Extreme Flight Extra 300-E, 58"

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Odgovori
Uporabniški avatar
corsair
Tekmovalec
Prispevkov: 352
Pridružen: 05 Feb 2009, 16:05
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a corsair »

Brane to je že tanovi HD verzija z vležajenim zvonom in nima problemov kot tastara verzija.Moja extra je že popravljana in ima z svojimi 9kg za sabo cca. 25 poletov in do sedaj ni problemov.
Lp-Rajko
Piko je zakon (made in Slovenia)
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

...
Zadnjič spremenil miskolin, dne 25 Nov 2019, 12:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Miha_z
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Sep 2009, 09:21

Odgovor Napisal/-a Miha_z »

No kakorkoli.
Kar je blo za zaj* sem zaj*. Moja napaka. Vsekakor bom pa reklamiral Chrisu na mail tole, ker avjon sem sestavil točno tako kot je zapisano in pričakujem, da bo reklamaciji ugojeno. Nič jih namreč pomoje nebi stalo, da bi dali zraven navodil en list, kjer bi pisalo, da ta verzija sploh ni narejena za torque motor ampak za hackerja. O tem nikjer ne piše popolnoma nič uradnega s strani ef. Preprosto bi lahko v navodilih pisalo, da je potrebno motor podložiti do ustreznega položaja. O tem ni zapisano niti besedice!

Je pač tako, da če dam nekaj cekina na mizo pričakujem tudi nekaj za to. In tale avjon je bolj malo za ta denar. Mi je žal, ker sem bil prepričan, da je zaupanja vredna firma in to je tudi botrovalo nakupu. In ni le v zgoraj napisanem problem. Bil je tudi problem, ker bajonet ni sedel, ker je rebro v krilu štrlelo ven, pa sva z Rokom pobrusila z velikimi mukami. Da ne omenjam, da sam nimam toliko izkušenj, da bi ta problem identificiral in bi že takrat vse skupaj zaj*, ker niti slučajno nisem videl, da rebro malce štrli in zato bajonet ne sede do konca v krilo.
Skratka nisem zadovoljen in so mi uspeli dodobra uničit veselje, ki ga je sicer tale avjon prinesel. Sem se pa nekaj naučil za kdaj drugič.

lp,
Miha
Boko
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 26 Avg 2006, 11:43
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a Boko »

Glede na zgoraj napisano dobim pred oči enega američana,ki joka firmi, da mu je umrl hrček ob sušenju v mikrovalovki...ker v navodilih ne piše da se ne sme.Halo...
Samo informacije iz slovenskega foruma o modelarstvu bi zadostovale za rešitev tega problema, da ostalih ne omenjam.

Sam bi se vprašal ali je problem v modelu ali "modelarju"?

Pa brez zamere :roll: ,


Borut
Miha_z
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Sep 2009, 09:21

Odgovor Napisal/-a Miha_z »

Sploh ne bom več komentiral, ker tole ni več na temo.
Moja napake je bilo rezanje kaputaže. Pika. Ostalo je napaka extrem flighta in ne moja. Pika.
Konc debate.
lp,
Miha
Uporabniški avatar
pete_
Tekmovalec
Prispevkov: 306
Pridružen: 01 Apr 2009, 12:50
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a pete_ »

Ti predlagam, da si sam izdelaš model, tako bo točno tak kot si ga želiš. :wink:

Lp,

Peter
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

corsair napisal/-a:Brane to je že tanovi HD verzija z vležajenim zvonom in nima problemov kot tastara verzija.Moja extra je že popravljana in ima z svojimi 9kg za sabo cca. 25 poletov in do sedaj ni problemov.
Če je ta novi itak ni problema, samo s slike se ni videlo, pa sem preventivno napisal, da se nebi še kdo nategnil. Jaz sem skuril regler, pa še dobro, da nisem kje po travi iskal spinerja propelerja in zunanjega dela motorja.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
corsair
Tekmovalec
Prispevkov: 352
Pridružen: 05 Feb 2009, 16:05
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a corsair »

Brane vseeno hvala.Bolje zvedet dvakrat kot narediti kakšno večjo neumnost.LP
Lp-Rajko
Piko je zakon (made in Slovenia)
Miha_z
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Sep 2009, 09:21

Odgovor Napisal/-a Miha_z »

Živjo,
Mi lahko kdo pove koliko naj bi bila zadnja stran spinerja od trupa (titega dela kjer je gor motor box, ker so motor boxi očitno v dveh različnih dimenzijah). Toliko, da vidim kolk preveč sem odrezal kaputažo :oops: . Drgač bo pa brez kaputaže letela :o . Sem lih prav razpizden, da bom res to naredu 8)
Edit: Pri meni je še slabih 2 cm prostora za podložit in bo šla kaputaža še gor. Razdalja med koncem kapibe in zadnjim delom spinerja bi tako bila cca.18 - 18,5 cm. Bo to dosti? Sicer bo res treba novo kaputažo dobit:roll:
lp,
Miha
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

...
Zadnjič spremenil miskolin, dne 25 Nov 2019, 12:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Miha_z
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Sep 2009, 09:21

Odgovor Napisal/-a Miha_z »

Sej to ne vem kolk je treba :lol: . Al preveč kompliciram? Ok to itak :oops:
Torej gre podložit 20mm. Za las ampak bo šlo. Koliko je pa to važno? Zaradi težišča ali še kaj drugega? Kot motorja bo tak kot je kot motorboxa. Tak naj bi bil. Malo bomo pa že pokorigirali, če bo treba.
lp,
Miha
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

...
Zadnjič spremenil miskolin, dne 13 Nov 2019, 09:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
robin24
Profesor
Prispevkov: 1035
Pridružen: 25 Jan 2007, 17:02
Kraj: Komen

Odgovor Napisal/-a robin24 »

A je to na sliki SUN Dancer?
LP Robi
Majhna žaba daleč skoči...
Uporabniški avatar
miskolin
Dr. Modelar
Prispevkov: 2733
Pridružen: 02 Feb 2004, 22:52
Kraj: VESOLJE

Odgovor Napisal/-a miskolin »

...
Zadnjič spremenil miskolin, dne 13 Nov 2019, 09:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Miha_z
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Sep 2009, 09:21

Odgovor Napisal/-a Miha_z »

Še vedno rabim mero oddaljenosti motorja.
Uporabniški avatar
klemen7
Profesor
Prispevkov: 1178
Pridružen: 21 Jun 2008, 18:28
Kraj: Dolenja Trebuša/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a klemen7 »

robin24 napisal/-a:A je to na sliki SUN Dancer?
LP Robi
To je MXS-R od ene kitajske firme več kt očitno :D
https://www.argentglobalnetwork.com/?klemen7
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Miha_z napisal/-a:Še vedno rabim mero oddaljenosti motorja.
Oddaljenost od česa?

Poglej tukaj:

viewtopic.php?t=22961&postdays=0&postorder=asc&start=40

p.s. če je bil motor prekratek (a si montiral tudi spiner in potem meril?), ga pač podložiš, par podložk ali pa kos vezane plošče...
lp Melly
Miha_z
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Sep 2009, 09:21

Odgovor Napisal/-a Miha_z »

Spraševal sem za podatek koliko naj bi bil motor oddaljen od "konca trupa". Ne vem kako naj rečem. Pač od konca kabine. Našel sem podatke, da je potrebno motor box podaljšat za 15 oz. 20 mm. Tolk so v praksi fantje delal. Žal ni bilo feed backa.Jaz sem od oka naredil 18 mm distančnike:lol: . Od oka. Bomo vidli kaj bo s težiščem ko pridejo baterije. Odreza kaputaža to še prenese. Če bo treba kaj dosti več podložit pa bo kaputaža že prekratka. No bomo probali in vidli.
Še slika.
Priponke
DSC02835 [640x48la].JPG
DSC02835 [640x48la].JPG (78.23 KiB) Pogledano 3786 krat
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Vidiš, da se da... to je modelarstvo. Bravo.

Mogoče raje naredi na matice in podložke, kot na fiksne distančnike, tako lahko nastavljaš kot motorja (gor dol ali levo desno) glede na obnašanje modela v zraku.
Večkrat je bilo že prilepljeno kako trimamo model, tam lepo piše kako nastaviš pravilne kote motorja. Za začetek bodo tovarniški dobri, potem sinjih pa nastaviš po želji.

Želim ti veliko uspešnih poletov.
lp Melly
Miha_z
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Sep 2009, 09:21

Odgovor Napisal/-a Miha_z »

Zelo verjetno bom res naredil z maticami in podložkami. Imam še čas čarat, ker baterij še ni. Mater je daleč ta kitajskanemčija :lol: Me ima namreč za letet, da je joj. 8) Zima je bla predolga :o
Ko vidim kakšne hode to sproducira me je pa kr pošteno strah :o . Bo treba res zlo, zlo pačasi začet pa v glavo si naštimat, da je bistvu isto kt simulator:-)
lp,
M
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Miha, tole je popolnoma O.K. Če bo treba loviti kote boš podlagal pod posamični distančnik podloÄ‘žke in pravi kot bo tu :wink: .

Veš, kake fiksne oddaljenost od trupa ni predpisane oz. je podana z
položajem kaputaže.
V takih primerih je potrebno loviti težišče, kar pomeni vse zložiti v model pa pogledati kje se nahaja "balance"

Če je oddaljenost motorja od trupa "premajhna" boš to videl pri lovljenju težišča.
Bodo pa baterije bolj nazaj.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
cujcuj
Dr. Modelar
Prispevkov: 2294
Pridružen: 25 Jul 2006, 13:21
Kraj: Selo Bled

Extra

Odgovor Napisal/-a cujcuj »

LP. Zelo lepo kar počasi pa ziher. Največ težišča boš pridobil z postavitvijo motorja. Bolj bo spredaj man bo treba svinca za lovenje težišča. paziti pa moraš na to koliko ti kaputaža dovoli motor postaviti naprej kajti kaputaža mora vsaj 15mm pokrivati trup zaradi fiksiranja kaputaže.
Moram pa te opozorit na tvoj zadnji stavek to ni isto kod SIMULATOR to je stvarnost. Na simulatorju lahko zabijaš v zemljo koliko hočeš tu pa samo 1x pa boš končal do konca popravila, ki je pa lahko drago.
Pa veliko užitka pri letenju začetek naj bo res začetniški ne preveč hraber.
Pa srečno. =D> =D>

LP. čujčuj
pebi gas tam gledaj ki letiš.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Extra

Odgovor Napisal/-a Brane »

cujcuj napisal/-a:LP. Zelo lepo kar počasi pa ziher. Največ težišča boš pridobil z postavitvijo motorja. Bolj bo spredaj man bo treba svinca za lovenje težišča.

LP. čujčuj
Pri elektro modelih se ne uporablja svinca, razen če ni model totalno zasran, vse se da urediti in korigirati s postavitvijo komponent predvsem baterije.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Miha_z
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 28 Sep 2009, 09:21

Odgovor Napisal/-a Miha_z »

Živjo,
Evo stvar zaključena. Dobil novo kaputažu in podložil motor za 18 mm. Paše k ata na mamo :o . Vsaka šola pač nekaj stane. Tale je 50 eur, ker nemec pošilja le z ups in je bila poština več kot pa kaputaža. :D . Je pa prišla v treh dneh, kar je pa tudi fino.
Baterije so na carini tko da zadeva je praktično pripravljena za v luft. Če koga zanima sem vzel turnigy 3300 mah 30 c. Sevada 5s. Se priporočam, če ima kdo kakšno idejo za baterije, ker bom najbrž še kako vzel. Zaenkrat imam dve.
Hvala za vse nasvete in pomoč. =D> Zdej pa še kak dan kot današnji in bomo zadevo krstili.

lp,
Miha
Uporabniški avatar
Štuki-5
Tekmovalec
Prispevkov: 373
Pridružen: 17 Mar 2009, 09:39
Kraj: Loče - SENOŽET

Odgovor Napisal/-a Štuki-5 »

Evo js mam v takšni extri tele: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=8918, zaenkrat se več kot odlično obnesejo, 8min orng letenja bp, pe še daleč najceneje so
Lp, Dani
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje