Gondola za cepelin

Fotografiranje z modelom iz zraka

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Fave
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 22 Feb 2008, 08:43

Gondola za cepelin

Odgovor Napisal/-a Fave »

Sploh ne vem v katero sobo naj postavim to temo...

Torej, resno razmišljam, da bi si zgradil 6m dolg cepelin, za snemanje v HD tehniki. Balona nebi delal sam, ampak bi ga naročil.

Sam bi izdelal gondolo. Zanima me, če se je kdo že kaj ubadal s tem. Za samo ohišje bi mogoče uporabil kar podolgovat "škaf" (posoda za oprano perilo, lavor), ki bi ga po potrebi prirezal. Gondola pride privezana na balon. Za pogon bi uporabil brezkrtačna motorja. Toda kakšna? Po moje 600 ali več. Za obračanje gredi na kateri bi bila ta dva motorja pa servo motor. Toda spet kakšen?

Vsak nasvet več kot dobrodošel.
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Če me spomin ne vara, boš precej o zepelinih našel pod aerofotografijo.

Za orientacijo, za poganjat 4m cepelin v dvorani je en speed 400 na repu in dva ob gondoli čez glavo dovolj.
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Gondola za cepelin

Odgovor Napisal/-a brejker »

Fave napisal/-a:Toda spet kakšen?

Vsak nasvet več kot dobrodošel.
Odvisno koliko nosilnosti bo imel ta tvoj Zepelin? Če "vržeš" not vse po standard velikosti bo dobro. In poceni :wink: Lahko se greš pa v Honk Kong norca delat pa za pol $, 3x več nabaviš :^o
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Re: Gondola za cepelin

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

Fave napisal/-a:Sploh ne vem v katero sobo naj postavim to temo...

Torej, resno razmišljam, da bi si zgradil 6m dolg cepelin, za snemanje v HD tehniki. Balona nebi delal sam, ampak bi ga naročil.

Sam bi izdelal gondolo. Zanima me, če se je kdo že kaj ubadal s tem. Za samo ohišje bi mogoče uporabil kar podolgovat "škaf" (posoda za oprano perilo, lavor), ki bi ga po potrebi prirezal. Gondola pride privezana na balon. Za pogon bi uporabil brezkrtačna motorja. Toda kakšna? Po moje 600 ali več. Za obračanje gredi na kateri bi bila ta dva motorja pa servo motor. Toda spet kakšen?

Vsak nasvet več kot dobrodošel.
Za kje pa boš imel ta cepelin? Tak cepelin bolj malo nosi, zato ti priporočam, da ovržeš misel na posodo za perilo in narediš lažjega (epoxy, karbon).

Sem sam pilotiral 4 m cepelin (http://www.anest.si/baloni/index.php?It ... n=com_zoom). Je imel dva 400 speed na gondoli za pogon in enega v repu za smer. Za zunaj je tak cepelin neprimeren. Najhujši sovražnik sta veter (beri sapica), termika in sonce.
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Gondola za cepelin

Odgovor Napisal/-a brejker »

Astraeus napisal/-a: Najhujši sovražnik sta veter (beri sapica), termika in sonce.
Vsaka "sonda" prav pride :wink:
www.okarbon.eu
Odgovori

Vrni se na Aerofotografija