Novo mesto iz zraka

Fotografiranje z modelom iz zraka

Moderator: Pisaneli

Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Če si začetnik, potem eleronov ne rabiš. Sam sem jih dodal, ker mi veliko bolj ustrezajo, kot samo smerno krmilo.

Danes sem uspel posneti nekaj fotografij brez pomočnika, tako da sem bolj naravo poslikal, pa še veliko fotografij je razmazanih #-o Pogoji za fotografiranje so bili bolj slabi, tako da niso najboljše.
bimbo
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 03 Nov 2007, 07:32

Odgovor Napisal/-a bimbo »

Z easy-jem letim ze skoraj 3 mesece in bi si omislil nekaj malo tezjega... Nanj bi pa zato rad dal elerone ker je trpežen... In ga je tudi ob "crashu" lahko popraviti...
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

aha.
Potem pa jih samo odreži. Sam imam globino elronov 55mm na začetku in 50mm na koncu in so zelo učinkoviti. Sam sem jih izdelal iz balze, ker so bili tisti, ki jih je Rok izdelal, premali, pa sem jih poglobil. Ti lahko to narediš direktno iz krila.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Ali jih naredi, ali menjaj letalo. ES boš itak hitro prodal med oglasi, pa si omisli kaj bolj naprednega, saj samo eleroni s tako zavitimi konicami kril #-o, mojemu sem tudi krila ravnal... ampak, če bi tisti čas vložil v kakšen malo boljši model bi se bolj splačalo. Če te mika še naprej elapor recimo easy glider...

p.s. sori Krist tza offtopic
lp Melly
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ni panike.
Sicer se z eleroni bolj pozibava, kot kaki pijanec. Ker sem model dobil, sem ga ponucal. Če bi izdeloval nov model, bi se definitivno odločil za kaj bolj naprednega, ker mi ta model nudi premalo. Sicer z tem motorjem leti lepo, kljub veliki masi (dodatnih 250g se pozna), ampak jaz rabim nekaj še bolj ekstremnega.
Naslednjič probava z Andrejem z učenec učiteljem, tako da en leti, drugi pa fotografira.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Predlagam uporabo giroskopa za krilca, ali pa celo kar za servomotor, ki nagiba kamero, saj je za fotografiranje umirjenost precej pomembna.

Mitja
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Pri tisti sliki parkirišča je po mojem problem s fokusom, ne toliko s tresljaji.
En kot je kolikor toliko oster, drugi pa razmazan.
lp Melly
Uporabniški avatar
markb
Razpravljalec
Prispevkov: 158
Pridružen: 25 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a markb »

Pri meni je bilo bistveno boljše, če sem slikal z izključenim motorjem. Ob oblačnem vremenu pa je potebno še malo dvigniti občutljivost (ISO 200+) ...

LP, Marko.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Problem je fotoaparat, ker je prepočasen, ko pritisnem slikaj, mu pride šele čez 2 sekundi, ISO pa se da samo na AVTO al pa 100 nastavt.

Danes sva z Andrejem probala z kablom letet, samo naju je žal noč prehitela, tako da so slike zopet slabše, je pa zato video veliko lepši.
Bo pa definitivno treba zgradit nov model, ker je tale bolj za silo. Nekako mi ne odgovarja letenje z njim, tako da bo treba nadaljevat z projektom Dominator SPY....
Skipper
Tekmovalec
Prispevkov: 200
Pridružen: 13 Nov 2005, 19:20
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Skipper »

Sam mas pa sreco, da si ta jenoptik multimedio dobil za 50 s postnino vred. Jaz se trudim ze kake 14 dni pa se nobena ni sla pod 70, seveda brez postnine :( alpa butli nocejo poslat drugam ko v Nemcijo.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Skipper napisal/-a:Sam mas pa sreco, da si ta jenoptik multimedio dobil za 50 s postnino vred. Jaz se trudim ze kake 14 dni pa se nobena ni sla pod 70, seveda brez postnine :( alpa butli nocejo poslat drugam ko v Nemcijo.
Ja no, tale je že drugi fotoaparat. Prvi je imel nekej čudne znake bolezni, nikakor ni delal kot bi moral. Tako da sem raje še enega kupil, s tem pa nobenih težav :D Sam sem drugega iskal nekje 2 meseca, če se ne motim in ko sem končno našel pravega, sem takoj na licitaciji ponudil 50€, da ga ne bi kdo speljal. na koncu me je ta prišel 59€ s poštnino :D
Skipper
Tekmovalec
Prispevkov: 200
Pridružen: 13 Nov 2005, 19:20
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Skipper »

Ahoj. Zdaj ga je pa tud meni uspelo dobit za 35,5€. Sicer se prodajalec se ni javil (po treh dneh), tak da upam, da nebo stisno rep med noge in "izginil".

lp
Bostjan
Skipper
Tekmovalec
Prispevkov: 200
Pridružen: 13 Nov 2005, 19:20
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Skipper »

Evo pubeci... vse doma :)
V bistvu enak sistem, kot Kristov. Jenoptik multimedia in pa 200mW 2,4GHz brezzicni sistem.
Kolko sem lahko zdaj malo po stanovanju sprobal na adapterje je zadeva kar OK. Sem pa tudi probal oddajni modul priklopit na eno 9V baterijo pa prakticno ne dela...totalne motnje, vsake par sekund za delcek sekunde zagledas sliko. Sicer baterija ni nova...sem pa vseeno nameril na bateriji 9,14V...kaj menite? Sem upal, da nebo treba z lipiko napajat.

Drugac pa sem zdaj doma opazil ene vodoravne crte, sicer cist rahlo vidne. Pojavijo se samo pri prenosu na daljave. Ce kamerco priklopim direkt na Jenoptika, jih ni. Upam, da jih na prostem nebo, saj sem ugotovil, da ko se igrackam s tem sistemom, crkne net na laptopu, ki je brezzicno povezan na router, tak da ocitno prihaja do motenj...
Bomo vidli.

Jutri bo pihal severnik in grem zadevo sprobat s pravo aviacijo (blanik) pa bomo porocali, kak se kamerca obnese v akciji.

Se eno vprasanje na hitro. Kak dolgo kaj baterije v jenoptiku zdrzijo pr takem snemanju?

LP
Bostjan
Zadnjič spremenil Skipper, dne 07 Feb 2008, 22:33, skupaj popravljeno 1 krat.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Uro, dve sigurno. Sam imam drugače 2 akumulatorja, ker mi je en ostal od prvega fotoaparata.
Skipper
Tekmovalec
Prispevkov: 200
Pridružen: 13 Nov 2005, 19:20
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Skipper »

Obljuba dela dolg. Kamera pa...malo dnara malo muzike. Bo treba zamenjat :)

http://www.youtube.com/watch?v=j-vKUKa2nLE

lp
Bostjan

P.S. z baterijo ni bilo tezav.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Da malce osvežim temo...
Ponovno se dela na AF projektu, tokrat bolj resno. Model bo kompletno lesen, ker bi rad imel poleg funkcionalnosti še kaj estetike poleg. Sploh po pregledovanju RCGroups...
Dimenzije so za moje pojme ogromne, sploh, ker sem navajen na manjše modele.
Od starega projekta je ostala kompletna oprema za snemanje iz zraka, ampak bo dejansko samo del nje uporabljen. Sicer sem že nekaj gledal različne AV oddajnike, sploh 900MHz, ki naj ne bi motili 2,4GHz sistemov.
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Pa ti veš, da je na 900 mhz mobitel oz. gsm telefonija.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Kaj nismo že prešli na 1800MHz? :praskam:
Definitivno ne grem na 2,4GHz, sploh pa ne z kvazi sistemom, kot sem ga imel na prvem modelu.
Odgovori

Vrni se na Aerofotografija