Eros - elektro trainer

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Eros - elektro trainer

Odgovor Napisal/-a 2R »

Do steze je že prišel. Pred poletom pa še obvezno poziranje.

LP2R
Priponke
Eros_101.jpg
Eros_101.jpg (159.42 KiB) Pogledano 1591 krat
Eros_102.jpg
Eros_102.jpg (204.09 KiB) Pogledano 1591 krat
Eros_103.jpg
Eros_103.jpg (168.91 KiB) Pogledano 1590 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Eros - elektro trainer

Odgovor Napisal/-a 2R »

Še zadnji pregled pred štartom.

LP2R
Priponke
Eros_104.jpg
Eros_104.jpg (140.55 KiB) Pogledano 1589 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Eros - elektro trainer

Odgovor Napisal/-a 2R »

Potem je pa poletel ... :D

LP2R
Priponke
Eros_105.jpg
Eros_105.jpg (42.75 KiB) Pogledano 1588 krat
Eros_106.jpg
Eros_106.jpg (55.78 KiB) Pogledano 1588 krat
Eros_107.jpg
Eros_107.jpg (36.97 KiB) Pogledano 1588 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Eros - elektro trainer

Odgovor Napisal/-a 2R »

Ma kaj naj rečem, leti kot pesmica.
Res, da je par malenkosti za porihtat, ampak že v prvo je bilo užitek peljat.

LP2R
Priponke
Eros_108.jpg
Eros_108.jpg (50.26 KiB) Pogledano 1587 krat
Eros_109.jpg
Eros_109.jpg (56.33 KiB) Pogledano 1587 krat
Eros_110.jpg
Eros_110.jpg (122.01 KiB) Pogledano 1587 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
ciciban
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 11 Sep 2006, 12:32

Re: Eros - elektro trainer

Odgovor Napisal/-a ciciban »

Čestitke!
BORN TO BE WILD!!!
brand
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 17 Apr 2019, 12:24

Re: Eros - elektro trainer

Odgovor Napisal/-a brand »

g. Robert!
Bravo in iskrene čestitke za lep model, ki bo zagotovo lepo sprejet med mladimi piloti.

Pozdrav iz Postojne
Andrej
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Re: Eros - elektro trainer

Odgovor Napisal/-a 2R »

Čas je za zaključek.
Model je v tem času preletel že kar nekaj ur. Kljub temu, da je to začetniški model, pa mi je dal kar nekaj veselja. Za treniranje natančnega letenja, lepih nizkih preletov tik nad pisto, pa tudi nekaj akrobacij izvede čisto spodobno. Razpon 140 cm je ravno dovolj, da model ni preveč živčen v zraku, pa tudi vsaka sapica vetra mu ne ogrozi letenja.
Na začetku sem se veliko ukvarjal s premikanjem težišča, da sem res ujel tisto pravo točko, ko je model v zraku dejansko igrača. Čeprav ni občutljiv na premikanje težišča, pa sem si to nalogo vzel za izziv in točko določil na res začetniku prijazen način.
Tudi s hodi sem se veliko ukvarjal. Model ima dokaj velik V-lom krila, ki omogoča lepe zavoje tudi brez uporabe eleronov. To je zelo dobrodošlo za začetnike, ki eleronov še ne obvladajo. Zavoji so nežni, le pri izhodu iz zavoja sem pogrešal odklon elerona, ki model takoj prisili v pravo lego in mu tako ohrani energijo. Me je pa presenetilo, da so bili odkloni eleronov na začetku dokaj občutljivi. Res, da sem za začetek dal kar velike odklone, vendar jih je bilo treba že po prvem štartu zmanjšati. Hode sem nastavljal tako, da model še zmore vse akrobacije v zmernem času. Mogoče sem ta prag pustil malo više in modelu dodal exponencialno krmiljenje, ki te velike hode zmehča. Želel sem doseči vrednosti v katerih je model lepo vodljiv in tudi po možnosti energičen. Šele nato sem s funkcijo Dual rate te hode zmanjšal toliko, da so primeri za res lepo in natančno letenje.
Ker sem porabil kar nekaj časa za nastavljanje teh vrednosti, sem jih vključil kar direktno na načrt, da se marsikateri začetnik ne bo preveč ukvarjal s tem.
Moram pa priznat, da sem kar nekaj malenkosti, ki so bile narejene na prototipu, moral spremeniti. Ker izračunano težišče ni bilo tisto najboljše, sem moral v nos modela dodati malo uteži. Pri uporabi akumulatorja 2200 mAh je bilo malo premalo teže spredaj. Res je, da sem dodal le par 10 gramov v nos, ampak je problem v tem, da se lahko te vrednosti od modela do modela razlikujejo. Zato sem se odločil, da oba servomotorja za smer in višino postavim v sredino trupa pod krilo in naredim povezave z bovdni. Tako prihranim na teži, ker ni potrebe po dodatni obtežitvi v nos.
Kljub temu, da so deli izrezani z laserjem in je sestavljanje modela podobno sestavljanju lego kock, pa lahko pride tudi do težav, da se luknje za pritrditev krila na trup ne ujamejo natančno. Ta vzrok se lahko pojavi, ker je krilo iz dveh polovic, zato se končno rebro lahko hitro zabrusi in nastanejo težave z vijaki. Zato sem se odločil za preverjeno verzijo, da se krila pritrdijo z elastkami.

Skratka, model je v tem času dočakal tudi KIT varianto, ki je že na voljo.

LP2R
Priponke
Eros_111.jpg
Eros_111.jpg (42.02 KiB) Pogledano 1187 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti