Uvlačljivo podvozje!

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Odgovori
Uporabniški avatar
Pegaz
Razpravljalec
Prispevkov: 138
Pridružen: 05 Jul 2005, 07:45

Uvlačljivo podvozje!

Odgovor Napisal/-a Pegaz »

Jest pa bi prosu, če mal napišete vaše izkušnje z uvlačljivim podvozij....

Torej katere znamke ste oz. še uporabljate, težave..... Jest mam sicer originalno podvozje (noga je iz 4,8 mm debele žice) in se mi krivi pri pristankih.....po vzletu pa mi seveda kolesa gledajo ven. Skrivi pa se v točki, kjer se stika avtomat za kolesa in žica.


Hvala za pomoč in LP, Jan
Priponke
kolo.JPG
kolo.JPG (10.85 KiB) Pogledano 4296 krat
Uporabniški avatar
KamiKaza
Dr. Modelar
Prispevkov: 6034
Pridružen: 09 Jan 2005, 13:28
Kraj: radovljica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Pri teh (mehanskih) zna vedno biti problem; ne moreš imeti tako močne žice, da se ne bi krivila; pa če se ti samo ne pospravi kolo, je še dobro, radi tidi crkavajo zobniki na servotih :oops: .
SAm uporabljam pnevmatiko- že ohišje je precej bolj robustno, premični del je pa sploh konjski. Žal pa to potegne za sabo večjo težo, tako da pri prav malih modelih to ni ravno rešitev (jaz imam podvozje od Eurokita- malo šlampasto narejen, pozimi ne dihta dobro, ampak za ta denar dober :lol: )
__od oka, prbližn genau__
______________________

----lp Rupert----
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

Tudi jaz uporabljam euro kit pa mi kar vredu deluje, sicer ga je treba vsake toliko časa podmazat z silikonskim oljem zaradi dihtanja.
Da pa se ti nebojo več krivile nogice probaj z pravim "federštalom" napr. tiste špice ki jih uporabljajo na obračalnikih za sušenje trave ali pa jo dobiš pri podjetnikih kjer navijajo fedre.
Tisto kar dobiš priloženo zraven ni vredno pol ....... mrzle vode.
Propelerji so za LADJE!!!!
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Haj!

Vsaka stvar ima dve plati. Krivljenje pri normalnih pristankih je vsekakor nadležno, vendar pa je pri trših prihodih na mati zemljo tudi dobrodošlo. Bolje je ukrivljena noga kot pa iztrgano podvozje. Sicer imam Eurokit plastičo podvozje do 3kg na Matrixu. Je precej zračnosti, vendar dela brezhibno. [-o< Servo uporabljam navaden Grp 507.Dosedaj brez polomljenih zobnikov. Seveda je potrebno hod natančno uskladiti, da servo trpi zgolj pri dvigovanju.

LP

Mare
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
crt
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 16 Dec 2004, 19:08
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a crt »

Ko je že ravno tema, ali uporablja kdo Mantuino podvozje (ta rdeče)? Zdi se mi veliko trpežnejše, poleg tega je svojevrstno varovano proti zvijanju.
link
Pameti je na svetu vedno enaka količina, število ljudi se pa povečuje.
Uporabniški avatar
B-1B
Razpravljalec
Prispevkov: 81
Pridružen: 23 Jul 2008, 19:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a B-1B »

Mene bi pa zanimalo sledeče. Že nekaj časa se spogledujem s podvozjem, ki se nahaja na spodnji povezavi. Zdi se mi res idealna rešitev napram klasičnim mehanskim oz. pnevmatskimi.
Vendar je tukaj ena težava - to podvozje bi naj zdržalo do 2,6kg, oz. po navedbah na proizvajalčevi strani še kak kg več.
Je možno to zadevo kako ojačati, z npr. zamenjavo vzmeti, ojačitvijo noge, z gumami, ki bi morda nekoliko bolj oblažile udarec...

Namreč moj model bo težak nekaj malega več, kot pa zdrži to podvozje in sem nekoliko v dvomih ali bi to kupil.

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... l_version)


Hvala za pomoč in LP
Uporabniški avatar
B-1B
Razpravljalec
Prispevkov: 81
Pridružen: 23 Jul 2008, 19:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a B-1B »

Mene bi pa zanimalo sledeče. Že nekaj časa se spogledujem s podvozjem, ki se nahaja na spodnji povezavi. Zdi se mi res idealna rešitev napram klasičnim mehanskim oz. pnevmatskimi.
Vendar je tukaj ena težava - to podvozje bi naj zdržalo do 2,6kg, oz. po navedbah na proizvajalčevi strani še kak kg več.
Je možno to zadevo kako ojačati, z npr. zamenjavo vzmeti, ojačitvijo noge, z gumami, ki bi morda nekoliko bolj oblažile udarec...

Namreč moj model bo težak nekaj malega več, kot pa zdrži to podvozje in sem nekoliko v dvomih ali bi to kupil.

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... l_version)


Hvala za pomoč in LP
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

Povej kakšen model bo in kakšna je pričakovana teža , saj je pomembno z kakšno minimalno hitrostjo boš lahko pristajal.
p.s. cena je kar všečna
Propelerji so za LADJE!!!!
Uporabniški avatar
B-1B
Razpravljalec
Prispevkov: 81
Pridružen: 23 Jul 2008, 19:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a B-1B »

Model je potniško letalo DC-10, dolžine okoli 2m. Pričakovana teža z vso opremo okoli 3-4kg.
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

Ej j.bi ga , kje si najdu potniškega :D - mal heca.
Če boš na 3kg mislim da bi ga kupil , če pa boš na 4 ali več pa hmm,ka pa vem (jaz bi ga če ne druga cena ni neka )
Če bo pre mehko pač menjaš fedre
Ja pa še to , kje boš vzletal in pristajal(trava,asfalt....)
Propelerji so za LADJE!!!!
Uporabniški avatar
B-1B
Razpravljalec
Prispevkov: 81
Pridružen: 23 Jul 2008, 19:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a B-1B »

bo treba nekaj asfltnega poiskat, so premala kolesa za travo :)
Uporabniški avatar
janček
Razpravljalec
Prispevkov: 132
Pridružen: 07 Jan 2010, 21:16
Kraj: Brnik

Odgovor Napisal/-a janček »

No vsaj men je bolše navadno podvozje ne more biti brez napak govorim iz prijateljivih izkušenj :wink:
Uporabniški avatar
B-1B
Razpravljalec
Prispevkov: 81
Pridružen: 23 Jul 2008, 19:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a B-1B »

Potrebujem vašo pomoč pri slednjem problemu:

imam podvozje podobno temu:
Slika

Problem pa nastane pri zadnjih kolesih. Namreč potreboval bi idejo, kako naj naredim, da bi se v zraku kolesa spet postavila v vodoravno lego, saj se morajo zapreti v trup.
Seveda pa ne morem kar zalepit, da bi bilo togo, ampak mora ostati gibljivo :)

Hvala za pomoč in LP,
Gregor
|
--o--o-( )-o--o--
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Za zadnja kolesa poišči mehanizem, ki zarotira za 90 stopinj ob pospravljanju v trup. Tako bo tudi odprtiina za zadnja kolesa lahko plitvejša. Morda ne bo čisto scale ampak kdo bo pa to opazil pri vzletu :wink:

Tisti set na HC je za velikosti razreda 46 kar pomeni teže model max. do 3 kg. Kako boš spravil večmotornega dvometraša pod 5 kil #-o #-o mi ni jasno.

Za tole bo pneumatika vseeno bolj sigurna varjanta, bolje malo močneje kot prešvoh!

Pa kako sliko modela prosim, da bomo malo sline cedili :D

Lp

Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti