Kateri spinner na Extro 260 2,6m

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Odgovori
neodym4
Razpravljalec
Prispevkov: 155
Pridružen: 27 Nov 2002, 01:00
Kraj: Kranj

Kateri spinner na Extro 260 2,6m

Odgovor Napisal/-a neodym4 »

Ali ima kdo tak model?
Kateri spinner paše gor? 100mm ali 120mm? (propeler bo 24*10)

Kako dolge srevo roke ste uporabili? (prosim napišite dolžino in ali so enostranske ali obojestranske)

Hvala.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Jaz bi dal spiner sigurno 120mm, kaj boš s 100mm piščančkom na takem modelu :lol: se mi pa zdi propeler precej majhen, ali imaš tako hitro vrteč motor.
24x12 imam jaz na 2,2 m Yaku, pa če bi kje našel kaj primernega bi tudi 25x10 preizkusil, na 2,3m Extri imam 26x8 (ZDZ 80) , na 2,6m Extri, sem imel pa nekaj časa 27x10 nekaj časa 28x10 (3W !106)

Kar se tiče ročic, je veliko odvisno od tega ali se boš šel 3D ali ne to absolutno marsikaj precej spremeni. Je pa v splošnem bolje če so ročice daljše kot krajše, a najbolj pomembno od vsega je, da je celotno vodenje od servota do krmilne površine izvedeno kompaktno, in brez možnosti zvijanja ali uklonov. Šibke povezave, so generatorji resonančnega tresenja krmil, kar tudi Slovenci razumemo kot flater.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
neodym4
Razpravljalec
Prispevkov: 155
Pridružen: 27 Nov 2002, 01:00
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a neodym4 »

Ok, se pravi 120mm.
Glede propelerja maš kar prav. Najprej mislim poskusiti z 10S (da lahko uporabim obstojeèe 4S pakete (+6S; 8S ne morem, ker mi polnilci polnejo do max 6S, 2*4S pa tudi ne, ker nimam 6 polnilcev ampak "samo" 4).
O motorju sva že govorila, je Turnigy 80-100 180kv, stvar je v tem, da sem do sedaj (za ostala modela) vedno izbral prevelik propeler, zato sem raje razmišljal o manjšem, a mogoèe bi zavrtel tudi Mejzlikovo 25*12 (èe bi le obstajal tudi 25*10, obstaja tudi 26*10, ampak se mi zdi prehud), sej regler ma dosti rezerve (Jeti Spin 200), sam problem je pri teh kitajcih, ko jih teraš v extreme, se rad odlima kak magnet...
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Da te popravim :lol: . Ne ,da se rad odlima sigurno se pa še ležaji so za en kur... :evil: .
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
neodym4
Razpravljalec
Prispevkov: 155
Pridružen: 27 Nov 2002, 01:00
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a neodym4 »

Uroš, pa tak zagovornik Turnigyja :^o . A to si mislil prav za ta motor, a tudi za tega ki ga imaš (oziroma si imel) v Pilatusu.

Kako pa potem zadevo narediti dejansko uporabno? Prebral sem da folk magnete lima z UHUjevim endfest 300 in peèe v peèici... Sam pol so še vedno ležaji.
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

neodym4 napisal/-a:Uroš, pa tak zagovornik Turnigyja :^o . A to si mislil prav za ta motor, a tudi za tega ki ga imaš (oziroma si imel) v Pilatusu.

Kako pa potem zadevo narediti dejansko uporabno? Prebral sem da folk magnete lima z UHUjevim endfest 300 in peče v pečici... Sam pol so še vedno ležaji.
Jst pa res nisem zagovornik Turngiya [-X .Je pa res ,da je zadeva poceni :P .
Če z tapravim lepilom takoj zalepiš na novo in zamenaš ležaje menda zadeva špila :lol: .
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ja zdaj, če pa dobro pomislim, pa tega motorja ni dosti več kot mojega CA 80 80, pa še vrti se bolj, čeprav so tisti obrati bolj za oporo kot zares.
Najbolje da nekaj daš gor in pomeriš, a na 10S boš na takem modelu že moral nekaj takega, kar krepko čez 100A porine, magneti gor ali dol, saj na mestu lahko probaš, kako minuto ful gasa, potem pa šlatat motor, če bo še zdrav, čez nekaj časa pa še malo gasa, itak ga ganjanje na mestu bolj obremeni kot letenje.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje