fotoaparat

Fotografiranje z modelom iz zraka

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
spaca157
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:00
Kraj: Polzela

fotoaparat

Odgovor Napisal/-a spaca157 »

kje kupiti dokaj poceni fotoaparat. Zaželjeno v sloveniji. npr aiptek pencam. Kakšne potaparate kaj uporabljate in kje ste jih kupili?
Hvala.
Leti vse kar dober vržeš !!
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Sem mislil, da sem bil dovolj jasen :)

http://modelarji.com/forum/viewtopic.php?p=14591#14591

Ali pač ne? :-? :lol:
Uporabniški avatar
jurehb
Tekmovalec
Prispevkov: 423
Pridružen: 01 Sep 2004, 10:08

Odgovor Napisal/-a jurehb »

No danes sem kupil tale fotoaparat za v avion pa me neki zanima! Predvsem me zanima če se mogoče aiptek tudi po eni minuti sam izklopi? Tale moj se...no bomo pa bolj na gosto slikali:)! Drugac pa se mi zdi da je neki takega tale aparat kot je aiptek ki ga ima Miha...!

LP Jure
Priponke
rimax.jpg
rimax.jpg (29.79 KiB) Pogledano 2929 krat
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Ja Aiptek se po 1 minuti sam izklopi.

Se da s posegon v HW to obiti. Veselo iskanje na RCGroups ;)

Jaz sem naredil takole:

Imam štoparico, ki odšteva. Nastavil sem jo na 50 sekund. In potem po 50tih sekundah začne piskati. Pa ko mine spet 50 sekund začne spet biti glasna...

V model (Parky) namestim aparat in ga vključim. Vključim štoparico. Začnem pritrjevati krilo kar traja pri moji hitrosti več kot 50 sekund. Zato škljocnem na tleh (prvič).

Ko sestavim model, vse preverim in se odpravim do prostora za vzlet. Gre še enkrat 50 sekund. Škljocnem (drugič). In potem vzlet. Po 50 sekundah vzpenjanja z motorjem lahko ali motor odklopnim in škljocnem (tretjič) ali pa kar naprej z motorjem in samo škljoc za vmes. Jasno je taka slika precej vzvalovana ;)

Potem pa še 50 sekund in izklop motorja ter prvi "malo bolj" resni škljoc, ki uspe ali ne uspe (četrtič).

Nadalje je jadranje in škljocanje. Piskajočo štoparico pa izključim, ker potem itak fotkam čim več!

Vmes potem rata še par neuporabnih, če se vzpenjam več kot 50 sekund.

Doslej se mi je pri ca. 30 fotopoletih zgodilo samo 2x, da nisem fotkal. V obeh primerih je bil krivec dvostranski lepilni trak, ki je nekoliko popustil in servo je samo na tleh dovolj pritisnil na sprožilec, potem pa se je "razmajalo" in je bil hod premajhen.

Upam, da sem kaj pomagal. :)

Veselo aerofotografiranje ti želim in čim več uspelih slikic! Pa ne pozabi jih pokazati! :)
Uporabniški avatar
jurehb
Tekmovalec
Prispevkov: 423
Pridružen: 01 Sep 2004, 10:08

Odgovor Napisal/-a jurehb »

Ja super...zdej sem še bolj zagret;)! Miha a pa si kaj slisal zasledil že o telih rimax-ih a se za kej obnesejo!? Pa še to! A se splača naresti napajanje kar iz pogonskih akujev? Brez akujev je namreč težak 68g, z pa 105g!

Hvala za pomoč
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

O tvojem aparatu slišim prvič. Aiptek je precej lažji ;)

Mogoče odstrani ohišje?

Napajanje iz glavnih akujev je seveda smotrno. Samo iz Lipo/LiIon je malo težje .. 1 aku ima nad 3V (polni 4.2 V).
Odgovori

Vrni se na Aerofotografija