AcroMaster - ojačitev

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Uporabniški avatar
Nikalaj
Tekmovalec
Prispevkov: 372
Pridružen: 18 Feb 2005, 14:33
Kraj: Luvigana

Re: Acromaster

Odgovor Napisal/-a Nikalaj »

vocal napisal/-a:Juhu ! tudi jaz sem prišel do acromasterja...zdaj pa modifikacija podvozja,setup cca.500W,regler 40 Amp :roll: upam da dovolj ko gremo v zrak pa obljubim še kakšno fotko.

Kakšne servote priporočate ?

LP S :D :P :D

Takšne kot proizvajalec modela :lol:
Za smer in višino brez dvoma priporočam servote s kovinskimi zobniki (po možnosti digitalne). Sam sem "uničil" dva draga Futabina digitalca 3151 s plastičnimi zobniki.

Za elerone pa gredo lahko gor analogni plastični servoti (lahko tudi bolj poceni varianta)
Še vsak model sem varno spravil na tla - tako ali drugače... sestavljenega ali pa po komponentah !
Uporabniški avatar
vocal
Tekmovalec
Prispevkov: 280
Pridružen: 24 Feb 2005, 15:39

Acromaster

Odgovor Napisal/-a vocal »

Ja, hvala za nasvet zdaj pa v nabavo...

aja...imam viška Lipo, če kdo rabi:
viewtopic.php?t=30624&highlight=

Lp S 8)
Uporabniški avatar
duketheduke
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 01 Mar 2008, 11:02
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a duketheduke »

Hoj, fantje!
Dajte, stehtajte svoje AcroMastre v kompletni bojni opremi in napišite kakšno cifro. Pa prosim po resnici! Me zanima kje sem, saj še vedno "hujšamo"...

LP
Uporabniški avatar
Nikalaj
Tekmovalec
Prispevkov: 372
Pridružen: 18 Feb 2005, 14:33
Kraj: Luvigana

Odgovor Napisal/-a Nikalaj »

duketheduke napisal/-a:Hoj, fantje!
Dajte, stehtajte svoje AcroMastre v kompletni bojni opremi in napišite kakšno cifro. Pa prosim po resnici! Me zanima kje sem, saj še vedno "hujšamo"...

LP
Včeraj sem ga vrgel na vago:

prazen: 1025 gramov (brez podvozja spredaj, z relativno težkim - zaradi nastavitve težišča - nastavljivim "home made" predalom za baterije)
Z baterijo : Ready to fly 1216 gramov (baterija KOKAM H5 3S 2100 mAh)

Hoovering mi izvaja pri 3/5 gasa, (ob malo mešanem režimu -hoovering, nožek & malo tudi normalnega letanja : ta baterija drži 7 minut)
Še vsak model sem varno spravil na tla - tako ali drugače... sestavljenega ali pa po komponentah !
Uporabniški avatar
sennheiser
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 19 Nov 2005, 18:37
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a sennheiser »

Hm mojga sem za foro stehtal.... v planu imam hujšanje katerega nameravam zihr izvesti. Sedaj je rtf z fp 2500 3s težak malo manj kot 1100g.... Nameravam posečti v samo konstrukcijo letala.... tiste težke steklene bajonete zamenat z karbonskimi (občutno pretežki... 70g) Tukaj upam na prihranek teže ... celice 1800 nekaj takega.... skratka upam da bi ga olajšal na skupno težo pod 1kg
Uporabniški avatar
Nikalaj
Tekmovalec
Prispevkov: 372
Pridružen: 18 Feb 2005, 14:33
Kraj: Luvigana

Re: AcroMaster - ojačitev

Odgovor Napisal/-a Nikalaj »

Zdravo,

po osmih letih (madona kako cajt beži) še vedno letam z Acromaster, sicer že s tretjim modelom. To je top letalo.
za vikend sem testiral 3 way gyro za acelerometrom na tem letalu. Pametna elektronika... tako pametna, da se mi je acromaster zapičil v tla s kakih 15 metrov višine. Nastala je harmonika na nosu.
Zadevo sem raztegnil, zalepil z epoksijem, z laserjem nacentriral kot motorja in ... leti kot da se ni zgodilo nič. To je najbolj odporen model, akr sem jih kdaj imel.

zagotovo bom kupil še četrtega.
Še vsak model sem varno spravil na tla - tako ali drugače... sestavljenega ali pa po komponentah !
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti