MARABU, velik parkflyer

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Odgovori
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: MARABU, velik parkflyer

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Krist napisal/-a:Mislim, da bo konec letanja za hišo in domačo vasjo....
Tole je zame najbolj enostavna in najcenejša varianta letenja. Stopiš ven, odletiš, pospraviš.
Odhod na najbližje letališče za samo par deset minut letenja ni smiselno niti ekonomično, cel dan za letenje pa si tudi ne morem privoščiti kadarkoli.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: MARABU, velik parkflyer

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Sonce popoldne meče dolge sence na travnike, ki bi morali v tem letnem času biti pokriti z debelo snežno odejo.

Malce sem "droniral" z Marabujem nad domačo vasjo.

Slika
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: MARABU, velik parkflyer

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Glede na to, da sem z Marabujem naredil zadnji polet v lanskem letu, se je spodobilo, da sem tudi letošnjo sezono otvoril z njim. In to šele danes, 24. januarja!

Naredil sem dva poleta. Prvi, daljši je bil za fotografiranje, drugi krajši pa je bil kar tako za hec, z vključeno kamero, usmerjeno tja nekam mimo nosu modela.

V zraku je bilo čutiti nemir.. kajti bilo je nekaj termičnega dogajanja, navkljub temperaturi okolice +5,4°C. Sonce je le naredilo nekaj razlik me4d ivnatimi travniki in zoranimi njivami. :)

No, kratek video zadnjega poleta (klik na sliko):

Slika

Video nisem nič urejal, zato je na youtubu prikazan v celoti brez "olepševanja" :D

Če pogledam video, se tako zlobno in za hec vprašam, koliko bi me tale hec koštal, če bi me pri tem početju zalotil letalski inšpektor, recimo v času, ko bo veljala nova zakonodaja?

Sem pa srečal dve kanji, ki sta jo žgali od jugovzhoda proti severovzhodu. Pomahal sem jima s krili, a se nista zmenili zame. Bili sta na kar lepi višini. Upam, da se nista zadeli v kako letalo in da sta varno prileteli do svojih gnezdišč.

#-o #-o ](*,) ](*,) :-k :-k

Mitja
Uporabniški avatar
joskokladusan
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 27 Okt 2011, 17:02
Kraj: Kostanjevica na Krki

Re: MARABU, velik parkflyer

Odgovor Napisal/-a joskokladusan »

;-)
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: MARABU, velik parkflyer

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

bjanko
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 24 Avg 2013, 07:36

Re: MARABU, velik parkflyer

Odgovor Napisal/-a bjanko »

Mitja, kako bi veliko kubičnih metrov glow motor dovolj za normalno letenje za Marabu IPozdravljeni Bratislav
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: MARABU, velik parkflyer

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

bjanko napisal/-a:Mitja, kako bi veliko kubičnih metrov glow motor dovolj za normalno letenje za Marabu IPozdravljeni Bratislav
Minimalno 6,5 ccm, maksimalno 15 ccm...... 10 ccm "zlata sredina". (prvo rebro za nosilec motorja, bukov šper 4-5mm)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: MARABU, velik parkflyer

Odgovor Napisal/-a Krist »

15ccm 4 taktni. Zmogljiv je nekje kot 10ccm dvotaktni, edino zvok bi bil veliko boljši in poraba manjša.
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti