Brezžični prenos slike

Fotografiranje z modelom iz zraka

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Brezžični prenos slike

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Živjo!
Že nekaj časa je odkar sem se zrihtal brezžični prenos slike za slikanje iz zraka, ampak sem imel le enkrat čas, da sem na hitro sprobal, potem je bilo pa konec s časom ali pa z vremenom. No danes sem imel čas in sem si rekel, da moram sprobat tole kako deluje.
Vreme je bilo zelo sončno, čeprav je šlo že precej proti zahodu, zato so zelooo dolge sence. Tudi to, da je tako močno sijalo mi ni prav nič pomagalo, prej bi rekel, da mi je nagajalo. Čeprav nisem imel namena zelo lovit slike in pa se trudit, da bi bile dobre slike, jih je nekaj le uspelo. Fotoaparat sem nastavil največjo ločljivost, zato sem uspel gor spravit le 40 fotografij, ampak za preizkus je bilo dovolj. Bolj se mi je šlo za preizkusit brezžični sistem.
Kar nekaj časa sem porabil, da sem vse pripravil spokal v avto, potem v Krtini vse iz avta ven, da sem vse sestavil, sprobal če deluje in pognal v zrak. Ob vsem navdušenju, da mi je ratal vse skupi spravt in da deluje sem letalo pognal v zrak, ampak pozabil pritisnit tipko za snemanje na računalniku. Tako sem to uspel storiti, ko sem bil že kar visoko v zraku in sem letalo pustil krožit, da sem zadel tisto tipko. Kakorkoli, danes namen tega brezžičnega prenosa ni bil lovljenje slik, ker pri takem soncu se zelo malo vidi na enkrat in kot drugo, ekran je moral biti obrnjem stran od sonca, tako da ko sem letel sem imel enkran za hrbtom in sem le vmes malo poškilil nanj.
Naredil sem tudi video, ki se še nalaga na server, tako da link objavim kasneje, za začetek pa vam ponudim lahko le nekaj slikc.
Ko boste gledali posnetek, ki je dolg 6 minut, zasede 190MB približno, boste opazili, da so na posnetku neke ikone fotoaparata. Tistih se žal ne da izklopit, videli boste pa tudi točno kdaj sem pritisnil sprožilec za slikanje, saj se slika ustavi in odpelje stran. No do približno polovice posnetka je tako, potem naprej je pa v redu brez slikanja. Na koncu se bo sicer videlo kot krash, ampak ga ni bilo, pač pa se je le fotoaparat ugasnil ob stiku s tlemi, saj je očitno vzvod, ki pritiska na sporžilec ob dotiku s tlemi pritisnil na gumb za ugašanje, ki je čisto zraven sprožilca.

Drugače pa kot boste videli na videu kakšnih bistvenih motenj ni bilo. Občasno je nekaj pomigetalo, ampak to se je zgodilo le ob vklopu motorja, drugače pa ni bilo popolnoma nobenih motenj, kljub temu, da sem letalo peljal tako daleč o sebe, da sem ga enkrat za trenutek izgubil, saj je postal tako majhen, da se je zlil z modrim ozadjem. V glavnem z oddajnikom in sprejemnikom sem več kot le zadovoljen. Sedaj, ko je to urejeno, bo pa potrebno it na novo letalo:)

V glavnem za pokušino najprej nekaj sličic.

lp
matjaž
Priponke
PHOT0007.jpg
PHOT0007.jpg (75.95 KiB) Pogledano 7949 krat
Takole izgleda, ko je vse zmontirano. MIzica in na njej akumulator, računalnik in sprejemnik s pripadajočimi žicami. Zadeva deluje odlično, moti le slaba vidljivost na LCDju v soncu.
Takole izgleda, ko je vse zmontirano. MIzica in na njej akumulator, računalnik in sprejemnik s pripadajočimi žicami. Zadeva deluje odlično, moti le slaba vidljivost na LCDju v soncu.
IMG_7798.jpg (81.07 KiB) Pogledano 7949 krat
Pogled proti vzhodu...
Pogled proti vzhodu...
PHOT0011.jpg (54.3 KiB) Pogledano 7943 krat
---------------------
:D
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

...
Priponke
PHOT0018.jpg
PHOT0018.jpg (77.2 KiB) Pogledano 7937 krat
PHOT0015.jpg
PHOT0015.jpg (95.82 KiB) Pogledano 7937 krat
PHOT0012.jpg
PHOT0012.jpg (77.82 KiB) Pogledano 7937 krat
---------------------
:D
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Slikce niso nič posebnega, ker so bili pogoji res zanič za slikanje. Najboljše je če so beli oblaki, brez sonca, takrat je svetloba precej razpršena in ni hudih senc, pa tudi razlika med senco in svetlobo ni tako huda, tako da fotoaparat ne zapira zaslonke...

MI je žal, da ne morem dati vseh slik na mojo stran in videa, ampak administrator mi po sesutju diska nekej štrajka, ker ni imel backupa narejenga. Zato bo treba vsaj na video še eni dve urci počakat, ker gre bolj počasi....

lp
matjaž
Priponke
PHOT0038.jpg
PHOT0038.jpg (63.4 KiB) Pogledano 7932 krat
PHOT0023.jpg
PHOT0023.jpg (77.35 KiB) Pogledano 7932 krat
PHOT0022.jpg
PHOT0022.jpg (88.65 KiB) Pogledano 7932 krat
---------------------
:D
Uporabniški avatar
spaca157
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:00
Kraj: Polzela

Odgovor Napisal/-a spaca157 »

Vprašanje kako spraviš AV v computer.
Leti vse kar dober vržeš !!
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Ja, da spravim video v računalnik sem si kupil TV tuner kartico. Sicer bi lahko čisto navadno video kartico z video vhodom, ampak če dam nekaj šuškov za to kartico, je fajn če ma zraven še TV pa radio...Tako, da potem imam tam video vhod, priložen je pa že program za gledanje in snemanje...

lp
m
---------------------
:D
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

No, pa se je le pretočil cel video. Dobite ga na:

http://www.megaupload.com/?d=I1R4PHBE


Dolg je 190MB, bom pa poskusil dat kaj manjšega in obdelanega tud gor. Tole je takšen video kot je bil posnet. Torej z vsemi stvarmi...

lp
matjaz
---------------------
:D
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

Ok, za tiste, ki sem jim 190MB zdi preveč, sem zadevšno skrajšal in uredil, tako da ima sedaj samo še 33MB:) Obenem sem se malo poigral s programčkom za montiranje, tako da je nastalo kar je nastalo...NE se zgražat nad pesmijo, ampak je bila edina, ki mi je bila pri roki....

Naslednjič bo bolje:)

Filmček pa dobite na:
http://www.megaupload.com/?d=WNCUFEO2

lp
matjaž
---------------------
:D
Uporabniški avatar
mica
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 01 Apr 2005, 21:29
Kraj: godovič-med logatcem in idrijo

Odgovor Napisal/-a mica »

Sem šele zdaj pogledal....meni se zdi super posnetek, čeprav so občasne motnje! 8)
mica:)
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Kje pa si nabavil vse to?
HVALA
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
tomazslo
Profesor
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22 Jun 2010, 19:07
Kraj: Kranjska Gora
Kontakt:

ojla

Odgovor Napisal/-a tomazslo »

a mi zaupač kak link imaš in koliko ima dometa ?
urosh
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 09 Sep 2006, 12:54
Kraj: Ljutomer

Odgovor Napisal/-a urosh »

tudi mene bi zanimalo kaj uporabljaš za prenos videa... Kateri oddajnik, sprejemnik, kaki je domet...

Kak link mogoče?

lp
Odgovori

Vrni se na Aerofotografija