Hobbyking kamere

Fotografiranje z modelom iz zraka

Moderator: Pisaneli

klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Hobbyking kamere

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Razmišljam o eni lahki kameri za snemanje iz zraka. Na Hobbykingu sem našel tri. Razvrščene so po ceni.

1: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=11867
Slika


2: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=10973
Slika


3: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=10093
Slika



Vem da je prva najcenejša (Keychain), vendar ima neprimerno obliko. Najbolj se mi zaradi oblike dopade srednja, vendar tudi zadnja ni slaba, saj lahko še fotografira.

Torej ali je kdo že katero od teh imel (predvsem drugi dve) in kakšno mnenje ima od njih.

LP Klemen
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
Boško
Tekmovalec
Prispevkov: 226
Pridružen: 02 Okt 2006, 10:22
Kraj: Rakek

Odgovor Napisal/-a Boško »

Priponke
A-CAM.jpg
A-CAM.jpg (64.7 KiB) Pogledano 5928 krat
LP Boštjan

Vsako tele ima svoje veselje!
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Malo še počakaj, da porihtajo tole HD kamerco. Verjetno bo kmalu izšla kakšna nova verzija z boljšo obdelavo svetlobe. Sedaj deluje zelo počasi.

lp, Metod
Nč bat, sam žgat...
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Za HD še ni potrebe. Zaenkrat bo 480p zadosti.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Bolj ali manj ena in ista žalost v primerjavi s spodobnimi kamerami.
Fly it like you stole it!
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Tudi če upoštevaš ceno?
Zakaj?
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Jaz imam tretjo že par let in četrto naročeno.

če se ti gre za zabavo, je to vsekakor ugodna ozbira, če pa bi rad imel kvalitetne posnetke z visoko ločljivostjo, potem pa pozabi.

S tretjo kamero s tvojega posta, sem posnel kar precej stvari, in dajem par linkov (da oceniš kaka je kvaliteta-nekvaliteta posnetkov):

http://www.youtube.com/watch?v=a7oXgGw7WCU
http://www.youtube.com/watch?v=E4f1oQ7USSk
http://www.youtube.com/watch?v=ERzNMaBtXdA
http://www.youtube.com/watch?v=rLXv_yhWwa0



Četrta pa slabo osvetli sliko, ko kamera nacilja v mrak in pa slabo potemni sliko, ko je naciljana proti močnejši svetlobi... korekcija traja precej dolgo, potem pa še njena resolucija 1280 x 720 30fps ni glih HD, če jo primerjam s kamero 1920 x 1080 50p, je pa cenovno ravno dovolj, da si jo bom upal dati brez skrbi na katerikoli moj model, brez da bi se sekiral, če jo usujem.

Mitja
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Glas za drugo, sem imel to črno iz ebaya, super kamerca, samo ustrezna kartica mora bit. Na žalost sem jo izgubil zadnjič pri krešu s quadom.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

To je pa precej relativno. Mislim, GoPro za večino verjetno ni vreden 20x ali 30x več od keychain kamere. Ampak kaj češ, če hočeš kvalitetne posnetke se moraš pač skeširat, če nisi ravno občutljiv in uživaš tudi v gledanju zmazkov, potem so te igrače jasen zmagovalec. PA če ne veš kaj bi s kamero pravzaprav počel je tudi bolje dat 10€ in stvar pospravit v taspodni predal, kot 300...


Ampak tkoj to, za igrat se s hobi programom je vse poceni, če pa hočeš nekaj orenk pa plačaš ko majmun :) Razlike v ceni so običajno nekje 10 kratne, ampak izbiraš med uporabno in neuporabno rešitvijo, tako da kljub ceni običajno ni dileme.
Fly it like you stole it!
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Najverjetneje si bom nabavil drugo bolj za hec oz. da vidim kakšen razgled bi imeli moji potniki :D Če pa me bo prijelo, da želim kakovostnejše posnetke potem pa HD.

Hvala za mnenja.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

T0RN4D0 napisal/-a:To je pa precej relativno. Mislim, GoPro za večino verjetno ni vreden 20x ali 30x več od keychain kamere. Ampak kaj češ, če hočeš kvalitetne posnetke se moraš pač skeširat, če nisi ravno občutljiv in uživaš tudi v gledanju zmazkov, potem so te igrače jasen zmagovalec. PA če ne veš kaj bi s kamero pravzaprav počel je tudi bolje dat 10€ in stvar pospravit v taspodni predal, kot 300...


Ampak tkoj to, za igrat se s hobi programom je vse poceni, če pa hočeš nekaj orenk pa plačaš ko majmun :) Razlike v ceni so običajno nekje 10 kratne, ampak izbiraš med uporabno in neuporabno rešitvijo, tako da kljub ceni običajno ni dileme.
Gopro tudi ni neka super kamera, njegova konkurenca je skoraj 3x cenejša, le da ne podpira 1080p ampak 720p in 60fps, pa še tega fish eye efekta nima, ki zna biti moteč.
http://cgi.ebay.co.uk/JVC-PICSIO-GC-FM1 ... 19c33ac8a8
borisk
Zagrizenec
Prispevkov: 273
Pridružen: 20 Jun 2002, 01:00
Kraj: šmarje

Odgovor Napisal/-a borisk »

sam imam keychain kamerco, za 5€ z ebaya, pa je kvaliteta še kr kolkrtolk, za 5€ super. imam verzijo 8.

obstaja tudi HD verzija keychain kamere, ki je dražja od navadne, in ima presenetljvo dobro sliko (pozor pri naročevanju, obstajajo tudi fake HD kamere). za kamero obstaja nov firmware, ki odstrani datum...
http://www.youtube.com/watch?v=uj26JjSi ... feature=iv
http://www.techmoan.com/blog/2011/5/7/h ... o-far.html
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Danes sem preizkusil class 10 MicroSD kartico (Kingston) in posnetki so tekoči, brez kakršnegakoli zatikanja. Pri originalni kartici je bilo zatikanja ogromno, pri class 6 le še tu in tam, no sedaj pa je to odpravljeno.
Sem pa kartico nabavil za tole tretjo kamero iz popisa na prvem postu (ki pa šele potuje iz HK proti SI)
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Danes je poštar prinesel mini kamero.

Slika

Točno 14 dni od nakupa in 6 dni od takrat, ko je krenila s Hongkongške pošte.

V glavnem, kot je bilo po prvih ocenah in reviewu na netu pričakovati, je tudi ta kamera neka "srednja žalost". Brez navodil, brez embalaže.... zato pa je tudi dokaj poceni.

Ko bom utegnil, bom naredil primerjalni test med Turnigy kamero in tole novo "kvazi HD".

Lahko pa že povem, da sem na netu našel (dokaj uporabno) navodilo za uporabo, ter preizkusil nastavitve. Nastavitve so zanimive, ker kamero prek AV kabla povežeš s televizorjem in se ti na TVju pokaže meni z nastavitvami, ki jih je mogoče spreminjati. (seveda bi bilo lepše spreminjati nastavitve prek PCja...) Všeč mi je to, da je mogoče moteč datum izključiti.

Toliko za enkrat, več pa kasneje, ko bom utegnil.

Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 16 Jun 2011, 10:00, skupaj popravljeno 1 krat.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

če kdo rab tamalo 808 kamerco, po 10.90 zrihtam, z računom.
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

mzakelj napisal/-a:če kdo rab tamalo 808 kamerco, po 10.90 zrihtam, z računom.
Teh "key-chain" kamerc je malo morje, od v1,v2,v3; 720p....tako da boš moral dati malce več informacij; Važna je seveda tudi kateri class kartice uporabljaš. Glede na ceno in hitrost zapisovanja najbolj priporočajo class 6.

@Ultralajt o tej kamerci sem slišal same graje(tako kot si že sam ugotovil); upam da ti bo služila vsaj za kaj :-?
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

carcar napisal/-a:Ultralajt o tej kamerci sem slišal same graje(tako kot si že sam ugotovil); upam da ti bo služila vsaj za kaj :-?
Prvi vtisi so taki, da je zelo opazno geometrijsko popačenje slike zaradi zelo širokega kota zajema slike, vendar če gre tole na model, je itak zaželjeno, da je kot čim širši. Za korekcijo popačenja pa obstaja softwer, ki zadevo omili ko se izdeluje film, tako da to ni kakam huda groza. (Tudi GoPro ima tako vrsto popačenja slike).
Kar se tiče resolucije, je boljša od Turnigijeve kamere, pa tudi format slike je tu bolj "moderen" 16:9 in ne 4:3 kot je primer na Turnigy.

White balance je slab. Pri hitrem premikanju kamere slika "valovi".

Popoldne bom dal obe kameri na model in naredil film, ter objavil dva kratka posnetka v full resoluciji, da boste lahko videli primerjavo, ter se potem odločili, ali je to to, ali ni.

V glavnem, zdi se mi, da je majhen korak naprej, ampak pa še vedno ne bo jeze, če se izgubi, zdrobi ali kaj slabega zgodi :)
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 16 Jun 2011, 13:23, skupaj popravljeno 1 krat.
msev
Razpravljalec
Prispevkov: 166
Pridružen: 01 Sep 2010, 13:45

Odgovor Napisal/-a msev »

Bolš je da je usmerjena bolj proti zemlji, ker ne prenaša dobr "svetlega neba" in je ostalo pol vse temno :)...kar sem gledal posnetke...
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Na model sem pritrdil obe kameri, naredil polet in sestavil video, v katerem menjavaje prikazujem kaj sta posneli kameri, da se vidijo razlike.

Link do primerjalnega filma:

http://www.youtube.com/watch?v=zbTPs4duGXg

Mitja
Uporabniški avatar
MatCox
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 12 Mar 2011, 20:03
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a MatCox »

Ja, če mene vprašaš je razlika več kot očitna. Zanimalo bi me, kako se obnaša, če jo uporabiš kot FPV kamero. Zaradi njene podolgovate oblike je bolj primerna za model kot JVC picsio, ki je pokončna.

Lep pozdrav,
Matcox
Letim, torej sem...
Dokler ne okusiš grenkobe poraza, ne boš občutil slasti zmage.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Sem mislil da bo slabše, pa je posnetek še kar kul. Samo tale turnigy je pa še večja katastrofa kot obeski za ključe. (ali pa se mi samo zdi, ker je v direktni primerjavi.)
Fly it like you stole it!
msev
Razpravljalec
Prispevkov: 166
Pridružen: 01 Sep 2010, 13:45

Odgovor Napisal/-a msev »

Opcija je pa tut Sony Bloggie, stane okol 80 eur, snema 720p 60fps in 1080 30 fps in ima vrtljivo glavo tko da jo lahko lepo namestiš...To bom zj poskusu na Twinstarja dat...

Ja teli na rcgroups pravjo da HD keychain #11 snema boljše posnetke kot tale kamera...ampak v primerjavi z ne hd keychain kamerami je pa seveda boljši posnetek...
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Glede na ceno cca 40$ se res trenutno najbolj izplača: HD keychain #11 808

lp
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

po 25-30 dolarjev so na ebayu, hd ključki :)
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

mzakelj napisal/-a:po 25-30 dolarjev so na ebayu, hd ključki :)
Imaš tudi za 8$, samo ni pa #11 za 25$, razlike so ogromne; samo par trgovcev prodaja #11...več info pa na rcgroups...Najcenejše so kot sem napisal za 40$ +-10$.

lp
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Odgovori

Vrni se na Aerofotografija