Programi in ideje za tekmovanja F3A 2010 in 2011

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Odgovori
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Programi in ideje za tekmovanja F3A 2010 in 2011

Odgovor Napisal/-a 3g »

Tele ho!

Letošnja sezona tekmovanj se počasi izteka, saj pričakujemo le še tekmo na Lijaku, zato je prav da vsi skupaj usmerimo pogled tudi v prihodnost. Sam sem v "F3A sceni" prisoten šele zadnji dve sezoni, zato o veliko vprašanjih "razmišljam naglas". Verjamem pa, da je v SLO in CRO veliko pilotov, ki radi letijo na prireditvah ki jih vsi skupaj imenujemo F3A tekmovanja.

Ker sem večji del svojega življenja preživel na raznih tekmovanjih v raznih športih bi želel poudariti nekaj povsem mojih osebnih razlogov zakaj se trudim in hodim na tekme:
1. želel sem si izpopolniti moje letalsko znanje. druženje z odličnimi piloti, opazovanje letenja in primerjava z njimi so odlična orodja za moj lastni napredek.
2. fantastična druščina, ki me je takoj sprejela za "svojega", kot sem kasneje tudi sam sprejel vse druge, ki so prišli na dogodek.
3. kvalitetno preživljanje mojega malo prostega časa

Na naših druženjih smo se večkrat zapletli v pogovor o napredku F3A letenja v zadnjih dveh sezonah, o množičnosti itd. Na koncu lahko (spet moj pogled) napišem le to, da je manjšina pilotov usmerjena v "pravi F3A", torej v tekmovanja s povsem po FAI pravilnikih izdelanih modelih itd. Drugi del pilotov pa je zadovoljen s tako imenovano "scale aerobatic" verzijo tekmovanj, torej letenju s maketami ali polmaketami pravih letal po predpisanem programu. Nekaj podobnega poznajo tudi v tujini, sam sem našel nekaj zapisov iz ZDA... http://www.hooked-on-rc-airplanes.com/r ... atics.html

Naša tekmovanja uradno niso pokrita z nobeno inštanco (tipa LZS ali kaj podobnega), zato so tekme več ali manj organizirane tako kot si jih zamišlja pobudnig-organizator posamezne tekme. S tem načeloma ni nič narobe, vseeno pa je potrebno organizatorjem in potencialnim organizatorjem nekako sporočiti, na kakšen način bi mi piloti radi tekmovali, kaj nam je pomembno, kaj je potrebno pripraviti da bomo čimbolj zadovoljni. Menim da je garancija za množičen obisk predvsem zadovoljstvo pilotov, torej se je v tej smeri potrebno malo potrudit. Sam sem načeloma dokaj enostaven: želim si tekmovanja s tremi poleti, s programi, katere lahko odletim z mojim modelom (ker zaradi tekmovanj ne želim pridelati dodatnih stroškov...), pa dobre čevape in brezalkoholno pijačo za udeležence.

Glede samih tekmovalnih programov pa bi omenil, da se lahko delno naslonimo na sistem kot je nekako uveljavljen pri pravih letalih: tam se leti v 4 skupinah, in sicer basic, sportsman, intermideate in unlimited. razlika med posameznimi tekmovalnimi skupinami pa je predvsem v figurah. Tekmovati se začne v programih s pozitivnimi figurami, nadaljuje se v programu z omejenim številom negativnih figur, nadaljuje se v programu večje zahtevnosti negativnih figur, in seveda programu brez omejitev...

Za prihodnjo sezono predlagam, da se leti tri programe:
- en program ki bi baziral na trenutnem SPORTu (predlagam program katerega smo vKR leteli v flyoffu)
- en program ki bi bil težji od letošnjega SPORTa, predvsem z več neativnimi figurami (predlagam flyoff program za kategorijo expert iz KR)
- P11 za unlimited kategorijo

Menim tudi, da je letenje helikopterjev zelo težko izvajati varno v okviru varnostnih parametrov F3A tekmovanj, predvsem pa da sodniki sojenju teh letalnih naprav žal niso kos. Ravno tako pa je vprašanje ali je prosti program dovolj zanimiv za vse pilote, saj z izjemo 3 pilotov v preteklem letu res nisem videl prav nobenega napredka...

Upam, da boste razumeli moj post kot začetek debate, ki bo na koncu postregla s rešitvami za še boljše tekme v prihodnjih sezonah...


lp
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
mai2sky
Freak
Prispevkov: 593
Pridružen: 05 Dec 2003, 09:32
Kraj: Semič
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mai2sky »

Živjo!

3g, se z navedenim kar strinjam:

- kategorije kot so bile letos: JUNIOR, SPORT in FAI. Expert preimenovati v FAI, ker je tako tudi drugje;

- vsaj eno sezono še brez omejitev modelov;

- pred sezono obisk FAI tekme v AT. Obvezno za vse sodnike in ostale po želji. Z Mencinom sva se načelno že dogovorila, da poskrbiva za to. Od Avstrijcev se kaže kaj naučiti, saj so bili letos 4. na svetu;

- obvezno na tekmi po 3 leti in štejeta dva najboljša;

- obvezno sodniki sedijo toliko stran, da ne plonkajo. Ocena "nisem videl" je mogoča in dopustna;

- obvezno po 3 sodniki na tekmo (če je možno seveda);

- freestyle lahko a po tekmi. Nagrado izbere organizator;

- razne druge kategorije lahko a po tekmi. Morda kdo kasneje prestopi v F3A...;

- čevapi so lahko tudi standard a ni nujno, ker jih bom potem jedel 5x letno...

Lp
Igor
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Pozdravljena, zainteresirana druščina!

Čeprav sezona še ni končana, pa bi jo lahko ocenil že sedaj. Zadnja letošnja tekma na Lijaku pač ne bo bistveno spremenila značaja, niti udeležbe, niti dosežene kvalitete, niti vsega ostalega.
Če smo lani doživeli precejšenj bum te vrste dogajanja, lahko letos govorimo o umirjanju in v smislu množičnosti tudi nazadovanju, slednje pa ima seveda svoje vzroke, predvsem v porastu kvalitete. Tako marsikdo, ki je lani prišel tekmovat iz zabave, letos raje ni nastopil, če ni imel časa trenirati. Ker je večina letos trenirala precej več kot prejšnje leto, je nekaj višja tudi kvaliteta. In to v vseh treh kategorijah. V JUNIOR se sedaj leti že tako kvalitetno, da je prestop v kategorijo višje tistih najboljših veliko lažji. Nekateri piloti, ki sicer ne nastopajo na tekmah, pa celo poizkušajo s P09! Torej, ne glede na udeležbo, se nekje v ozadju vendarle nekaj dogaja. In to je že nekaj.
Uvedba FAI programa je pričakovano znižala udeležbo v EXPERT, kar pa ni nič tragičnega. Je pa to povzročilo tudi več treninga pri udeležencih in posledično dvignilo kvaliteto. Logar, pa še kdo, recimo, bi lahko s svojim znanjem in kvaliteto brez skrbi nastopil tudi na kaki mednarodni tekmi z upanjem na zlato sredino.
Tisto, kar pa se v letošnji sezoni ni zgodilo v pričakovani meri, je približevanje tehnike in sojenja pravilom FAI. Nekako smo obtičali na domačem vrtičku, interesa oziroma ambicij za kaj več preprosto ni. To lepo kaže dejstvo, da ni bilo ogledov tujih tekem ne s strani pilotov, ne s strani sodnikov. Glede na posamezna znamenja in meni znana razmišljanja v bodočem letu ali dveh tega tudi ni pričakovati. Več ali manj bomo ostali nekako v sedanjih okvirjih.
Prav tako menim, da bo na nastop na kaki mednarodni tekmi, in s tem pojav Slovenije na evropskem F3A nebu, treba še kar nekaj časa počakati.
Vse bo odvisno od tega, ali se bo našel kak dovolj kvaliteten posameznik, ki bo imel dovolj entuzijazma in ambicij.

In kako bi tekmovali v naslednjem letu?
Tu se pridružujem mnenju Igorja! Letijo naj se trije turnusi, štejeta dva najboljša. Tako imajo šanso tudi tisti piloti, ki imajo sicer začetno tremo.
Pa tudi sicer je tako povsod zunaj!
Freestile naj bo po razglasitvi rezultatov.
Helikopterji so hruške, ki so sicer zanimive, ne sodijo pa med jabolka (samo moje skromno mnenje).

Lep pozdrav!

Marko
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...jest sem ZA....
:D
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

Tele ho!

Piše se leto 2010, vsem skupaj voščim zdravja, sreče in razumevajoče "babe", da nas bo lahko čimveč tekmovalo ...

Me pa zanima ali imate piloti F3A že kaj bolj izdelane predloge/želje za letošnje leto?

moji predlogi so tule...


lp
3g
Priponke
predlog za sport 2010-11.pdf
(163.19 KiB) Prenešeno 31091 krat
predlog za junior 2010-11.pdf
(162.37 KiB) Prenešeno 17980 krat
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

kaj bi se mogoče dalo dobit še opis vseh figur? se mam namen pridružit karavani letos pa napast v sportu na polno tud če sem novinec :)
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

tele ho!

klemen, opisi bodo 100% napisani, vendar šele ko se bomo zmenili katere programe bomo sploh leteli...

lp
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

glede na prejšnje leto se mi ta program ki si ga dal gor zdi dosti boljši ker vsebuje več negativnih figur.
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Potem pa hitro opis figur za sport program, da bom vsaj malo vadil. Ker če si bom jaz to po svoje razlagal bom zopet letel na glavo obrnjeno.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Če ima kdo voljo, bi lahko odletel program in ga posnel na video, ter poslal na youtube.

Bi jaz odletel, pa se bojim da bi bili vsi zadnji, če bi se zgledovali po mojem letu.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

ko bo avion fertik :lol:
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

f3a

Odgovor Napisal/-a deepo »

Po mojem mnenju je aktualen predlog za f3a sport neustrezen. V programu so figure, ki so "ne ravno pogoste" (zvon, Z in 2 ločeni kovit figuri) in hkrati manjkajo figure, ki razločijo dobre od zelo dobrih pilotov (figure v katerih je obvezna natančna uporaba SMERI, npr. počasna rola na spodnji liniji ali 2 roli protismerno na spodnji liniji v RAVNINI. Podobne akrobacije je relativno lahko zakamuflirati na 45st. linijah gor ali dol in za moje pojme spodbujajo lenobo pilotov. Pozitivno se mi zdi to, da je dosti izhodov negativno.

To je, kot že omenjeno, le moje mnenje, ampak mislim, da bi SPORT program vsekakor moral biti zastavljen v tem smislu, da pilote nekako pripravi na težji program. Takšna je namreč praksa iz tujine.

Seveda se tu odpirajo vprašanja: Koliko smo resni? itd., ampak mislim, da ne bi bilo slabo, da bi sport piloti morali namesto 1 vikend pred tekmo trenirati pač 2 vikenda prej in da je čas, da nehamo tekmovati v tem KDO Z ČIMMANJ TRENINGA ČIMVEČ POKAŽE. #-o :lol: 8)

Upam, da je ta post povod za neko produktivno debato in ne za šimfanje tega, ki je to povedal.

LP,
Alan
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Vsekakor velja o tem predlogu trezno razmisliti, saj ima udejanjanje tega sistema lahko tako pozitivne, kot negativne posledice.

Jaz nisem za to, da se preveč zgledujemo po drugih , kajti, od drugod smo uvozili demokracijo, kapitalizem, visoke kazni, bogate in revne, nizko socialno varnost, pehanje za dobičkom in še in še, zgolj slabih stvari.... in jaz zaradi tega ne živim bolje kot prej, čeprav sem mislil da bom, a to je politika.

Bistvo je , da je bil sport program uveden prav z namenom, spraviti na tekme tiste, ki kar v redu letijo, a nimajo časa, ali pa se jim ne ljubi, resno trenirati. Z namenom, da taki, ne jemljejo veselja začetnikom v Junior klasi. Če se izrazimo bolj direktno, so pa to ravno tisti, ki bi temovali, a bi radi s čimmanj treninga pokazali čimveč :lol: , a zato, je na F3A tekme začelo hoditi več modelarjev in ko jih zasrbi, oz. ko jim znese, lahko takoj prestopijo v kategorijo višje.

Ali je čas že dovolj zrel, da se v cilju razvoja, popopra Sport klasa, ne vem, itak mi ne znese več hoditi na F3A tekme, a opcije je treba trezno pretehtati
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a JKP »

pozdravljeni

mojo mišljenje o teh treh kategorijah je podobno razmišljanju Braneta.

junior...po mojem je to vstop v akrobatsko letenje...namenjen začetnikom, neglede starim ali mladim...Gre za osnovne figure

Sport je naslednja stopnja..Na tej stopnji po mojem ne smemo gledat na tujino. Potrebno bo pravilno razsodit težavnost glede na slovensko razmišljenje o druženju, zabavi in uživanju ob letenju. V to kategorijo bi postavil sebe. Žal je tako da imam malo časa in mi niso tekme na 1 mestu..

V tej kategoriji moremo razumet tudi povprečnega modelarja, ki ima večji model in želi preizkusit svoje spretnosti v "hobi smislu"..

F3a program, pa mora biti popolnoma po vseh pravilih, ki jih imajo v tujini..Tako bo omogočena pot tistim, ki jim je cilj v tej zvrsti letenja tudi kaj doseči....

ŠE 1x. Sport program mora biti bolj z osnovnimi figurami in ne pretirano zahteven...Po moje ne smemo težit k tem, da nekateri modelari sploh ne bodo znali letet figur, temveč v lepoti izpeljave figur.

Prav zanimivo je bilo, ko so v AK Ptuj med letenjem modelarja ocenjevali letenje pravi akrobatski piloti...Lahko je luping...Težko ga je speljati pravilno...lepo...V pravem razmerju..itd..


Seveda za tiste, ki so bolj aktivni in prispevajo ogromno v sloveniji za razvoj akrobatskega letenja, zdele osnovne figure oz. dokaj lahek program nesmisel...vendar moremo gledat, da bo ta sport program dostopen vsem...ne pa kot naslednja stopnička v F3a. Ker kateri bo imel potencial in željo, bo tudi v takšni kategoriji tekmoval...

Meni se je lanski sport program zdel popolnoma zadost težak...


Jože K.
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Re: f3a

Odgovor Napisal/-a RLogar »

deepo napisal/-a:Pozitivno se mi zdi to, da je dosti izhodov negativno.
oz. negativno, če bi bilo dosti izhodov pozitivno... :-k

:lol: :lol: :lol:

Brane ima prav, da je treba zadevo dobro pretehtati.

Če obdržimo program (preveč) enostaven, bomo najbrž obdržali kolikor tolikšno množičnost. Piloti pa bodo vso reč jemali kot malce popopran miting. Obenem pa bodo tisti zagnani, ki bodo preko sporta vstopali v expert, tam doživeli toliko večji šok, saj bo pot do uspeha tam bistveno daljša.

Sam se popolnoma strinjam z Alanom. Figure v sportu bi morale biti uvod v težji program in slediti spremembam, ki se tam dogajajo. V nasprotnem primeru bo med sport in expert kategorijo vsaki dve leti zevala večja luknja. P11 je na primer začinjen z 2 ali 3-emi figurami, ki bodo zahtevale kar nekaj dodatnega treninga v primerjavi s P09.

Sam pač jemljem vso reč kot dokaj resen hobi, znotraj katerega si želim tudi napredka, ki ga brez vsaj nekoliko treninga ne more biti. Ampak "sto ljudi, sto čudi, sto žena, dvesto sisa"... :lol:

Odločijo naj na koncu koncev tisti, ki bodo program leteli.

LP

Robi
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

Tele ho!

Super, plodna debata (končno).

To kar sem objavil je MOJ PREDLOG. predlagam da se ga vzame za osnovo katero lahko zdaj zbrusimo v en všečen program.

Z alanom se strinjam, je pa dejstvo da se zna zgoditi da bom drugo leto tekmoval v "juniroju", saj kakšnih hujših tekmovalnih ambicij po pravem F3Ajanju (še) nimam. A s tem ni nič narobe, če bo le "junior" tak da ga bom lahko letel za užitek itd...

Zakaj izpostavljam da bom "letel v juniorju"? zato ker je ime program zelo nepomembno, pomembno je pa da letiš tisti nivo katerega obvladaš. In dejstvo je da je pretekli sport privlačil pilote, tako da so po večini "juniorja" izpuščali. in če pogledate moj predlog za juniorja - je le ta na las podoben zdajšnjemu športu, mogoče malo manj figur.

Predlog športa pa je defacto bolj zahteven od tistega kar je bilo, oblikovan pa je tako, da so figure "varne proti razbijanju". Vsekakor pa dopolnitve in popravki sodijo ravno v to debato, vendar bi prosil za kakšno konkretiziranje v obliki slikce...

@Alan: slabo si pogledal program, kovita sta dva, eden je + drugi je pa - !!! ;)


l
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

A je že kaj dogovorjeno kakšen bo šport ali junior program ?
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
deepo
Profesor
Prispevkov: 1405
Pridružen: 02 Maj 2005, 11:49
Kraj: Deskle
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a deepo »

Z Robijem pripravljava predlog programa sport, ki je za najine pojme primernejši od aktualnega predloga. Program bo najkasneje do konca tedna objavljen.

Potem pa je najbrž najbolj smotrno, da se odločijo tisti, ki bodo sport program vozili.

LP
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RLogar »

Hoj,

Alan se je malo narobe izrazil, mislil je do konca dneva, ne tedna... :lol: :lol: :lol:

Malo sva pregledala osnovno strukturo P09, P11, nekaj tujih sport programov. Same linije in figure so torej podobne, vendar z manj vrtenja, neugodnih kombinacij, itd.

K-faktorje bova preverila kasneje, vendar je program po težavnosti na približno enakem nivoju kot Urbanov predlog. Preizkus v AFPD ni pokazal nobenih čudnih zadev, prav tekoče se ga leti.

Na hitro sva vrgla vkup še opise, da bo čim manj nejasnosti.

Še enkrat pa: pripet program je samo predlog, ki se nekako lažje nadaljuje v težjo kategorijo. Odločitev kaj se bo letelo, pa je seveda na strani pilotov, kot sem dejal že nekaj postov višje. :wink:

LP

Robi
Priponke
SPORT_SI_2010_11.pdf
(185.59 KiB) Prenešeno 21791 krat
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Odgovor Napisal/-a GregaU »

Super za predloge,

Kratek moj komentar:

3g-jev SPORT - se mi zdi zelo tekoče postavljen. Mogoče je res zvon redko letena figura, kar pa ni nič narobe (malo rulete :wink: ).
Mogoče še res malo več zahtevnega valjanja manjka.

deepo/Logar-jev SPORT - je na prvi pogled uuhhhhhh, pol pa ko ga malo naštudiraš pa ni tako hudo :lol: . Pomisleke imam edino pri figuri št.6, da bo za tiste modelarje z nepreveč močnimi motorji, problem v vertikali nabrati dovolj varne višine za figuro št.7 (trikotni luping navzdol) :oops: .

Mogoče še malo tjuninga na obeh programih, mogoče pade še kakšen predlog, potem pa žreb, glasovanje, oz. določitev SPORT programa za 2010. :lol:

Lep pozdrav,
Grega
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Rlogarjev predlog se mi zdi sprejemljiv. Sem ga sedaj odletel na simulatorju in še nekako gre.

Za pravilno izpeljane figure je pa normalno, da potrebujemo trening.


dodatek:

Po malem treningu na simulatorju bi predlagal, da se trikotni luping obrne navzgor, da ne bo kdo avjona razbil na tla.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RLogar »

GregaU napisal/-a:
deepo/Logar-jev SPORT - je na prvi pogled uuhhhhhh, pol pa ko ga malo naštudiraš pa ni tako hudo :lol: . Pomisleke imam edino pri figuri št.6, da bo za tiste modelarje z nepreveč močnimi motorji, problem v vertikali nabrati dovolj varne višine za figuro št.7 (trikotni luping navzdol) :oops: .
Greaga, hvala za konstruktiven komentar. Moč motorja bo pri določenih modelih med plezanjem v devetko problem. Pri tistih z omejeno vertikalo, bo najbrž res zmanjkalo višine za izvedbo trikotnega lupinga. Ko se razvadiš, premalo misliš na to... :lol: :oops: :oops:


Mislim pa, da imam povsem simpatično rešitev: :lol:

"Zamenjamo" figuri 6. (devetka) in 8. (pol lupinga z vrha). Devetka sicer izgubi pol rolce, pol lupinga pa rata pol zunanjega imelmana s pol valjčka na izhodu.

Torej, ko negativno zaključiš kubanko, nadaljuješ v pol negativnega lupinga s pol valjčka na izhodu (zaključiš hrbtno), izvedeš trikotni luping z vrha, in nadaljuješ s te višine v pentljo devetke. Izhod iz devetke je pozitiven na spodnji višini, brez rolc. To bo bolje!

@škorpjon
Lepo, da ti je program všeč in da si ga že preizkusil! =D> =D> =D>

Trikotni luping pa po mojem lahko ostane. Nanj gledaš kot na vsak drug luping - pod spodnjo višino ne smeš, kje ga pa začneš, zgoraj ali spodaj, pa ni toliko važno. Je pa v simulatorju to bolj zoprna zadeva kot v resnici, ker ne vidiš kje so tla, ponavadi pa ga začneš prenizko.

Je pa trikotni luping ravno toliko nevaren kot figura-Z v Urbanovem predlogu. :wink: Vendar bo z zgoraj opisano spremembo tudi tale luping bolj simpatičen, saj bo lažje kontrolirati vstopno višino.

Lani smo to figuro vozili v P09 s tem, da je bilo na vsaki stranici še 1/2 valjčka. Res ni problematična... :wink:

Objavim popravek programa...

LP

Robi
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RLogar »

Evo, prej opisani popravek.

LP

Robi
Priponke
SPORT_SI_2010_11b.pdf
(192.25 KiB) Prenešeno 36562 krat
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

Tele ho!

Moj komentar na program je, da je "spet" sestavljen skoraj samo iz loop-ov. Nekaterim po dveh letih "sportanja" to ni bilo več všeč (meni osebno sicer je)...

Sicer pa super, debata gre fino naprej...

kaj pa vstopni program (junior)? tam je trenutno samo en predlog...

lp
3g
I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RLogar »

Program je sestavljen kolikor toliko premišljeno:

- vsebuje en "pozitivni" in en "negativni" premet preko krila
- humpty bump
- klobuk
- kubanko
- pol obrnjene kubanke
- 9-ko
- plaz (loop + snap)
- sveder
- 4 - točkovni valjček
- trikotni looping (z vrha)
- pol diamanta
- imellman

Je nekaj "okroglih" figur (hampti, 9-ka, kubanka) vendar so radiji povsem različni.

V glavnem figure z dokaj "svežimi" linijami in precej popestritvami. ki se pojavljajo v P programih. Ne vem, če je v njem še kdo videl podobnost z lanskim programom.. :lol: :lol:

Za osnovni program lahko še kdo drug vskoči s predlogom... :wink:

LP

Robi
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje