ... sredina je pa točno izmerjena oz. narisana .
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

Sem že izvedel zdaj pa na delo :-({|=
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

ne me kregat ker bi se najraje v zid z glavo zaletaval ](*,) :-& se vidi da je to moj prvi model z notranjim izgorevanjem , to se opazi na izrezu haube ... Moram še na fino obrusiti in malo preurediti obliko lukenj v haubi , drugače se pa lepo prilega vse skupaj . =D> =D> Aja pa spucat jo še morem ker se mi je cianokol razlil tam kjer so bele črte .

Slika
images
Uporabniški avatar
nnejc
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 11 Mar 2012, 13:31
Kraj: Maribor

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a nnejc »

samo za info. če nisi opazil, izpuh lahko nastavljaš v katerokoli smer, da se lepše prilagagja trupu :)

lp
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

Vem , sej sem ga moral obrniti v to pozicijo kot je zdaj , ker drugace se itak ne prilega. :D
Uporabniški avatar
jolly
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 21 Jun 2010, 22:45
Kraj: ljubljana

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a jolly »

Tista luknja štima U NULO, le da nisi pogruntal zakaj je "postrani" oz. bolj primerna beseda v tem primeru Zamaknjena :)
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

jolly napisal/-a:Tista luknja štima U NULO, le da nisi pogruntal zakaj je "postrani" oz. bolj primerna beseda v tem primeru Zamaknjena :)
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
fora je glih v tem ker je kolega kupil rabljen arf model , pravtako iz HK-ja in je luknja čisto faljena pa motor tuni zamaknjen u zgornji levi kot glede na stranico ( Tukaj ni govora o kotih ! ) in gre model prav lepo :-k
Uporabniški avatar
jolly
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 21 Jun 2010, 22:45
Kraj: ljubljana

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a jolly »

Te pa tak vredi!!!
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: Nemesis

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

pa ga mam ! Pa tudi znotraj nosilca sem moral malo ojačati z trikotniki :D :D



Slika
image hosting

Slika
photo storage
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje