Microballoons

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

AKRO napisal/-a:.......pride mi pa na misel da bi VAM eno zabrusil......
Če vam je to v uteho: kar! :oops:
Vseeno pa vas prosim, da v bodoče malce popazite na naš jezik. Uspeli smo ga ohraniti zato, ker so se nekateri zanj dovolj trudili, da se ni izgubil v evropskem loncu kultur. Storimo še mi nekaj za to. Zavedajmo se, da to danes terja od nas manj truda, kot od naših prednikov in smo si največja nevarnost sami in naša površnost. :lol:

Mipo
AKRO
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 10 Sep 2005, 19:19

Odgovor Napisal/-a AKRO »

................. :oops:
GASA ....ŽE KOPLE...
Uporabniški avatar
Sigismund
Tekmovalec
Prispevkov: 284
Pridružen: 08 Mar 2005, 00:35
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Sigismund »

tornado napisal/-a:
Sigismund napisal/-a: Tix je težek, recimo kot moka.
lp Žiga
Tudi jaz se ne strinjam z to trditvijo. [-X

OOOPS, NAPAKA!

Se opravičujem, tole je bil res kiks, nenamerno. Nekje globoko v malih možganih je bila slikca vrečke s smukcem... ta je res kot moka... :oops:
Da se malo "zvlečem ven", sem naredil domačo nalogo in stehtal tix in mikrobalone, ki jih imam v delavnici:
mikrobaloni cca 0.13g/cm3
tix cca 0.17g/cm3
Se pravi oba sta v praškasti obliki zelo lahka. Koliko tehta moka, ne vem, ker je v delavnici nimam 8) .

Še trik, kako ločiš kaj je tix in kaj mikrobalon (tole sem ravnokar preizkusil, da ne bo še kake dezinformacije :oops: ):
-če daš mikrobalone v vodo (dal sem kavno žličko v pol deci vode) in premešaš, mikrobaloni zelo hitro splavajo gor in naredijo gosto "smetano". Usedline je malo (polomljeni mikrobaloni?)
-enako daš v vodo tix in premešaš; tix najprej naredi še kar lepo emulzijo, ki pa se počasi vsede na dno (traja dlje kot dvigovanje mikrobalonov, ampak po par minutah je že dobro vidno)

Za ostala polnila nisem preizkušal, ampak smukec in kreda bi se morala posedat, za bombažna vlakna pa ne bi ugibal.

Za napako še enkrat sorry!

lp Žiga
Uporabniški avatar
jajzi
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 01 Apr 2016, 08:53
Kraj: Radomlje

Re: Microballoons

Odgovor Napisal/-a jajzi »

Ali mi lahko kdo pove kje je najlažje kupiti mikrobalone? A je to neka dosti splošna stvar kot epoxy smola ali je to bolj specialna zadeva?
Uporabniški avatar
_NoBoDy_
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 02 Maj 2007, 17:13

Re: Microballoons

Odgovor Napisal/-a _NoBoDy_ »

jajzi napisal/-a:Ali mi lahko kdo pove kje je najlažje kupiti mikrobalone? A je to neka dosti splošna stvar kot epoxy smola ali je to bolj specialna zadeva?
jaz nisem imel mikrobalonov, pa sem epokyju primešal balzin prah ki nastane pri šmirglanju. Zadeva prav tako poveča volumen, je lahka in je v bistvu zastojn.
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: Microballoons

Odgovor Napisal/-a pidalc »

Mikrobalone je včasih prodajal Mirnik. Sedaj pa mislim, da nima več maloprodaje, dostavlja pa v Mladi Tehnik v Emporijumu
Uporabniški avatar
goodhunting
Freak
Prispevkov: 868
Pridružen: 10 Apr 2011, 16:14

Re: Microballoons

Odgovor Napisal/-a goodhunting »

...
Zadnjič spremenil goodhunting, dne 31 Jan 2017, 09:58, skupaj popravljeno 1 krat.
dr.fly
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 22 Apr 2011, 17:39
Kraj: Ljubljana

Re: Microballoons

Odgovor Napisal/-a dr.fly »

Jaz sem jih pol leta nazaj pri mirniku dubu.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Microballoons

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Zaloga za celo modelarsko življenje: https://www.lindinger.at/at/mehr/werkst ... ons-5liter
ali pa za samo par malih projektov: https://www.lindinger.at/at/mehr/werkst ... 0ml-dose-r
:D
Uporabniški avatar
jajzi
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 01 Apr 2016, 08:53
Kraj: Radomlje

Re: Microballoons

Odgovor Napisal/-a jajzi »

ful lepa hvala :) bom pomoje kar pri lindingerju naročil
novia
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 Okt 2015, 09:14

Re: Microballoons

Odgovor Napisal/-a novia »

Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti