Cevka za bencin

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Odgovori
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Cevka za bencin

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

Kot je v naslovu napisano potrebujem cevko za bencin ki mi povezuje utež v rezervarju z cevko ki gre iz rezervarja. Problem nastane ker je cevka ki je sedaj v rezervarju pretrda in mi pri akrobacijah motor potegne zrak.


Nekoč nekje je Brane pisal na to temo če se ne motim ?
Lp Luka
gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Odgovor Napisal/-a gas »

Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a JKP »

1.)cevke
Jaz uporabljam črne cevke, ki sem jih kupil na servisu motornih žag.

2.)utež
obstaja original utež, ki jo daš na koncu cevke. ta Ta utež je obdana z filcem. Ta povzroči, da ne pusti zraka skozi prepojen filc. Sesa gorivo, ki je viskoznejše. Tako motor posesa do zadnje kaplice gorivo.
Pa tudi pri raznih akrobacijah, ko se gorivo razpeni oz pretaka ni možno, da bi potegnil zrak. Seveda ga potegne, ko je zadosten vakum v cevki in ni goriva, katerega bi sesal iz rezervoarja.

Upah da sem kaj pomagal..

Rezervoar naredi, kot prikazuje slika!
Priponke
v1.GIF
v1.GIF (33.2 KiB) Pogledano 3238 krat
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a JKP »

ta rumena cevka ni najboljša...Je uporabna...

V rezervarju nabrekne..Ko pa nekaj časa ne teče po njej gorivo pa grata trda. S tem da se kasneje spet razmehča, ko teče gorivo skoz njo...

Zaradi tega mi je črna bolj všeč, pa še temperaturno je črna obstojna. Kar je v prid, če je kje v bližini izpušne cevi oz je na vroč izpuh priklopljena smoke pumpa..


LP

Jože Kramberger
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

Jože hvala. Sedaj imam to rumeno cevko in je v rezervar ne dam nikoli več ker sem zaradi nje v nedeljo skoraj razbil 2,5 meterski model (cevka je ratala trda kot kamen). Utež na koncu cevke imam klasično (brez filca) in nikoli nisem imel problemov zaradi nje. Za cevko bom pa povprašal na kakšnem servisu za motorne žage. Bom pa vseeno kupil še utež s filcem če ne drugega zato da jo stestiram .
Lp Luka
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

Prav tako kot cevko boš na servisu za žage dobil tudi kembel (filter-utež) za gorivo- preverjeno, pa še cena je ugodna.
LP Peter
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

REDBARON napisal/-a:Prav tako kot cevko boš na servisu za žage dobil tudi kembel (filter-utež) za gorivo- preverjeno, pa še cena je ugodna.
Bom povprašal hvala.
Lp Luka
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...pa vzemi tavelko utež filz pendel http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=10665
! da je vedno na dnu rezervoarja. Pa obvezno neoprensko cevko kupi za bencin ( črno), najbolj sem zadovoljen z Webrino 3/7mm
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=10385

Mislim, da sem dovolj jasno povedal :wink: , da je dobro samo to in nič drugega!
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
flesh
Profesor
Prispevkov: 1005
Pridružen: 11 Dec 2006, 22:16
Kraj: Logatec

Odgovor Napisal/-a flesh »

Živnorc napisal/-a:...pa vzemi tavelko utež filz pendel http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=10665
! da je vedno na dnu rezervoarja. Pa obvezno neoprensko cevko kupi za bencin ( črno), najbolj sem zadovoljen z Webrino 3/7mm
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=10385

Mislim, da sem dovolj jasno povedal :wink: , da je dobro samo to in nič drugega!
Graupnerjev neopren rata trd kot kamen, kako je z ostalimi ne vem, sam imam rumeno original tygon (drag ko pes) in zaenkrat super ni niti malo trda, preverjeno ker sem po enem letu odprel rezervoar na citi...
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...to kombinacijo uporabljam že odkar imam bencinarje, pa se mi odlično obnese ( do sedaj, pa upam, da tudi vnaprej :wink: )
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Kralj Luka
Freak
Prispevkov: 720
Pridružen: 25 Avg 2006, 10:49
Kraj: Rožna dolina (Nova gorica)

Odgovor Napisal/-a Kralj Luka »

Živnorc napisal/-a:...pa vzemi tavelko utež filz pendel http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=10665
! da je vedno na dnu rezervoarja. Pa obvezno neoprensko cevko kupi za bencin ( črno), najbolj sem zadovoljen z Webrino 3/7mm
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=10385

Mislim, da sem dovolj jasno povedal :wink: , da je dobro samo to in nič drugega!
Na obstoječo cevko lahko dam tudi kilsko utež in še vedno ne bo potleh tolk trda je ratala.

Bom pa naročil cevko ki si mi jo predlagal. Kakšno utež pa ti uporabljaš v svojem rezervarju (tako kot je na linku ali manjšo?)
Lp Luka
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

..kot na linku...oboje in cevka in pendel.
Je pa tako: Vsaka neopren cevka se v bencinu malo napihne in na zraku malo otrdi...
...problema se rešiš tako, da VEDNO po končanem letenju izprazniš rezervoar, vendar pa notri še vedno ostane kaka kapljica ali dve, da je neoprenska cevka "stalno navlažena" in prožna.
Tako, kot ima Puntar dobre izkušnje z rumeno cevko, imam jaz z neoprensko Webrino :wink:
Cevke fiksiraš na niple z elektro vezicami (malimi ) , mesing cevko pa malo nahrapaš, da je bolj ziher...
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Samo črna je dobra, rumene (Tygon) imajo poleg tega kar ste napisali - da suhe otrdijo še eno slabost, da se v bencinu zelo omehčajo in nabreknejo, nato se objemke zarežejo globoko v njih in ne tesnijo več dobro na mesing cevke ali niplčke. Potem pa mašina hitro lahko potegne "falšluft" in po Murphy-ju ravno ob najbolj nepravem trenutku npr. pri hoveringu crkne...

Jaz sem imel dolgo oriÄ‘inale Tygon v tanku, sedaj pa samo še črne. Tygon je dober za vse, kar je izven tanka, oz. veza za natankat in luftanje tanka.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Hm :roll: zanimivo, jaz sem imel pa vedno neke rumenkaste noter pa nikoli nobenih problemov.
Sem pa šel pogledat en tank, ki sem ga pred leti, zgolj iz dolgočasja, vzel iz 2,6 m Extre, ker se mi je zdel nekoliko mehek in res so tiste cevke noter nekoliko trde, ampak tudi kemblček je že kar malo nažrt :o
Morda ne bo slabo, če malo pogledam, kako izgleda tank v 2,3 m Extri, ki je tudi že nekaj let pod stropom. Jo bo enkrat treba malo prepucat.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje