GUPPY Micro Sloper 120cm

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Odgovori
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Guppy Micro Sloper

Odgovor Napisal/-a ludwe »

JKSniper napisal/-a:mmm, Zelo lep model si zgradil! :)

LP!
Jure
O hvala .
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Čestitke k uspešni splovitvi novega modela.
=D> =D>

Ja, detajl prikazuje, da se med smernim stabilizatorjem in mizico naredi "fuga" iz pet minutnega epoksija.

Moram pa povedati da se je tudi meni enkrat mizica navkljub epoksiju, razmajala, ko sem naredil ene deset zelo grdih pristankov. CA lepilo sanira tak problem na terenu, mislim pa, da bom nekje v centru privil še en lesni vijak, ali pa naredil izvrtino in vanjo vlepil karbonsko palčko.

LP Mitja
Priponke
USA in SI načrt... detajl mizice za višinski rep.
USA in SI načrt... detajl mizice za višinski rep.
Guppy MS detajl.jpg (36.87 KiB) Pogledano 4514 krat
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Guppy Micro Sloper

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Tudi sam sem že razmišljal v tej smeri.Podiral ga itak ne bom saj vpadni koti štimajo tako ,da bom najverjetneje zvtal še eno luknjico v center višine ter vanjo zalepil eno palčko pa bo.
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Guppy Micro Sloper

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Da ne bom jutri spet ves poklapan odšel iz hriba sem se kar lotil in v višino na sredino zavrtal luknjico 2mm in vanjo prilepil karbonsko palčko.Kako se bo obneslo pa sporočim.
Priponke
In voila
In voila
modifikacija2.jpg (88.35 KiB) Pogledano 4383 krat
Zaščitil da ne bo vse od lepila
Zaščitil da ne bo vse od lepila
modifikacija1.jpg (90.38 KiB) Pogledano 4383 krat
Takole sem zavrtal 2mm
Takole sem zavrtal 2mm
modifikacija.jpg (90.58 KiB) Pogledano 4383 krat
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

jest bi bil vesel če bi naredu kakšen video leta ker jaz ga bom čez nekaj časa začel izdelovati pa bi prašal kolk je primern za drugi model v življenju in prvi leseni model ? #-o
peter borič
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

peter6637 napisal/-a:jest bi bil vesel če bi naredu kakšen video leta ker jaz ga bom čez nekaj časa začel izdelovati pa bi prašal kolk je primern za drugi model v življenju in prvi leseni model ? #-o
Video posnetki so narejeni:
http://www.youtube.com/watch?v=rLXv_yhWwa0
http://www.youtube.com/watch?v=x_96g-tchqw

Model ni primeren za drugi model nasploh niti prvi leseni. [-X
To pa zato, ker model ne zna leteti počasi in takrat rad omahne na krilo.
Model je namenjen za bolj hitro letenje na pobočnem vetru, kjer ga lahko letijo tisti, ki že obvladajo letenje in znajo pravilno in hitro odreagirati na vsako situacijo.

LP Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 17 Mar 2011, 17:18, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

te posnetke sm že vidu a pa je model primern zame če sem naredil šele 1 model iz stiropora ??
peter borič
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

peter6637 napisal/-a:te posnetke sm že vidu a pa je model primern zame če sem naredil šele 1 model iz stiropora ??
A si sploh prebral vse? :o
Ultralajt napisal/-a: Video posnetki so narejeni:
http://www.youtube.com/watch?v=rLXv_yhWwa0
http://www.youtube.com/watch?v=x_96g-tchqw

Model ni primeren za drugi model nasploh niti prvi leseni. [-X
To pa zato, ker model ne zna leteti počasi in takrat rad omahne na krilo.
Model je namenjen za bolj hitro letenje na pobočnem vetru, kjer ga lahko letijo tisti, ki že obvladajo letenje in znajo pravilno in hitro odreagirati na vsako situacijo.


LP Mitja
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Guppy Micro Sloper

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Ja posnetek iz moje strani bo ,ko bo nehal padat dež.V nedeljo sem kar nekaj letel vendar sem odnehal saj je bila komanda že oreng mokra.
Je pa to tko kot je Mitja rekel,

Model ni primeren za drugi model nasploh niti prvi leseni.
To pa zato, ker model ne zna leteti počasi in takrat rad omahne na krilo.
Model je namenjen za bolj hitro letenje na pobočnem vetru, kjer ga lahko letijo tisti, ki že obvladajo letenje in znajo pravilno in hitro odreagirati na vsako situacijo.

Odločitev je pa itak tvoja.
LP Renato
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

sm pozabu povedat da mam doma že tud enga slowflyerja k tud kr dobr jadra pa ni tko počasn (sicer se mi zdi da bom guppyja prej parkrat polomu ampak brez muje se še čevla ne ubuje) :wink:
peter borič
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

ja pa še to mene bl zanima težavnost izdelave kot pa vožnja ker to je zadnja lekcija (če bom sploh pršu do ne) hehe :D/ :D/ :D/
peter borič
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Mnenje si zvedel, če ga ne želiš upoštevat, ti ga ni treba. Si že ja štirikrat isto vprašal. #-o
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

se opravučujem !!! :oops: #-o
peter borič
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Guppy Micro Sloper

Odgovor Napisal/-a ludwe »

peter6637 napisal/-a:ja pa še to mene bl zanima težavnost izdelave kot pa vožnja ker to je zadnja lekcija (če bom sploh pršu do ne) hehe :D/ :D/ :D/


Če boš dal nekatere dele(kabina rep) zreskat na cnc imaš to hitro sestavljeno.In predvsem točno.Izdelavo prednjega dela z balzo imaš tudi poslikano irn razloženo.Samo krilo je pa tako ,da če nimaš izkušenj ti bo verjetno delalo malo preglavic.Ni pa nek bavbav enkrat in nekje boš moral začeti,če bo to mali guppy tudi prav.Predlagam ,da si še enkrat prebereš celotno temo ter sam oceniš ali si tega zmožen ali ne.Konec koncev pa zaj... nimaš kaj razen nekaj eur za material,nekaj pa ti ga bo ostalo za nadaljne projekte.
Je pa v veliko pomoč pri gradnji u NULO dodelan načrt.Saj so vsi detajli narisani in razloženi =D> =D> =D>
Pa lep dan še naprej
Renato
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
peter6637
Razpravljalec
Prispevkov: 134
Pridružen: 16 Jan 2011, 12:43
Kraj: okolica Radovljice

Odgovor Napisal/-a peter6637 »

Hvala za vzbodbudo ker me že mau strašijo. skrbijo me edin koti pri krilih ker nimam še pravega občutka za izdelavo ampak če se bom pomatral mi pa že more uspet :lol: #-o #-o #-o
peter borič
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Guppy Micro Sloper

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Če se ti bo mudilo z izdelavo krila ziher ne boš naredil tako kot mora bit.Zdej pa hitro po načtrt in u štacuno po material pa gasa v delavnico šniclat.
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
vrabec
Tekmovalec
Prispevkov: 213
Pridružen: 17 Jan 2011, 14:09
Kraj: radovljica

Odgovor Napisal/-a vrabec »

... no 5er že v šoli ti 2 dni skoz plozam, da ni primeren za začetnike ker če si si prebral temo, ki sem jo sam odprl sem tudi vprašal če je primeren, rekli so da, ni torej modela še ne bom gradil, daj malo razmišljaj, pa ne iti z glavo zkozi zid ker če boš šel lepo počasi se boš naučil lepo leteti pa tudi toliko modelov ne boš razbil. :evil: :ratata:
Vzemi življenje kot igro in svet kot igrišče.
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Zelo natančno ter počasi delaj avion , pa hitro treniraj s primernim letalom pa se bo skoraj izšlo =D> [-o<
Lep dan Franc
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Dva frišna video posnetka GUPPY MS, graditelja iz mrzle dežele:

http://www.youtube.com/user/sashokAvia# ... PGGnI_loRA

http://www.youtube.com/watch?v=_TA7uKIOn-k


:)

LP Mitja
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Guppy Micro Sloper

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Ker je včeraj vreme kar vabilo,sem se zopet odpravil na Slivnico testirat "t malga Guppya.
Pihal je Z 3m/s z sunki do 5 m/s.(3m/s mu kar ugaja)Ja naletel sem se slabo urco potem pa je veter ze močno mešal moč ter smer in sem odnehal.
Smo pa tud nekaj malega posneli_bo pa treba bolj vadit snemanje ter pristanke. :D .Sem pa iz hriba odšel nasmejan Guppy pa brez poškodb.
http://www.youtube.com/watch?v=qbJfb-RcHKk
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Hvala za video!
Izgleda, da je veter vlekel malenkost preveč z desne... drugače pa zanimiv teren!
Mitja
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Guppy Micro Sloper

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Ja res je .Z je še skrajna smer ko se da še letet na Slivnici.Ampak ko si že gor pa itak vržeš,če le ni prehudo :lol: .Je bilo pa pred snemanjem veliko lepše.
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Evo še enkrajši video od danes dopoldne.
http://www.youtube.com/watch?v=TXLtfndw ... playnext=1
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: GUPPY Micro Sloper 120cm

Odgovor Napisal/-a ludwe »

#-o Jao ,jao upam,da ne bo cela sezona taka.Sem šel dane na en manjši hribček pa sem malo polomil mojga MS-a.Višinc bom najbrz izdelal nov.Ampak to še ni vse počila mi je tudi nosilna karbonska palčka repa na spodnji strani.Problem je ker se torzijsko zvija.Kako naj se lotim popravila? Sam bi poizkusil špranjo z sekundnim zalit čez bi pa povil z karbonskim rovingom(tanek pramen)namočenim v epoksi smolo.Dodam nekaj svinca v nos in gremo dalje.Torej iščem bližnjico.V najslabšem primeru bo potrebno zamenjati palčko kar bi bilo seveda še najbolje.
Zelo bom vesel vsakega nasveta.
LP R
Slika
Slika
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti