DG-300

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Odgovori
KAljaz
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Maj 2013, 22:10

DG-300

Odgovor Napisal/-a KAljaz »

Pozdravljeni!
Dobil sem idejo da bi si naredil jadrilico. Z modelarstvom se ukvarjam že dobrih 8 let, lani pa sem začel delati licenco za jadralnega pilota in sem še tako pridobil veliko izkušenj o letenju. Ker sem finančno kar v stiski in je skoraj nemogoče, da bi jadrilico naredil iz steklenih vlaken, me pa zanima če je že kdo delal z materialom kot je stirodur ali kaj podobnega, saj imam namen jadrilico narediti iz tega. Ideja je da bi kupil ploščo približno polovico debeline jadrilice, vanjo vrisal letalo, izrezal in zbrusil v oblikko letala. Enako bi naredil za krila in višinski stabilizator. Zavedam se, da je stirodur trd material ki pa ni ravno prožen zato bom vse ojačal z karbonskimi palicami. :)
Tukaj je načrt DG-300 jaz pa bom delal v merilu 1:7 :
Priponke
Tukaj je načrt DG-300 jaz pa bom delal v merilu 1:7
Tukaj je načrt DG-300 jaz pa bom delal v merilu 1:7
DG-300_3view.jpg (43.46 KiB) Pogledano 1350 krat
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: DG-300

Odgovor Napisal/-a brejker »

Če je lowbudget gradnja vseeno investiraj v izdelavo žage za rezanje stiropoda / styrodura (vroča žica).
Izdelaš rebrca na dekupirno žago,... ideja: viewtopic.php?f=35&t=85482
Poglej tudi ostale dele foruma. Primer : viewtopic.php?f=66&t=60718

Inpulzivne gradnje se dogajajo v combat sekciji : viewtopic.php?f=41&t=16712&start=225
www.okarbon.eu
KAljaz
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 12 Maj 2013, 22:10

Re: DG-300

Odgovor Napisal/-a KAljaz »

Hvala za odgovr in predlog.
Krila bom poplankav.
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti