Extreme flight F3A

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Odgovori
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Extreme flight F3A

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Pozdravljeni!
To temo sem odprl, ker si nameravam čez zimo zgraditi en F3A model.
Zaenkrat se odločam med extro 300 58" in vanquishom 48" mk2.
Ima kdo iskušnje z tema modela ?
Možnost je tudi kakšen drugi model, ki zmore 3d in f3a. 8)
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

Če ti denar ni ovira si privošči kaj večjega ala v stilu Sebart Wind S e50.
Drugače je pa prišla pri EFju zdej ven tudi novejša Extra 300 60".
Pa upam da ne razmišlaš v taki smeri (zdej bom pa En avion od EFja kupu pa dal noter kitajski robo pa bo to to)--> daleč od tega.. če boš hotu kvalitetn model s kvalitetnim setupom te taka stvar lahko pride kar veliko €(konkretno po moji oceni tam okoli 700€ ali pa še več).
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
buco
Tekmovalec
Prispevkov: 251
Pridružen: 22 Sep 2003, 15:30
Kraj: selnica ob dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a buco »

klemen7 napisal/-a:Če ti denar ni ovira si privošči kaj večjega ala v stilu Sebart Wind S e50.
Drugače je pa prišla pri EFju zdej ven tudi novejša Extra 300 60".
Pa upam da ne razmišlaš v taki smeri (zdej bom pa En avion od EFja kupu pa dal noter kitajski robo pa bo to to)--> daleč od tega.. če boš hotu kvalitetn model s kvalitetnim setupom te taka stvar lahko pride kar veliko €(konkretno po moji oceni tam okoli 700€ ali pa še več).

tole kar si napisal je še itak poceni če dobi za tak dnar je lahko več kot zadovoljen drugače pa cene od 1000 naprej za res top end izvedbe ki tudi letoijo ob seveda izkušenem in odličnem pilotu tako kot treba kar se tiče pa kitajcev pa vemo kako je z njimi za moje pojme šit of de šit


lp aleš
FG TO JE ZAKON

NISEM TAKO BOGAT DA BI KUPOVAL POCENI

GRAUPNER HOTT 2,4GHZ

LETALSKI CENTER MARIBOR
Uporabniški avatar
buco
Tekmovalec
Prispevkov: 251
Pridružen: 22 Sep 2003, 15:30
Kraj: selnica ob dravi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a buco »

klemen7 napisal/-a:Če ti denar ni ovira si privošči kaj večjega ala v stilu Sebart Wind S e50.
Drugače je pa prišla pri EFju zdej ven tudi novejša Extra 300 60".
Pa upam da ne razmišlaš v taki smeri (zdej bom pa En avion od EFja kupu pa dal noter kitajski robo pa bo to to)--> daleč od tega.. če boš hotu kvalitetn model s kvalitetnim setupom te taka stvar lahko pride kar veliko €(konkretno po moji oceni tam okoli 700€ ali pa še več).

tole kar si napisal je še itak poceni če dobi za tak dnar je lahko več kot zadovoljen drugače pa cene od 1000 naprej za res top end izvedbe ki tudi letoijo ob seveda izkušenem in odličnem pilotu tako kot treba kar se tiče pa kitajcev pa vemo kako je z njimi za moje pojme šit of de šit


lp aleš
FG TO JE ZAKON

NISEM TAKO BOGAT DA BI KUPOVAL POCENI

GRAUPNER HOTT 2,4GHZ

LETALSKI CENTER MARIBOR
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Re: Extreme flight F3A

Odgovor Napisal/-a mihah »

rcnikky napisal/-a:Pozdravljeni!
To temo sem odprl, ker si nameravam čez zimo zgraditi en F3A model.
Zaenkrat se odločam med extro 300 58" in vanquishom 48" mk2.
Ima kdo iskušnje z tema modela ?
Možnost je tudi kakšen drugi model, ki zmore 3d in f3a. 8)

Živjo,

najprej me je zmedlo to, da si omenil "zgraditi" potem pa si omenjal komercialne modele. Letel sem kar nekaj EF in Sebart Modelov, vendar so bili bolj ali manj moji EF modeli 3D, Sebartovi pa bolj F3A.

Extra 300 58" je definitivno veliko bolj 3D model, zato ti ga odsvetujem. Kot je že Klemen napisal je to, da večji modeli letijo lepše, manj so občutljivi na veter, itd. Je pa verjetno skoraj vseeno kar vzameš izmed solidnih F3A modelov, bistvenih razlik kot začetnik ne boš opazil. Če se misliš udeleževati tekem bo itak glavni trening in trening. Pri večjih modelih zato stroški hitro zrastejo. Dobro premisli in naredi finančni plan.
www.lipo.si
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Pozdravljeni,
Hvala za nasvete.
Se pravi extra odpade. Ker sem pa bolj začetnik si ne mislim kupovati nekega profi modela. Sedaj se odločam med vanquishom in sebart angelom 30e.
Kateri je po vašem boljši?
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

Sam imam Angela e30. Letalo je super. Ko ga enkrat nastaviš tako kot ti paše(vsi hodi vsi expoti) leti ko po tirnicah. Za F3A super izbira plus to da je zmožen tud 3D letenja saj so vse krmilne površine dovolj velike sploh krilca so ogromna.

Ženem ga na 4S, motor je axi 2820/14 ter apc 12x6. Moči zadost poraba pa majhna. Za en aktualni slovenski sport program porabim približno 1100mAh.
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Po mojem je za začetnika najboljši Sebartov Shark 30e, poceni oprema za veliko letalo, ki leti kot po tirnicah...
lp Melly
Uporabniški avatar
Štuki-5
Tekmovalec
Prispevkov: 373
Pridružen: 17 Mar 2009, 09:39
Kraj: Loče - SENOŽET

Odgovor Napisal/-a Štuki-5 »

buco napisal/-a:

tole kar si napisal je še itak poceni če dobi za tak dnar je lahko več kot zadovoljen drugače pa cene od 1000 naprej za res top end izvedbe ki tudi letoijo ob seveda izkušenem in odličnem pilotu tako kot treba


lp aleš
Ja če daš servote v zlatarno pozlatit :)
Lp, Dani
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

Štuki-5 napisal/-a: Ja če daš servote v zlatarno pozlatit :)
Lej če imaš neke ambicije, da bi treniral F3A in tud nekej tekmoval (vsaj tako zanimanje se vidi v prvem postu) so servoti prva in obvezna stvar ki more bit uredu. Dober servo za e30 klaso pač stane ne vem 25-35€.

Pol se pa recimo najdejo taki ljudje, ki na Vanquisha dajo HXT 900 servote iz hobbyking in se sprašujejo zakaj zadeva ne leti dobro. Zakaj neki le ne?
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Miha_z
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Sep 2009, 09:21

Odgovor Napisal/-a Miha_z »

Se mi zdi, da je "Štuki-5" bolj želel povedati, da model velikosti 50-60 inch tudi dobro opremljen ni ravno 1000 EUR. Moj setup je stal recimo:
- ef extra 58 inch: 220 EUR,
- servoti 4*35 EUR=140 EUR,
- motor extreme flight torque cca. 100 EUR,
- regler airboss cca. 100 EUR,
Skupaj 560. Prišteješ še 2-3 5s lipo cca. 3000 mah in je 700 EUR.
Ni najhujši, vsekakor pa ni slab setup. S kitajskim motorjem in reglerjem bi bilo verjetno kakih 100 EUR manj.
lp,
Miha
Uporabniški avatar
Štuki-5
Tekmovalec
Prispevkov: 373
Pridružen: 17 Mar 2009, 09:39
Kraj: Loče - SENOŽET

Odgovor Napisal/-a Štuki-5 »

Miha_z napisal/-a:Se mi zdi, da je "Štuki-5" bolj želel povedati, da model velikosti 50-60 inch tudi dobro opremljen ni ravno 1000 EUR. Moj setup je stal recimo:
- ef extra 58 inch: 220 EUR,
- servoti 4*35 EUR=140 EUR,
- motor extreme flight torque cca. 100 EUR,
- regler airboss cca. 100 EUR,
Skupaj 560. Prišteješ še 2-3 5s lipo cca. 3000 mah in je 700 EUR.
Ni najhujši, vsekakor pa ni slab setup. S kitajskim motorjem in reglerjem bi bilo verjetno kakih 100 EUR manj.
lp,
Miha
Točno, tole je vrhunska oprema za ta model, ostalo se mi zdi pretiravanje....Pa tudi če si ne vem kakšen "majstr" :lol:
Lp, Dani
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Ja se strinjam, še predvsem trenutno zame, ker sem v teji kategoriji šele začetnik
:roll:
Miha_z
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Sep 2009, 09:21

Odgovor Napisal/-a Miha_z »

Živjo,
Ker sva očitno oba bolj začetnika ti povem moje mnenje. KAterikoli od modelov, ki si jih omenil na začetku bo zagotovo izpolnil tvoja pričakovanja.
Jaz sem lani letel s trainerjem in ti povem, da je razlika kot noč in dan. Kar naenkrat se stvar spremeni iz tega, da bi ti od model kaj več, v dejstvo, da model "zna vse" ti kot pilot pa ne veš čisto kaj vse se sploh upaš in kaj znaš.
Če te malce mika tudi 3d je zato pameten izbor extra. Zdaj je počasi zunaj 60 colska verzija, ki zna biti po prvih komentarjih na rcgroups odličen frčoplan. Vanquish je pa bolj f3a avjon, s katerim lahko "cele dneve" treniraš f3a program in ga tudi natuhtaš relativno dobro. Boljši f3a avjon ti bo kasneje le dal dodatno novo dimenzijo. Extra je v tem pogledu slabša, vendar, če ne znaš že sedaj vseh figur relativno brezhibno, ti bo tudi extra dovolj, da se vse figure naučiš.

Ti povem pošteno. Hec f3a letenja je 90% v pilotu in šele tistih 10% je avjon. Robi, ki je eden f3a mojstov pri nas je pred meseci demonstriral kako je p11 program leti z extrem flightovo extro 48 colsko in ti zagotavljam, da večina povprečnih pilotov ne zna tako peljati tudi z najhujšo f3a mašino, ki se jo da kupit ali pa naredit.

Pod črto. Če te res ima resno se spustiti v f3a vode, bo vanquish prava stvar. Če bi pa malo tuhtal f3a in malo "3d anfe guncal" pa vzami extro. Tudi, če bo setup malce slabši kot je moj zgoraj napisan boš čisto lepo letel. Skoraj vsak dan se vidi fante, ki enostavno razturajo tudi s "kitajskim" setupom na takih avjonih. Pa še za kako pivce cekina ostane. :lol:

Upam, da sem ti malce olajšal izbiro.
lp,
Miha
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Po mojem je shark od sebarta še vedno edina prava izbira sploh za nekoga, ki je na začetku...
Poglejte si letenje tega modela in opremo (poceni kot za 120cm model).
Čez krila ima 157cm!!!

Leti pa na 3s2500 lipo (20-30C kitajci) in hyperion digitalce recimo ds11 scb ali ds13 (lndinger) in motor (recimo kitajc 140g 800kV), krmilnik yge 40 (kupljen v himodel), ker omogoča f3a bremzo...

Po mojem je 400e še preveč za vse skupaj (par paketov baterij, pa jaz bi dal kar carbon cam 14x7...).

http://sebart.it/trainer.html

Če ne bi imel skoraj končanega hypershade 50 bi sigurno vzel enega sharka za hec trening...

p.s. niso pomembni samo servomotorji, pomemben je tudi kvaliteten krmilnik (hiter odziv, kvalitena f3a bremza...)

p.s.2 mogoče bi bilo dobro, da nick napiše koliko je star in ... bi lažje dajali nasvete
lp Melly
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a deepo »

wow, ta Shark je pa res posrečena zadeva. :o :D

Meni se zdi, da je za govor o F3Aju, preden se sploh naučiš osnov akrobatskega letenja in daš skoz nekaj motornih modelov, malček prezgodaj. :wink: Če pogledamo ima večina, tudi že izkušenih pilotov, probleme že zgolj z koncentriranim opazovanjem celotnega P11 programa, kaj pa šele z nekim konstantnim treningom... :roll:

Ker je vsekakor osnova F3A letenja linija in nikakor ne valjčki in njihove variacije, je v bistvu vsak model primeren za učenje osnov F3A letenja, potrebe po super-duper snap rolah sploh ni pri tej fazi. :lol: Shark s svojo stabilnostjo pa bi defenitivno omogočal napredovanje v tej fazi, medtem ko ne vem, če bi Vanquish bil pravi za to... Zadeva je namreč kar strupena.

Spomil sem se, kako mi je Živnorc razlagal, da ga g. Cajhen 1 leto (če se prav spomnim) med učenjem ni pustil delati nič drugega kot zgolj ravne linije in zavoje, obrate. Seveda z določenim namenom. 8) Leteti ravno linijo sploh ni tako lahko... je pa osnova F3A letenja.

LP
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Ok,
Star sem 12let #-o :roll:
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Nik, saj veš, nič ni narobe če si star 12 let, obratno veseli smo vsakega mladeniča, sploh takega, ki bi se rad kaj naučil.

Vsekakor Alen ve kaj govori.

Če imaš dovolj denarja za Sharka ali kaj podobnega, znaš pa že normalno leteti in pristajati je to sigurno pravi model zate. Pozabi na F3A specialke, ker boš samo razočaran.
lp Melly
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Ja, vem shark je uredu, skrbi me samo kako bo rolal, saj ima v lom.
Ps: letim že od osmega leta.
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Kaj bi bil tale model uredu za to ceno?
http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... oduct=1337
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Melly napisal/-a: Leti pa na 3s2500 lipo (20-30C kitajci) in hyperion digitalce recimo ds11 scb ali ds13 (lndinger) in motor (recimo kitajc 140g 800kV), krmilnik yge 40 (kupljen v himodel), ker omogoča f3a bremzo...
Kaj pa koristi zračna bremza, in kaj ima to veze z regulatorjem? #-o [-o< :^o
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje