Depronkoti

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Odgovori

Katir model bi imeli?

Glasovanje se je zaključilo dne 11 Jan 2011, 17:30

Yak 54
8
38%
Mx-2
7
33%
Raven
6
29%
 
Skupaj glasov: 21

Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

ALEX_R napisal/-a:
Izdelki so bili postavljeni tako, za provero, ker ploh nisem vedel, če se bo dalo tako rezkat. HK je pa itak nekaj zase. Lp
Še vedno menim da je to izguba materiala. Zraven bi komot dodal kolesa za te modele, pa še kaj, kar sodi zraven. Meni osebno se zdi škoda takole metat material stran. Čeprav je testni razrez, bi moral vse bolj skupaj natlačit. Bolj je problem pri lesenih kosih, kjer moraš pazit na smer letnic, tu pa niti ni tako problematično. Nekje 3-4mm lufta med kosi je dovolj mesa, da se kosi držijo platke, prekinitve pa nekje 2mm, vsaj tako delam jaz pri svojih modelih. Pa naj bo to balza, vezana plošča ali vitroplast,... Važno je, le da niso prekinitve preveč narazen. Pri malih kosh je učasih dovolj samo ena prekinitev. Načeloma pa uporabim od dveh pa do deset pri konkretno večjih kosih (primer moj zadnji quad)
Moraš vedet, da je on profi pilot in da jih on dejansko nekaj proda, ti pa boš moral spustit ceno, če boš hotel to sploh tržit. Ne da ti hočem kaj slabega, samo povem ti iz izkušenj. Zakaj misliš, da je cena mojega okvirja tako nizka? Ne zato, ker je bila izdelava poceni, ampak zato, ker drugače ne bi mogel biti konkurenčen ostalim dražjim okvirjem. Sej HK prodaja quad okvir za 15$+ poštnina, ki znaša 17$, ampak je moj okvir na koncu še vedno cenejši, pa še ni defekten, kot je vsak tretji okver, ki ga proda HK (dosti se jih pritožuje, da ne gle lepo skupaj ali da so kraki zamaknjeni).

Drugače izgledao rokice in nosilec motorja lepo.
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Krist napisal/-a:
ALEX_R napisal/-a:
Izdelki so bili postavljeni tako, za provero, ker ploh nisem vedel, če se bo dalo tako rezkat. HK je pa itak nekaj zase. Lp
Še vedno menim da je to izguba materiala. Zraven bi komot dodal kolesa za te modele, pa še kaj, kar sodi zraven. Meni osebno se zdi škoda takole metat material stran. Čeprav je testni razrez, bi moral vse bolj skupaj natlačit. Bolj je problem pri lesenih kosih, kjer moraš pazit na smer letnic, tu pa niti ni tako problematično. Nekje 3-4mm lufta med kosi je dovolj mesa, da se kosi držijo platke, prekinitve pa nekje 2mm, vsaj tako delam jaz pri svojih modelih. Pa naj bo to balza, vezana plošča ali vitroplast,... Važno je, le da niso prekinitve preveč narazen. Pri malih kosh je učasih dovolj samo ena prekinitev. Načeloma pa uporabim od dveh pa do deset pri konkretno večjih kosih (primer moj zadnji quad)
Moraš vedet, da je on profi pilot in da jih on dejansko nekaj proda, ti pa boš moral spustit ceno, če boš hotel to sploh tržit. Ne da ti hočem kaj slabega, samo povem ti iz izkušenj. Zakaj misliš, da je cena mojega okvirja tako nizka? Ne zato, ker je bila izdelava poceni, ampak zato, ker drugače ne bi mogel biti konkurenčen ostalim dražjim okvirjem. Sej HK prodaja quad okvir za 15$+ poštnina, ki znaša 17$, ampak je moj okvir na koncu še vedno cenejši, pa še ni defekten, kot je vsak tretji okver, ki ga proda HK (dosti se jih pritožuje, da ne gle lepo skupaj ali da so kraki zamaknjeni).

Drugače izgledao rokice in nosilec motorja lepo.
Hvala za info. Drugače se pa kar strinjam s tabo. Bom zbil ceno in to bo to.

Lp Alex
Boco_rc
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 18 Jul 2009, 15:05

Odgovor Napisal/-a Boco_rc »

Zdravo!

Lepo so izpadli tile delčki! Morda predlog: določeni mali brezkrtačni motorji (npr: KLIK!), ki jih tržijo rižojedci imajo tri luknje za privijačenje. Morda še nosilec namenjen tem?

Lepi modeli drugače!
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Boco_rc napisal/-a:Zdravo!

Lepo so izpadli tile delčki! Morda predlog: določeni mali brezkrtačni motorji (npr: KLIK!), ki jih tržijo rižojedci imajo tri luknje za privijačenje. Morda še nosilec namenjen tem?

Lepi modeli drugače!
Kdor bo hotel drugačne ročke bo povedal, za kater motor rabi. Potem pa bom zrisal in zrezal. Lp
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Boco_rc napisal/-a:Zdravo!

Lepo so izpadli tile delčki! Morda predlog: določeni mali brezkrtačni motorji (npr: KLIK!), ki jih tržijo rižojedci imajo tri luknje za privijačenje. Morda še nosilec namenjen tem?

Lepi modeli drugače!
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14554
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Jaz tole režem iz vitroplasta 1mm, karbona je res škoda... in res v križ za motor stlačim še vse ročice ...
lp Melly
Boco_rc
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 18 Jul 2009, 15:05

Odgovor Napisal/-a Boco_rc »

Krist, hvala za povezavo. Moj post je bil mišljen kot dobronameren nasvet Aleksu-morda bi kakega kupca več prineslo...

Bor
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Melly napisal/-a:Jaz tole režem iz vitroplasta 1mm, karbona je res škoda... in res v križ za motor stlačim še vse ročice ...
Kot sem že omenil za naprej že rišem in porabil bom maksimalni izkoristek. Debelina je 0.9mm(trdnost je velika) :) Je pa karbon samo na obeh straneh in ena plast umes, to je use. Lp Alex
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Sbach V1

Dimenzije:

Dolžina: 86cm
Razpon: 90cm

Setup:

Motor: AXi 2203/46
Servo nagib: Futaba S3156
Servo višina, smir: Dymond d47 (direkt 2s napajanje)
Reg: YGE 8A
Baterije: Wellpower 350mAh 2s 20C
Sprejemnik 4ch
Prop: gws 8x4.3
Karbonske palčke: 1mm,1.5mm,2mm in 0.5x3

Končna teža 133g :) :)

Slika
Slika

Video servotu--> http://www.youtube.com/watch?v=wTHPS2A4NqE
V akciji--> http://www.youtube.com/watch?v=5ODWg_TsGjU
Zadnjič spremenil ALEX_R, dne 13 Jul 2011, 07:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Video?:)
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

No in pa še težko pričakovan video.

http://www.youtube.com/watch?v=5ODWg_TsGjU

Zelo dobrodošli komentarji :)

Lp Alex
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a Roberto »

=D> =D> =D> =D> =D>

Nisem vedel, da je kakšen video v pričakovanju, toda kdor ga je čekal, je dočakal res nekaj zelo lepega ...

=D> =D =D> =D> =D>

Razžalostilo me je le to, da sem šele v tvjem avatorju (?) prebral, da se dogaja v Ajdovščini. Kakor, da ne bi bil še nikdar dol (tam)aka
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Roberto napisal/-a:=D> =D> =D> =D> =D>

Nisem vedel, da je kakšen video v pričakovanju, toda kdor ga je čekal, je dočakal res nekaj zelo lepega ...

=D> =D =D> =D> =D>

Razžalostilo me je le to, da sem šele v tvjem avatorju (?) prebral, da se dogaja v Ajdovščini. Kakor, da ne bi bil še nikdar dol (tam)aka
Dogaja se v Vipavi, in še tam malo, ker letim kar doma,pozimi pa letimo v dvorani. Drugače pa avijon leti nepričakovano dobro :wink:
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

sbach

Odgovor Napisal/-a deepo »

Bravo Aleks, kar tako naprej. Čestitke za lep in unikaten model ter vedno boljše letenje! =D> :wink:

LP[/u]
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Res super letalo, tvoje letenje, in video :D
Mogoče si ga čez čas omislim :lol: :lol:
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Čez vikend smo delali tudi propeler za Pipistrel in sicer za Taurus projekt. ;)

Slika
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

ALEX_R napisal/-a:Čez vikend smo delali tudi propeler za Pipistrel in sicer za Taurus projekt. ;)

Slika
Slika
Super, ampak poslovnih skrivnosti ni za izdajat.
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Ni glih skrivnost no...
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

V roku dveh tednov se prebližuje Sbach V2. ;)

Slika

Lp Alex
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

Pozdraljeni!

Ima uprašanje, in sicer me zanima, če vi veste kje bi dobil močno,lahko in zelo zelo malo raztegljivo vrvico? Rabim jo namreč za pul-pul način pri depronarju. Imam eno ampak se preveč rasteza. Najlepša hvala za odgovor!
:)


lp Alex
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

http://www.lovec.biz/index.php/ribolov/ ... -0-18.html
Taka ribiška pletenica bo najboljša. Zdrži 20 kil tko da lahko mirne duše zateguješ avion kolikor ti je volja. Verjetno da jo boš dobil tudi v industiski coni Kromber v lovcu :)
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

klemen7 napisal/-a:http://www.lovec.biz/index.php/ribolov/ ... -0-18.html
Taka ribiška pletenica bo najboljša. Zdrži 20 kil tko da lahko mirne duše zateguješ avion kolikor ti je volja. Verjetno da jo boš dobil tudi v industiski coni Kromber v lovcu :)
Hvala:)
bike-2007
Tekmovalec
Prispevkov: 306
Pridružen: 04 Jul 2007, 12:09
Kraj: Kjer piha...

Odgovor Napisal/-a bike-2007 »

Pletenico lahko dobiš tudi pri Hubertu v Ajdovščini (lovska trgovina), drgač pa jo imam tudi jst...;)
Sanje so vse!
Uporabniški avatar
ALEX_R
Profesor
Prispevkov: 1131
Pridružen: 16 Apr 2007, 16:28
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a ALEX_R »

bike-2007 napisal/-a:Pletenico lahko dobiš tudi pri Hubertu v Ajdovščini (lovska trgovina), drgač pa jo imam tudi jst...;)
Sem jo kupil iz tam...8€ 100m ni vredna omembe...
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje