Nov model v "hangerju"

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Odgovori
Uporabniški avatar
zerdoner
Freak
Prispevkov: 612
Pridružen: 18 Dec 2005, 13:19
Kraj: Letuš

Nov model v "hangerju"

Odgovor Napisal/-a zerdoner »

No in po dolgem času gradnje (beri 8mesecev:)) je nastal model, ki je v celoti narejen doma in je moj prvi primerek te vrste in sem ponosen na njega, ker mi je res lepo uspel...v soboto je bil tudi krstni polet in moram povedati, da leti lepo...krila so stirobalza, trup pa je v celoti gfk...smerni in višinski je iz balze...poganja ga rossijev 7,5ccm motor...dolžina trupa je 1300mm, krila so 1400mm, teža celotnega modela pa je približno 3100g...seveda pa še ni dokončan v celoti, saj je potrebno še pobarvati kabino in narediti še kakšen lepoten popravek...

Spodaj pa še dve sliki za lažjo predstavo...
Priponke
Dsc02889.jpg
Dsc02889.jpg (42.15 KiB) Pogledano 2569 krat
Dsc02877.jpg
Dsc02877.jpg (37.18 KiB) Pogledano 2569 krat
Zadnjič spremenil zerdoner, dne 27 Jul 2006, 21:08, skupaj popravljeno 1 krat.
MR. HYPE
Razpravljalec
Prispevkov: 178
Pridružen: 27 Mar 2005, 15:10
Kraj: Polzela

Odgovor Napisal/-a MR. HYPE »

=D> =D> =D> :P

Bravo!

Lep model, škoda je le, da ga nismo videli v zraku na Weishauptovem pikniku na modelarski stezi prejšnji petek v Celju.

Moram priznati, da mi je trup zelo znan (bil sem zraven, ko je moj "mentor" ( :roll: :roll: še danes ne znam dobro leteti :) :) ) obdeloval pramodel. Kasneje se je kar nekaj teh trupov znašlo v njegovi delavnici. Na forumu se skriva pod imenom "rossi".

Upam, da bom model kmalu videl na modelarski pisti.

L.p.
Dani
djcarboy
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 16 Apr 2006, 08:28

Odgovor Napisal/-a djcarboy »

bravo =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 03 Apr 2005, 21:59
Kraj: Celje

Avion

Odgovor Napisal/-a gizmo »

...
Lep model Mitja, delo se ti je obrestovalo. Upam, da ga kmalu vidim v zraku. Mr.Hype, ti pa ne krivi mentorja, če ti ne gre v zraku, se bo treba večkrat na pisti pokazat, pa manj na PC-ju letet. Mislim, da je Rossi večkrat pokazal, da je iz pravega testa, kar se tiče znanja v letenju. Bil je tudi moj mentor in tega ne obžalujem....Treba se bo potruditi... Welcome to reality.... :lol:

LP
Igor
MR. HYPE
Razpravljalec
Prispevkov: 178
Pridružen: 27 Mar 2005, 15:10
Kraj: Polzela

Re: Avion

Odgovor Napisal/-a MR. HYPE »

=D> Rossiju gredo vse zasluge, da se danes ukvarjam z modelarstvom. =D>

Gizmo, ker si več na pisti kot jaz, bi tvoj laser moral glede na tvoje znanje letenja že z repom po tleh mahati. :evil: :evil: #-o

L.p.
Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 03 Apr 2005, 21:59
Kraj: Celje

Avion

Odgovor Napisal/-a gizmo »

8) ......hmm, ja res je Mr.Hype, da sem malo več na pisti kot ti, pa vendar če namiguješ, da je moje znanje tako slabo, da bi moral Laser udarit po tleh, se krepko motiš, če pa karikiraš na hovering, pa veva oba, da si ga ti malo več vadil kot jaz, faktor x10, ki mi 3D karafeke po zraku sploh ne sedejo. Raje letim varneje in bolj po "jajcah", kot pa preveč junaško z živčnim in denarnim zlomom. Največji frajerji na pisti postanejo lahko kaj kmalu nastopaški troleki. Moj odnos do letenja in letal je spoštljiv, včasih zelo nasproten kot tvoj. Modele večinoma nosim domov v enem delu, ne v komponentah kot kdo drug. Veva pa oba kakšen je moj letalni stalež in kakšen je tvoj. Glede na tvoj letalni stalež, bi ti že moral iz hovering-a, ki ga tako obožuješ, tudi pristati na zadnje repno kolo po mojem #-o .Sicer pa na žalost vedno in povsod vse preveč rad provociraš, na žalost se ti besede včasih kar izstrelijo iz glave, še preden sploh pomisliš kaj si bleknil. Zame se tu tale debata konča, ker ostajam na ne-zajebantskem nivoju. Oba veva kaj in kako, če pa imaš kakšno vprašanje ali temo za debato, pa veš kje me poišči...rade volje grem s tabo na kakšno pivce za živce :kronik: :P O:)
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti