FPV očala, letalo in tako naprej....

Fotografiranje z modelom iz zraka

Moderator: Pisaneli

Odgovori
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

A da bi imel zunanje wii senzorje? to bi bilo vredu ja ampak saj načeloma tud tale FY 20 deluje uredu, sam bi bil pa wii neprimerno cenejši.
Sem ravnokar prišel iz terena, tokrat z celim avionom, ma mi ni jasno zakaj autopilot pikira, sem probal že miljon nastavitev.
Eno prašanje, če morda veš.
Če imam jaz v komandi elevator inverzno, se pravi da kontra deluje a moram imeti enako potem obkljukano tudi v avtopilot meniju? Če imam enako mi potem v delavnici, ko dvignem nos, višinc še bolj dvigne, je to normalno? Jaz mislim da bi moral višinc, v kolikor nos dvignem, se obrniti navzdol, če imam seveda v avtopilot načinu. Al to ni nujno tako?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ja, mislim, da moraš tudi tam dati reverse.Sej verjetno ti je zaradi tega tudi pikiral, ker je mislil, da se pravilno odziva.
msev
Razpravljalec
Prispevkov: 166
Pridružen: 01 Sep 2010, 13:45

Odgovor Napisal/-a msev »

Fantje počas se že odvija stabilizacija avionov prek wiija:

http://www.multiwii.com/forum/viewtopic ... 4&start=50

Dobra novica a? :D
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

še eno prašanje, k nisem čist ziher.
Tam pri wizardih za servo ti napiše pull elevator, kaj to pomeni?
A to pomeni da višinsko krmilo premakneš "gor" da gre avion gor? Si pravilno razlagam?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Potegn nase
Zadnjič spremenil Krist, dne 22 Avg 2011, 20:01, skupaj popravljeno 1 krat.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Ja OK, potem jaz na komandi potegnem k sebi palčko ne glede na to kako se bo višinsko krmilo odzvalo?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Višina se mora pravilno odzivat
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

ne dela, še vedno pikira... bom jutr na RC objavu kako pa kaj.
Moram se pa pohvalit da sem uspešno pristal brez polovice desnega krila :)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Kamerca prispela. Probal in dela. Sicer je bila mlačna, kar je za elektroniko več kot normalno. Še najbolj švica OSD. Slika je odlična, malce fines na terenu pa bo.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

No super samo da dela, si videl kaj se mi je naredilo spet ane... ampak se ne sekiram ker bi moral tako al tako nov avion kupit, k je bil ta že čist zliman. je pa zdej avtopilot že delal tko kt mora, samo sem ga po moje usral, k nisem centrov updatal ko sem avionček natrimal po tistem krešu, pa ga je u desno vlekel, pol pa ni mogel sam zavit u levo k so bili servoti naštiman po prejšnjem, potem ko je pa u desno zavil ga je pa čist zrolal... Ampak sem kar vesel k zdej vsaj dela.
Aja pa tud ta rezervna kamera je šla u maloro, pa še ena nova baterija 3S 8000mAh, je tud adijo.

Ampak zdej k bo nov avionček bo pa moral pelat. Mal me heca to k sem vedno sam in še nimam očal da bi videl kaj se dogaja v zraku, ker do sedaj vse vozim samo tolko koker ga vidim.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

leni napisal/-a:No super samo da dela, si videl kaj se mi je naredilo spet ane... ampak se ne sekiram ker bi moral tako al tako nov avion kupit, k je bil ta že čist zliman. je pa zdej avtopilot že delal tko kt mora, samo sem ga po moje usral, k nisem centrov updatal ko sem avionček natrimal po tistem krešu, pa ga je u desno vlekel, pol pa ni mogel sam zavit u levo k so bili servoti naštiman po prejšnjem, potem ko je pa u desno zavil ga je pa čist zrolal... Ampak sem kar vesel k zdej vsaj dela.
Aja pa tud ta rezervna kamera je šla u maloro, pa še ena nova baterija 3S 8000mAh, je tud adijo.

Ampak zdej k bo nov avionček bo pa moral pelat. Mal me heca to k sem vedno sam in še nimam očal da bi videl kaj se dogaja v zraku, ker do sedaj vse vozim samo tolko koker ga vidim.
Ja, sem gledal video preko rcg.
Lepo si poštimal.
Te lahko prosim za uslugo? Če lahko kje objaviš fajle od ikarus OSD-ja. Rabil bi tiste za nastavitve pogledov zaslonov. Danes sem se končno lotil malo svoje tehnike, pa to brez navodil #-o , tako da sem si povozil nekatere nastavitve. Me pa jezi, ker upgrade ključ noče delat, nikakor ne uspem poštimat gonilnikov zanj. Podpora pa je zadnje čase čisto na psu. Jezijo me še vedno delno španski napisi v angleškem meniju.
Nekja celo razmišljam o prodaji ikarusa in o temle sistemu: http://www.rangevideo.com/index.php?mai ... cts_id=135
Ima že vse potrebne senzorje za autopilota....

Edit: Slika je drugače kristalna, podatki čitljivi, vse ok, samo nastavljanje je pa pain in ass.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Lahko ti fajle tudi pošljem po mejlu.
Update je pa najlažje naredit da dol potegneš z njihove strani zadnjo verzijo ki je kompletna, lahko pa ti jo tudi jaz pošljem če ne najdeš. Tako da star software kompletno odinštaliraš in potem novaga na novo inštaliraš, pa ne boš imel težav z driverji, je mene tud hecalo pa sem potem tako naredil.

Ja tegale od range video sem tudi jaz že gledal, sam zdaj sem se že na tega navadil pa bomo videli, če se pa najde kupec za ikarusa bi pa premislil o prodaji.
Kar se tiče težkega nastavljanja, vsaka stvar ki je nova je verjetno težka že zato ker nisi vajen vseh teh stvari. Dvomim da je range video osd kaj dost lažje nastavljat, pa še tukaj mi je fino k imam ppm pa samo en kabel od sprejemnika in to je to.

Aja pošljem ti pa lahko šele jutri popoldan. Upam da ni prepozno.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Super.
Se priporočam.

Jaz imam PPM converter, ampak razmišljam o nakupu novega sprejemnika. Mika me tisti mali 4 kanalni FRSKy, ki ima poleg PPM še RSSI izhod, samo upam, da podpira navadne module, ker nimam namena kupovat telemetrije.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Saj na frsky sploh ni problem RSSI sam uporabljam V8 verzijo od frsky tistega ki ima ppm izhod, ne vem oznake ampak je samo eden 7 kanalni plus PPM, vse kar narediš kupiš pri poljakih za majhen denar en modulček in prilotaš žičko na ledico in RSSI signal deluje, vsaj meni, pa saj sem v eni temi objavil še slike.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Sem videl. Ampak ni potrebe, ker prihaja novi 4 kanalni sprejemnik.
http://www.frsky-rc.com/ShowProducts.asp?id=95
http://www.himodel.com/radios/FrSky_2.4 ... _D4FR.html
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Čak a to je 4 kanale klasika in 8 PPM ?
Če sem pravilno razumel.. to bo pa potem res za kupit, ja sam ni kompatibilno z mojim V8 modulom:(
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

leni napisal/-a:Čak a to je 4 kanale klasika in 8 PPM ?
Če sem pravilno razumel.. to bo pa potem res za kupit, ja sam ni kompatibilno z mojim V8 modulom:(
Jp, tut z mojim ne :evil:
Bo treba še telemetrijski modul kupit.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

A pa se to dobi za turnigy 9x komando?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ja. Modul mora iti v napravo, druga izbira je DIY modul
Uporabniški avatar
blazk
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 24 Nov 2004, 09:31
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a blazk »

Bom kar tule napisal...
A nas je že dosti, da zaprosimo za FPV temo?

LP
Zadnjič spremenil blazk, dne 23 Avg 2011, 08:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Elektromotorji so ZAKON!... za zagon motorja!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ni potrebe
Uporabniški avatar
blazk
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 24 Nov 2004, 09:31
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a blazk »

O.K.
Upam, da ostane pregledno....

LP
Elektromotorji so ZAKON!... za zagon motorja!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Še mogoče koristna informacija glede hk x-1000. Kvaliteta izdelave zelo slaba, loti na ravni pet letnika, sem porabil pol urce, da sem zadevo spravil v red in vse pospajkal na novo ter opral vezje z pcb čistilom. Drugače vse deluje, edino center za pan drifta, tako da je treba pri hitrejših premikih večkrat pritisnit tipko. Medtem pa je smer konkretno manj občutljiva, tako da ni nobenega drifta, je pa tudi hod pol manjši. sam bom verjetno ploščico zarotiral za 90 stopinj.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Če koga zanima, imam namen izdelati 10 ali več tiskanih vezij z elektroniko za RSSI izhod iz frsky sprejemnika (navadna verzija). Plan je izdelati vezje v velikosti servo konektorja, tako da zavzame čim manj prostora.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

A to je ta varianto ko jo imam jaz, da se kabelček nalota na ledico?
Kakšna pa bo izhodna napetost, se bo dala regulirat?
Če bo pametna cena, me zanima.
Odgovori

Vrni se na Aerofotografija