MIBO Spider

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Odgovori
SekA_1448
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 26 Jul 2015, 10:13
Kraj: Logatec

MIBO Spider

Odgovor Napisal/-a SekA_1448 »

Spiderja sem po spominu nabavil davnega leta 1995.
Model nekako ni izpolnjeval pričakovanj, zato se je umaknil v senco drugih modelov.
V neki fazi sem se odločil, preden bi ga povsem zavrgel, opraviti nekaj sprememb.
V smislu izboljšav.
Malo sem povečal razpetino krila, dodal sem eliptične zaključke, povečal in preoblikoval sem njegove repne površine.
Veliko spremembo letalnih lastnosti pa je pomenilo povečanje V loma krila ter
povečanje razlike kotov Krilo - Hor. rep.
Model sedaj lepo jadra tudi v malo manj izraziti termiki, v vetrovnem vremenu pa je izjemno prodoren.
Čeprav je kot grdi raček, potrebno bi ga bilo prebarvati ter namestiti novo folijo, ga z veseljem vzamem s sabo.
Kot drugi ali tretji model. Čeravno pogosto postane edini s katerim letim na določen dan.
Zanimiv je zvok delovanja njegovega elektro krtačnega Speed 400 motorja. Njegovo brnenje spominja na dizelski motor :D
Zelo verjetno ga bom preko zime dodatno posodobil.
Razmišljam o novih ušesih krila ter sodobnejšem elektro pogonu.
Morda celo o izdelavi krilc.
Razlog za tako razmišljanje je bilo zelo uspešno in presenetljivo dolgotrajno jadranje s tem modelom na letališču v Ligojni.

Prilagam povezavo do videa, ki sem ga uspel, s svojim nivojem znanja, pripraviti za to priložnost.
Snemal sem z RunCam2 nameščeno na trinožcu. Priporočam ogled v celo zaslonskem načinu.

https://www.youtube.com/watch?v=b1BhNBUFfqw&t=56s

Če bo zadosti zanimanja, objavim še kakšno fotografijo tega začetniškega jadralnega modela.
Morda bodo v MIBU kdaj obudili spomin nanj.
Lepe počitnice, debelo senco, hladno pijačo ter močne vzgornike vam želim
Seka
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti