Programi in ideje za tekmovanja F3A 2010 in 2011

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Odgovori
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Jaz bi samo malo pokomentiral teh 2x2m in 5kg. Res je da specialka 2x2m pod 5kil košta precej in je morda za kar nekaj tekmovalcev nedosegljiva. Kolikor vem pa velikost in teža modela navzdol ni omejena.

Kaj hočem povedat, nihče ni prisiljen kupit tako drago specijalko, lahko malo manjši avijon recimo ~175cm pa ostanemo znotraj pravil in z manšim minusom v denarnici pa smo še vedno zelo konkurenčni. Sploh ker kar tako čez noč ne bodo vsi šli nabavlat 2x2m.

Saj ne rečem, predlog da se teži modela mal pogleda skozi prste je zanimiv, ampak če sodim po debati sem nekako razbral, da se teži k dvigu standarda in če je tako se mi zdi da če se FAI pravila uvedejo bi se jih morali že od začetka držati, če ne so to spet "naša" pravila.

LP, Rok
Vozim Renault Clio BiTurbo. Bi turbino, pa nimam.
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Marko Mencin napisal/-a: Torej, tisti, ki jamrate o draginji pri F3A modelih, raje poglejte, koliko vam popijejo € vsako leto vaši veliki modeli, pa se malo zamislite!

Vas pa seveda razumem! Če morate zamenjati vsako sezono samo servačev za 1000€, da o vzdrževanju motorjev in ostalega niti ne govorim, pa ne da bi še kaj novega zgradili, potem si niti poceni 2x2 F3A modela kot dodatnega, ni lahko omisliti!

Samo malce v premislek!

LP

Marko
...sej v bistviu ni nihče jambral o draginji... jest sem začel o tem, koliko kaj košta in da bi bil to lahko razlog za potencialno nezainteresiranost, če bi bilo to vse skupaj (pre)drago.
Točno to sem mislil in napisal...v bistvu kar sva oba prišla do istega zaključka. Da tudi za manj denarja lahko narediš solidno mašino in z njo natreniraš in dosežeš odlične rezultate.
Vsak investira v sebi najljubše avijone. Zakaj pa bi v nekaj investiral, kar mi ni všeč, ali pa mi je nedosegljivo.
Jaz vsake tri leta investiram v en avijon bistveno manj, kot nekdo v tri manjše avijone vsako leto (Mare, to nima nič veze s tabo in mano, govorim na splošno :wink: ).
Meni je bolj všeč F3A-M in ker trenutno tak avijon imam (boh ne dej, da se mu kej zgodi #-o )bom tudi tu letel, specialka mi pa je tudi enkrat cilj...ko bom dovolj velik. Kot sem napisal: druge prednostne investicije (pa ne v modelarstvu), za katere sem popraskal ves svoj črni modelarski fond...tako da o specialki bom še kako leto sanjal. [-o<
Juhuhu.
Tako to je moje mnenje. Predlog sem pa tudi že napisal...v bistvu potrjujem kar je napisal Rihard in za kar se trenutno opredeljuje kar nekaj sodelujočih v tej debati.
Zdaj naprej bom pa tiho, da lahko še drugi kaj napišejo .. :wink:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RLogar »

No lepo,

s tem predlogom se tudi jaz strinjam (Marko - Rihard). =D> =D>

O manjših modelih smo govorili že na začetku - kot je napisal Marko, Vanquishev in Angelčkov je precej. Malce gledanja skozi prste pri teži F3A modelov se mi zdi smiselno zaradi tega, ker Sašo ni prišel pod 5 kil... :lol: :lol: ne hecam se, ampak zato, ker že obstaja nekaj F3A modelov 2x2, ki so jih lastniki motorizirali z MVVS26 in resonancami. Potem je pa koj pet pa pol...

Še tole v info, sem v predhodnih postih pozabil - F3M programi so nekaj krajši od F3A PXX - imajo 13 figur in ne 17. Kar je kar velik prihranek pri času. V Pockingu je to šibalo kot po tekočem traku..

No, zdej sem še pa še nečesa spomnil, Maxi je djava, da je treba dve ure na dan trenirat :lol: :lol:. JA, če bi hotel nabrisat Bruckmanna pa Krauhoferja, pa še ene tri. Z ostalimi se pa da kosat... :wink: :wink:

LP

Robi
Uporabniški avatar
Justice
Tekmovalec
Prispevkov: 340
Pridružen: 07 Apr 2006, 09:22
Kraj: Čakovec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Justice »

Pozdravljeni!

Nova kategorizacija mi se čini super.

- F3A: 3x P11 - samo za specijalke
- F3M: 1 x poznati, 1 x nepoznati, 1 x freestyle
- Sport: 2 x poznati, 1 x freestyle
Davor Balažić
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

S5-JEST:

še ena ideja, ki je nastala v zeljniku , ki ga obdelujeva skupaj za Rihardom:

Glede sodnikov:
Kot že napisano, nihče od sodnikov ne bo prišel za nič - oz. za porcijo čevapov cel dan se izpostavljat in naprezati se zaradi drugih ( verjamem, da nobenemu ni to delo v užitek), zato je pada predlog:
Sodniku se plača npr. 50€ za cel dan + nekaj za potne stroške. Potne stroške se obračuna po pravilniku za obračun kilometrine z lastnim osebnim avtomobilom ( tista ta nižja, ko v bistvu dobiš plačano za bencin, ne tista ta "velka kilometrina"), to je tam nekje 0,13€/km..ali nekaj takega, da bo pošteno do tistega, ki recimo pride iz LJ in do tistega ki pride npr. iz MS.
Kje zdaj dobiti denar:
Ali ga prispeva organizator ( če imajo svojo blagajno),
ali ga prispeva potencialni sponzor,
ali pa - najbolj realno in pošteno... ga prispevajo sami tekmovalci z višjim plačilom štartnine.
V razpisu se lahko napiše npr.:
V višino plačila štartnine so zajeti stroški najema sodnikov in bo znana po zaključenem razpisanem času za prijavo na tekmo. (zaradi števila prijavljenih - seveda)

Zakaj sva z Rihardom za tretjo varianto:
Zato, ker v bistvu vsi hočemo, da sodniki so SODNIKI in ne kolegi modelarji, da sodijo pošteno, objektivno in zato je fer, da jih tudi tekmovalci plačamo. Saj organizatorjem je načeloma vseeno, kako je potekalo sojenje, kakšni so bili rezultati ipd... TEKMOVALCI smo tisti, ki se vedno pritožujemo nad njimi in HOČEMO imeti TAPRAVE SODNIKE..... In mislim, da jim bo tole plačilo vsaj malo dvignilo motivacijo za udeležbo na tekmi.
Prejle sem napisal, da sodniki so SODNIKI in ne kolegi modelarji...seveda da sodniki bodo kolegi modelarji, ampak ne na tekmi!!! Tam se pozabi na kolege in čar posameznih avijonov.
:wink:
Zadnjič spremenil Živnorc, dne 15 Nov 2010, 11:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

RLogar napisal/-a:No lepo,
Robi
...kaj...a da bom tiho ??!!

:lol: :lol:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Justice
Tekmovalec
Prispevkov: 340
Pridružen: 07 Apr 2006, 09:22
Kraj: Čakovec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Justice »

@ uroš

Ako uvedemo suce koje bi plaćali, koji bi to suci bili?

Koju kvalifikaciju moraju imati? Tko ih određuje?
Davor Balažić
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Živnorc napisal/-a: Prejle sem napisal, da sodniki so SODNIKI in ne kolegi modelarji...seveda da sodniki bodo kolegi modelarji, ampak ne na tekmi!!! Tam se pozabi na kolege in čar posameznih avijonov.
:wink:
..kot sem že napisal, bo treba dobiti nekoga iz naše druščine.
Lahko pa tudi vprašamo po aeroklubih akrobatske pilote pravih letal?
Ne vem...dejte ideje, ali pa se javite zainteresirani!

LPU.
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
ŠKRATmaxi
Profesor
Prispevkov: 1268
Pridružen: 27 Nov 2004, 17:46
Kraj: Pernče city
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ŠKRATmaxi »

:lol:
In potem vse tiho je bilo...
brez idej......

v bistvu pa sploh ni problem,če hočemo imet vse bl na ornk in tko kot pri sosedih in če to res tako rabimo(kot nekateri pišejo), da se bomo lažje razvijal...

pa se zgledujmo tudi po njihovih prijavninah za tekmo in potem takem organizatorju ne bo problema najeti tudi tako opevane, licencirane sodnike.

potem bo prijavnina sigurno trimestno število...

Torej je kakšen za,proti....ste pripravljeni toliko odštet?

tak hiter eu izračun: nardimo pr kurah vse ganc špica...najamemo prave sodnike, namesto čevapov pa "wineršnicel mit pomes fritesss" :lol:
prijavnina pa tam nekje cccca 130 eu...
torej.... O:) če hočmo imet, moremo najprej tudi dat.
Lp.Rihard J.
heli dela:frrrrrr,frrrrrr,frrrrrr...............BUM
[email protected]
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RLogar »

#-o Kurjači... :lol: :lol: :lol:

Ne prehitro sklepat na tišino.. Saj ljudje niso non-stop on-line.

Sodniki (recimo, da najdemo kandidate) se bodo morali izoblikovati in razviti skupaj z nadaljnim razvojem scene pri nas. Do takrat pa bomo morali iskati kompromise. "Roooome wasn't built in a daaay..." al' kako že poje ena pupa.

Kot vemo kandidatov ni ravno na pretek. Najbolje bi bilo, da se potencialni interesenti javijo, (Miha, dobrodošel) pa bomo potem začrtali nadaljne možne poti. Če se kdo v tej, izjemno produktivni in konstruktivni debati ne bi rad izpostavljal, lahko pošlje tudi zs...

In dokler se sodniki dokončno ne izobrazijo in izpilijo, je lahko tudi plačilo manjše... :lol: :lol: Kar je predlagal Uroš, se mi zdi sprejemljivo.

BTW, štartnina za European Acro Cup tekmo (F3M) je cccccca... ne, kar točno 30 EUR. :P Seveda financirajo sodnike od drugod (DMFV, močni klubi), ampak če si ne bomo pametno zastavili, bodo tekme v tujini ne samo boljše, ampak tudi cenejše. :lol:

Če kandidatov ne bo, potem morda res ostanejo samo še piloti, kar bi res moral biti izhod v sili.
Uporabniški avatar
ŠKRATmaxi
Profesor
Prispevkov: 1268
Pridružen: 27 Nov 2004, 17:46
Kraj: Pernče city
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ŠKRATmaxi »

Kurjači...
ne ne Logarjev to so samo dejstva.

Pri nas ena taka tekma, ki smo jih imeli do sedaj, stane krepko čez jurja,štartnina je bila 15 eu, sodnike pa je vsak organizator po svoji najboljši moči, postavil na svoje mesta.Poleg tega je tukaj še cel kup ljudi, ki so pomagali BREZPLAČNO, da je tak hec sploh uspel.

In zdaj je napočil čas(kot so nekateri zapisali)da take tekme niso več dobre in je treba sprememb....
ja ampak glej ga zlomka, vse se zatakne pri denarju...uf kako zanimivo :lol: mogoče zato ker smo pri nas in ne kje drugje.
in kdo bo pri nas financiral in sponzorilal sodnike?
Pa si prepričan da bo sodnik iz"vaše delavnice" pravičen in ne bo na dan tekme ravno pri babici na praznovanju,naslednje leto pa zaključil z modelarstvom zaradi pomanjkanja časa :lol:

če že tako razmišljaš,, da bo v tujini boljše in cenejše a se potem sploh splača še trudit,a ni najboljš it kar tja :lol: tam je pa vse tko fajn :lol:
Lp.Rihard J.
heli dela:frrrrrr,frrrrrr,frrrrrr...............BUM
[email protected]
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RLogar »

No, samo še tegale, pa neham..

Pobuda glede spremembe pri sodnikih je bila pač pobuda - predlog. Eno razmišljanje, kako priti do "neodvisnih" sodnikov. Lahko, da zgrešeno.

Če ne bo interesa, ali drugačnih predlogov, ga pač ne bo, ostane stanje takšno kakršno je.

Tudi jaz sem navajal samo dejstva.. Štartnina je 30 EUR, zastonj lahko kampiraš na letališču, zjutraj te v brunarici čaka kufe, preste in narezek (dva dni). Kosilo se plača posebej, če se prav spomnim 5EUR.

Pa ne misli, da smo samo Slovenci ali celo samo Kurjani taki angelčki O:), da kaj naredimo BREZPLAČNO. Tudi v Nemčiji boljše polovice cel dan strežejo, delijo doma pripravljeno pecivo itd, ves čas pa okoli skačejo lokalci, ki pomagajo pri izvedbi.

Ne misli, da Nemc zasluži z organizacijo tekme. To delajo z veseljem. Ker radi vidijo, da se pri njih zbere vrhunska akrobatska klapa, ker bi radi, da se vse skupaj širi naprej. Letos sem bil na predzadnji tekmi sezone. Pa so me kontaktirali (posredno) in vabili še na zaključno tekmo. Pe še koga pripelji s seboj.. :wink: :wink:

Ne skrbet, v tujino bomo še šli... Če se hočeš kaj naučit, je v tem primeru vsekakor bolje "zadnji v mestu, kot prvi na vasi." Vsi dobrodošli...

Drugač pa razmišljanje v stilu: saj je dobr' kukr je, je še vsako stvar zapeljalo v rikverc, ne naprej.

Se vidmo, ko se zagledamo.

LP

Robi
Uporabniški avatar
ŠKRATmaxi
Profesor
Prispevkov: 1268
Pridružen: 27 Nov 2004, 17:46
Kraj: Pernče city
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ŠKRATmaxi »

Evo tud jaz sam še tegale :lol:

Pr nas smo pr nas, samo eni tega ne zastopjo.
Ko bomo mi imel sponzorje za par jurjov, se bomo šli tudi lahko takle hec.
Na vsaki tekmi pr nas, si lahko dobil kafe,pecivo in brez gradbenega dovolenja postavil svoj šotor.
Tudi pri nas smo vsi zato, da se razširi znanje ampak v mejah normale in v mejah zmožnosti.Lepo je sanjat kako je drugod, vendar se našega in njihovega standarda ne da primerjat.
Če boste sprejemal neke hude pogoje, boste s tem dosegli, da bo na tekmo prišlo pet tekmovalcev.....mogoče ti je to bolj všeč.
Ja eni živimo na vas in nam je tko kar všeč, tisti z mesta pa so malo bolj moderniziran in so jim take vaške tekme postale živ dolgčas.
Eni zidajo bajte,si ustvarjajo življenje in jim hobij ni na prvem mestu čeprav imajo v sebi veliko tekmovalnega duha,nekateri hodijo v šolo in niso finančno sposobni gradit dragih modelov in imajo pač kar imajo,se pravi vse take je treba iz tekem spustit "naj grejo na mitinge" na tekmo pa samo tiste ki živijo za to.ja super.....pol pa avtobus, pa prkolca, pa gasa čez hrib, mi bomo pa navijal iz vasi :lol: tako bodo izgledale zdaj tanove tekme pr nasss :lol: amen
Lp.Rihard J.
heli dela:frrrrrr,frrrrrr,frrrrrr...............BUM
[email protected]
Uporabniški avatar
ŠKRATmaxi
Profesor
Prispevkov: 1268
Pridružen: 27 Nov 2004, 17:46
Kraj: Pernče city
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ŠKRATmaxi »

:lol: Uf sem neki pozabu...

Pr nas na vas imamo bolj tapočasen softver :lol:

razmišlanje o tvojem stilu.......da gremo v rikverc #-o

Veš Robi, po lojtri je možno hodit navzgor po en rimeljček, če jih pa hočeš preskočiit pet ,,, moraš pa imet doooolge noge :lol: ane :D
Lp.Rihard J.
heli dela:frrrrrr,frrrrrr,frrrrrr...............BUM
[email protected]
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Fantje počasi ga nehajte sr......

Tema se bo počasi spremenila v tipično forumsko prerekanje za vsak svoj prav, a vsi mislijo/mo isto le stran pogleda je druga :wink: .

Da diskusija ne pobegne oz. razvodni predlagam glasovanje (odpre se nova tema):

1. anketo, koliko je sploh F3A specialk in koliko je modelarjev, ki to nameravajo do drugega leta zmetati skupaj in leteti v F3A P11. Če bo resnih več kot 7 se splača narediti novo kategorijo drugače ne.

2. Anketo o spremembi kategorij po predlogih par strani nazaj.


3. Neodvisno od anket se organizira se F3A Delavnica za vse zaintereserane (odpre se nova tema) in tam se nadaljuje diskusija o sodnikih.

Anketa naj bo javna (v obliki posta) in sodelujejo lahko samo tisti, ki so se udeležili vsaj dveh F3A tekmovanj kot tekmovalci ali sodniki (narod si so sodbo pisal sam).
Ali ste za to? (sprašujem tiste, ki lahko glasujejo)

Lp

Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Kladu napisal/-a: Anketa naj bo javna (v obliki posta) in sodelujejo lahko samo tisti, ki so se udeležili vsaj dveh F3A tekmovanj kot tekmovalci ali sodniki (narod si so sodbo pisal sam).
Ali ste za to? (sprašujem tiste, ki lahko glasujejo)

Lp

Tomaž
..si mi vzel izpod tipkovnice...
Sicer je tale malo stroga: "in sodelujejo lahko samo tisti, ki so se udeležili vsaj dveh F3A tekmovanj kot tekmovalci ali sodniki"..
...ampak dobr. Tule bi malo omilil. Sodeluje lahko praktično vsak, ki ga ta stvar zanima... v smislu glasovanja napišete post s kratkim argumentom zakaj in kako ...sej se večinoma poznamo med sabo, oz. se vsak na koncu podpiše z imenom in priimkom, če koga slučajno ne poznamo pod Niknejmom...
tista klasična varianta z anketo pa odpade, ko bodo itak pritiskali gor tisti, ki nimajo s tem nič veze....
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
ŠKRATmaxi
Profesor
Prispevkov: 1268
Pridružen: 27 Nov 2004, 17:46
Kraj: Pernče city
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ŠKRATmaxi »

:lol: če človek napiše svoje mnenje ga pa...a ne Kladu [-X

Še neki...
Delamo na tem da bi dobili in privabili čim več začetnikov po drugi strani pa jim bi kategorijo kar ukinl....

Nek fantin kupi visokorilca in ga kolegi nagovorijo naj poizkusi na tekmi.Ves prestrašen gre tja, z tresočo roko odpelje tistih par figur in če mu uspe, dobi pokal(ta pa mu lahko pomeni več kot vsem ostalim)Dobi pogum in navdih, dobi voljo do letenja in treningov.Tako nekako se izoblikuje in si zgradi tudi tekmovalen model, kateri mu potem služi za naprej,če bo imel pogum in voljo.
Tako nekako smo dobili tudi"našega Roka" in poglejte zdaj kje je pristal?Če se ostalim tistih par začetnih figur zdi tratenje časa, potem je res kriza.
Mogoče pa se tastari mački bojijo takih mladičkov, ki bi jim zmešali štrene in zahtevajo, kar da ima začetnik akro model, odpelje sport program(saj itak ni težek)odvisno kako na to gledaš in potem naj nek začetnik dobi voljo do tekem,kjer je že v štartu zapisano, da če ne zna, naj trenira doma.
Kladu daj v anketo še to panogo,me prav zanima koliko jih bo proti :lol:
Lp.Rihard J.
heli dela:frrrrrr,frrrrrr,frrrrrr...............BUM
[email protected]
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

#-o #-o :oops: #-o #-o
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
matej rozman
Freak
Prispevkov: 852
Pridružen: 26 Jul 2005, 15:06
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a matej rozman »

Če smem, moje skromno mnenje...nekako megleno se spominjam, da sem včasih dirkal, tudi sodil in celo organiziral tovrstna tekmovanja.

Ne vem kaj hočete narediti, ampak dejstvo je, da se boste morali odločiti, ali boste imeli tekmovanje ali miting. Oboje skupaj pač ne gre. To je že zgodovina pokazala.

Dejstvo je, da so F3A in tej podobne discipline dolgočasne za gledalce in mogoče malo manj za tekmovalce. Temu bi jaz tudi pripisal udeležbo na tekmovanjih, ki je, če mene vprašate, za slovenske razmere celo zelo nadpovprečna.

Nehajte se truditi narediti nekakšen spektakel, ker to F3A nikoli ne bo. Kot tudi nobena druga sorodna tekmovalna disciplina. Če želiste to, potem se morate iti v stilu red bull-a, kar pa mislim, da nikogar ne zanima ali pač...ampak to je že druga zgodba.

Jaz se počasi spravljam nazaj v to družbo, ampak povdarek na počasi. Verjamem, da nisem edini, ampak zaradi tega ne računajte na večjo udeležbo na tekmovanjih. Vedno je tako da nekdo pride, drugi pač gre.

Kolikor jaz spremljam to kategorijo (cca 10 let), in mislim, da se počasi raven tako letenja kot organizacije premika navzgor in mislim tudi, da je že čas, da se sprejmejo pravila, ki bodo omogočala in razvijala znanje zahtevnim tekmovalcem tudi prek naših meja. In če so se hrvati nam pridružili (in obratno), zakaj se nebi še avstrijci? No, trenutno je to nemogoče, kajne? Verjamem, pa, da bi z lahkoto dobili kakšnega avstrijca ali celo italijana tudi v slovenijo na kakšno F3A dirko.

Ne zamerit mojemu pisanju, samo moje skromno mnenje in gledanje na te stvari.
Mogoče se pa kmalu zopet vidimo :wink:

Lep dan, Matej
plp, Matej
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Vedno je teško vse uskladiti!

Morda pa bi bilo dobro povprašati, kaj mislijo tisti, ki bi eventuelno želeli prvič nastopiti na tekmi?
Res je, da je SPORT, ki ima 2 znana in neznani program, malce strašljiv za začetnika na tekmovanju, dosedanji osnovni pa malce prelahek, da bi zahteval nekaj več znanja.
Bi bila morda rešitev, če določimo, da se tudi v SPORT štejeta dva najboljša rezultata? Potem bi tisti boljši z neznanim lahko dvignili uvrstitev, tisti slabši pa bi še vedno ne imeli razloga za razočaranje?

Moja dva novčiča!
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Matej, si prisrčno vabljen nazaj v staro družbo, čeprav se je medtem precej spremenila.

Šmešno pa je pri vsem tem nekaj; po eni strani se bojimo, kako bomo v posamezni disciplini imeli premalo tekmovalcev, po drugi se bojimo, kako bomo spravili tekmo pod streho, če je že sedaj knap zaradi prevelikega števila.
Naslednje protislovje je, da se misli, kako naša organizacija tekem ni na primernem nivoju.
Torej, naše tekme SO na organizacijskem nivoju, sedaj je treba na tak nivo spraviti še pravila in način tekmovanja. In zgolj na to sem mislil dosedaj! Za to pa ni potrebno narediti nič kaj ekstra, treba je le spremeniti malce pristop. Tudi tekme na tujem niso, glede na nivo, nikakršen oh in sploh in so primerljive v organizacijskem obsegu z našimi.
In če bo tekmovalcev preveč, se glede na število prirediteljev lahko še vedno nekoč loči F3A-FAI od SPORT in F3AM. Kot je to pač v tujini (ob katere omembi nekateri dobite pikce, namesto da bi se učili...)

LP

Marko
We is E-xperts.
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

Do sedaj še ni bilo predloga, da bi v sport leteli neznani program. Napisano je bili 2 x znani in prosti. Prosti pa lahko pomeni tudi 4 minute kroženja.
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Rozika:
Kajsi lepo to napisal... so mi kar
:cry: stopile v oči... =D>
Sašo:
Mare se je najbrž zotil, ko je tisto napisal...
Je pa tako z ocenjevanjem v F3A-M, pravzaprav težo posameznih letov..
Mislim, da imajo v končni oceni razmerje napisano nekako tako:
znani 30%; neznani 50%, prosti pa 20%.. (ne čisto tako..nekaj podobnega), tako da tisto kroženje po zraku niti nima dosti vpliva na končno oceno..

Pri sportu pa bi lahko ocenjevali : znani1 40%, znani2 40%, prosto 20% (ali pa se faktor prostega še zmanjša..če je koga strah :roll: ) ampak mislim da bo vsak z veseljem prikazal prosti program. Kdo pa je rekel, da je treba torkolirat pa huvrat...to je že aut!. Prikaže se lep program, kolikor je kdo sposoben pokazati...ocenjuje pa se tehnično zahtevnost, usklajenost z glasbo in harmonijo (usklajenost...povezanost figur, da ni to samo ritanje z repom po taktu al pa miganje z eileroni..ipd) :lol:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Jany
Tekmovalec
Prispevkov: 213
Pridružen: 04 Apr 2008, 13:06
Kraj: Žirovnica, Smokuč
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jany »

Če lahko bi tole dodal:
Fantje ne komplicirat s programi, točkovanjem in izračunavanjem. Glede na izkušnje iz F3C po Avstriji Vam povem, da mora biti tekma enostavna in vsem vnaprej razumljiva. Če bi imel kaj besede pri vsem bi naredil kar se da enostavno pa naj vseeno predlagam:

F3A - Lite
F3A - Sport
F3A - FAI ( po pravilniku F3A sporting code oz. P11 al kako se že reče )

V vsaki kategoriji se točke sodnikov normalizirajo na 1000;

V vsaki kategorji se leti 3 turnuse ... za končni rezultat se štejeta 2 najboljša leta;

Za vsako kategorijo mora biti izobešena štartna lista, da vsak pilot ve kdaj je na vrsti;

Vsak tekmovalec mora dobiti v roke točke od sodnikov; rezultat leta tekmovalca pa se obenem izobesi na tablo, da vsak pilot primerja svoje točke z ostalimi;

Tako bo organizator nastopal fer do vseh sodelujočih;

Sam v program nebi dajal nobenih drugih stvari; morda premalo poznam F3A kategorijo;

Pa vendar ali je res potrebno dajati noter 'neznani' oz kaj podobnega program;

Ko tekmuješ si pod stresom tako ali drugače. Že program, ki ga natreniraš je lahko problem odpeljat še posebej, če ga hočeš odpeljat v obe smeri enako dobro ( glede na smer vetra );

Glede na to, da se F3A scena šele razvija bi poenostavil kar se da; ne se ozirat na tiste, ki imajo ambicije tekmovat v tujini. Tisti bodo že naštudirali kako je treba;
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...v bistvu smo imeli točno tako do sedaj...
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje