GB-Models Yak 55M 1.4m

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

GB-Models Yak 55M 1.4m

Odgovor Napisal/-a Helium »

Pozdravljeni!


Temo sem odprl, da malo pokažem kaj se dogaja na naših koncih :D

Po prodaji Sebartove Katane sem se odločil za malo večji model, omenjen pa je v naslovu teme.

Tako je izgledal, ko smo ga pripeljali domov:
Slika
Slika


Kupil sem ga s štirimi servomotorji Hitec, sedaj pa iščem še motor in primeren regulator, baterije in še kak polnilec.

Predvčerajšnjim sem v njega namestil novi sprejemnik Spektrum AR6200. Vse sem že sprogramiral, moral pa sem podaljšati tudi kable za servote v aileronih.

Sliki sta malo slabše kvalitete (telefon), več pa jih pride v kratkem :D


Lp, Marko!
Zadnjič spremenil Helium, dne 11 Mar 2011, 14:22, skupaj popravljeno 2 krat.
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Nekje na meji...raje poglej za kakšnega malenkost bolj švoh ali pa regulator 70A.
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Motor bo kar tale :D Torej močnejši regler...


Ok bo treba kaj poiskat!


Lp, Marko!
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Odvisno s čim ga boš obremenil in kakšen regulator bo... :)
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Če gre motor na Yaka ki ga maš v podpisu bo 60A dovolj. Meni na 6S in 15x8 potegne 55A max. Moči za GBja ravno prav.
Vozim Renault Clio BiTurbo. Bi turbino, pa nimam.
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Ja, točno na tega Yaka gre :D Torej bo zadosti ? Jaz bom ga imel na 5S, je to že lahko razlog, da bi potreboval močnejši regulator ?



Lp, Marko!
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Da. Pri nižji napetosti potrebuješ višji tok za enako moč.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
modelarr
Freak
Prispevkov: 491
Pridružen: 06 Feb 2010, 13:22
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a modelarr »

Jaz uporabljam ta motor za svojo extro.
Na 6s baterijo in propelerjem 15x8 mi je vlekel max.- se pravi pri zagonu s polno baterijo 53A.
Pazi pri izbiri propelerja. Če imaš možnost raje preveri z inštrumentom koliko vleče.
Sam uporabljam HK70A krmilnik in je dovolj, le da ti ga ne priporočam ker se ne da izklopit soft start.
Kr neki !!
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Gor pride prop APC 15x8. Bi potem omenjen motor + 60A regler in 15x8 prop bili v redu kombinacija za 3D ?


Je bolje, da kupim PLUSH ali SENTRY regler ? Oba namreč staneta enako.



Lp, Marko!
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Bi kupil, pa sem prebral veliko kritik na delovanje reglerja. Plus tega pa niti ni primeren za 3D letenje, saj ni dovolj odziven.




Lp, Marko!
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Odgovor Napisal/-a GregaU »

Pozdravljen Helijum :lol:

En dobronamerni nasvet.:o
Daj spremeni naslov teme v npr. YAK 55 1,4m GB design pa dodaj še kakšno sliko modela med gradnjo in kasneje tudi kake vtise z letenja...

Da se bo vedelo o kakem pogonu se debatira in bo tako marsikomu v pomoč tudi v prihodnje, ko se bo odločal o podobnem ali enakem modelu =P~

Za same motorje in krmilnike pa že obstaja posebaj ena glavna tema foruma.
Tako bo forum bol pregleden in še uporabnejši za nas uporabnike :wink: .

Drugače pa dobro izbiro komponent in čimprejšne 3D lete z modelom želim.

LP Grega

[/i]
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Dobro, bom spremenil naslov teme, pa sčasoma dodal še kako sliko :D


Tema pa teče naprej, za izbiro primernega reglerja, lahko jo pa kak moderator prestavi v bolj primerno sekcijo :D

Lp, Marko!
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Jaz imam s Turnigy Plush 60A in Turnigy 50-55A na Yaku okrog 13h letenja. Pri reglerju je problem če res na hitro nabiješ gas zgubi sync. Recimo pri kakšnem wallu se meni včasih zgodi. Za hoovranje ni problem ko malo dobiš občutek.

Bi pa ti toplo priporočal da se temu setupu izogibaš. V štartu boš s kitajsko robo prišparal, na dolgi rok pa ne. Sploh če želiš brezskrbno letenje raje investiraj v recimo CC Ice 75 ki za svojo ceno ponuja ogromno, motor pa kak Axi 4120/xx ali pa recimo malo cenejši Scorpion.

Jaz sem na motorju že dvakrat limal magnete, srečo sem imel da sem jih slišal kako ružijo v zraku, če bi letel malo bolj agresivno bi motor nedvomno zablokiral in se skuril. Pa ležaji so tudi že drugi. Pred 50-55 sem imel gor 42-60, ki pa ni preživel 11. poleta. Pa smo cenovno že pri Scorpionu...

Saj veš kaj pravijo, nisem tako bogat, da bi kupoval poceni. :)
Vozim Renault Clio BiTurbo. Bi turbino, pa nimam.
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

rapz0r, ne zavajat.

Omenjeni (80A plush) regler čudovito dela na 1.8 m GB yak-u na kitajskem motorju, s kitajskimi baterijami in kitajskim bec-om in je opravil že več kot 100 brezhibnih startov.

Če regler kdaj izgubi sync, je potrebno samo dvigniti timing... konkretno na zgoraj omenjenem setupu je timing na middle in ni nobenih problemov.


Če pa že moraš dat pol plače za 300g motor, pa kupi nekaj resnega... kakšna kora, neu ipd, ne pa scorpione, axi-je in podobno šaro.
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

Boeing napisal/-a:rapz0r, ne zavajat.

Omenjeni (80A plush) regler čudovito dela na 1.8 m GB yak-u na kitajskem motorju, s kitajskimi baterijami in kitajskim bec-om in je opravil že več kot 100 brezhibnih startov.

Če regler kdaj izgubi sync, je potrebno samo dvigniti timing... konkretno na zgoraj omenjenem setupu je timing na middle in ni nobenih problemov.


Če pa že moraš dat pol plače za 300g motor, pa kupi nekaj resnega... kakšna kora, neu ipd, ne pa scorpione, axi-je in podobno šaro.
A ti je že kdo omenil da so kitajci loterija? :lol: :lol: :lol:

Btw kaj Axiju fali? Če je za Bruckmanna, Pauzolisa pa še kerga od ta hudih pilotov zadost dober zakaj bi pol kupvau Kontronika k stane še predvidevam še kakih 80€ več kot Axi 4120/20 ki stane 123€ če se ne motim in bi moral na temu modelu špilat kot urca.

Ne moreš govorit človeku, ki sicer je uredu pilot vendar mogoče nima lih časa da bi recimo vsak teden vsaj 15krat pelal model prezračit da naj si kupu Kontronika, al pa še huj če že gremo v ekstreme Plettenberga al pa Streckerja. Axi za svojo ceno za moje pojme ponuja največ kar kitajci definitivno ne zmorejo (razen če maš avion zato da ga maš na polici pa ko greš letet z njim nardiš dva preleta tja pa sem :lol: :lol:).
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Boeing napisal/-a:rapz0r, ne zavajat.

Omenjeni (80A plush) regler čudovito dela na 1.8 m GB yak-u na kitajskem motorju, s kitajskimi baterijami in kitajskim bec-om in je opravil že več kot 100 brezhibnih startov.

Če regler kdaj izgubi sync, je potrebno samo dvigniti timing... konkretno na zgoraj omenjenem setupu je timing na middle in ni nobenih problemov.


Če pa že moraš dat pol plače za 300g motor, pa kupi nekaj resnega... kakšna kora, neu ipd, ne pa scorpione, axi-je in podobno šaro.
Boeing, ne zavajam. Povedal sem osebne izkušnje, ki jih potrjujejo tudi mnogi reviewi na HK strani. Če tebi dela, super! Me veseli da saj nekomu.

Jaz imam oba Plush 60 in 80 pa na 50-55 na nobenem timingu ne delata brezhibno. Trenutno imam na middle ki je nekako najboljši, na low itak ni uporabno, na hard pa prav tako zgubi sync pa motor se težje zažene. Na 3126 heli motorju pa oba delata super.

Ne pravim da se ne da letet, je pa moteče če bi človek rad brezskrbno letel, pa ne more. In kot sem napisal, se da navadit, ni pa to, to.

Kot je povedal predhodnik pa motorji v tem rangu ne stanejo pol plače(morda pol take od študenta ki dela za vikende), Scorpion 80€,Axi je okrog 120-130€, Kora Top pa 160€.

Ja, s Kitajci je loterija. Imam nekaj motorjev in reglerjev, ki super delajo in nekaj, ki jih imam za gledat. Definitivno pa za 3D avijon ne mislim več gemblat s kitajci.
Vozim Renault Clio BiTurbo. Bi turbino, pa nimam.
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

Itak so pa vsi Kitajski. :roll: Zdaj me pa križajte, Axi itd. fani. :lol:
Stay hungry. Stay foolish. :wink:

LP, Samo
Uporabniški avatar
lsh
Tekmovalec
Prispevkov: 202
Pridružen: 02 Nov 2005, 15:56
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a lsh »

Jaz na svojem Yaku vozim MVVS 8/680 na 4 in 5s. Moči je celo preveč z propelerejma 14/7 na 5s in 15/8 na 4s. Regler mam spin 66 in je vrh glave, že 55 bi bil dovolj. Prednost tega motorja je teža, saj je skoraj 100g lažji od priporočenega Axija. Zaradi lahkega motorja sem postavil oba serva v trup in lahko uporabljam težje celice, in sicer 4000mah 5s in še vedno mam 30g v nosu za težišče, tako da bi komot lahko vozil 5000mah. Tako da z hudim 3Dejem (vozil deepo) leti okoli 10 min.

Lp Luka
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Jah, kitajci so loterija, definitivno, in tudi jaz sem že limal magnete. Pa se ne sekiram, ker sem jih na axiju tudi že. Pa se tudi ne sekiram.

Se mi pa po drugi strani zdi absurdno dajati 150€ za motor, če lahko dobim par % slabšega za 1/3 cene - bi še razumel, če bi bili ti motorji nevem kaka huda znanost, pa niso.


Enivej, vsakemu svoje. V končni fazi, tudi švaba mora od nečesa živet ;)
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

...
Zadnjič spremenil miskolin, dne 25 Nov 2019, 12:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Slike pridejo kmalu, ko se bo kaj več dogajalo :D Lahko pa naredim kratek photoshooting, če bo kaj lepega vremena :D


Naročil sem motor in regler. Motor sem vzel že omenjenega kitajca, ker pa jih nekaj ima probleme z magneti sva se z g. Markom Mencinom že dogovorila za generalni pregled motorja in novo vlepljenje magnetov. Premerila bova tudi ležaje, saj več kot sezono verjetno ne bodo zdržali.


V načrtu pa je čimprej še nabaviti baterije in boljši polnilec :D



Lp, Marko!
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Nekaj pa se le premika :)

Slika
Slika
Slika
Slika

V kratkem pride še baterija in gremo počasi v luft! ;)



Lp, Marko
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Uporabniški avatar
krzmarko
Tekmovalec
Prispevkov: 362
Pridružen: 22 Jan 2011, 16:52
Kraj: Goričica pod krimom

Odgovor Napisal/-a krzmarko »

ej a teb tela kartica za programiranje regulatorja? jaz sem jo namreč tudi kupil in ko sm jo prklopu sploh ni delala...sm use možn probu pa prklopu sm tko k je napisan u navodilih... #-o
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Preveri če imaš regulator primeren za to kartico.
Fly it like you stole it!
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje