Odnos klub-modelar

Kako uvrstiti debato o svojem modelarskem klubu na forum in ostale informacije.
Odgovori
gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Odnos klub-modelar

Odgovor Napisal/-a gas »

Pozdravljeni
Veliko je modelarskih klubov kjer imate urejena vzletišča. Kraj , kjer se družite člani in njihovi prijatelji. Pa me zanima sledeče: kako je s tistim modelarjem, ki ni član vašega kluba pa bi vseeno rad letel na vašem prostoru? Ali mu to dovolite, ali plača kakšno "najemnino" za tisti dan?
gregor94
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 21 Avg 2006, 07:32
Kraj: dobova
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gregor94 »

Mislim da so vsi toliko prijazni da te lepo sprejmejo kljub temu da nisi član in letiš kakšen dan ali dva na tuji pisti.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

gregor94 napisal/-a:Mislim da so vsi toliko prijazni da te lepo sprejmejo kljub temu da nisi član in letiš kakšen dan ali dva na tuji pisti.
Ni nujno, obstajajo tudi združenja, ki ne dovolijo uporabo njihove piste nečlanom, pa tudi članstvo so omejili na npr. 10 članov.
Mislim, da v večini primerov ne bodo komplicirala z dogovorom. V končni fazi, če ti pista odgovarja se pač tam včlaniš. :wink:
Lp Rado
gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Odgovor Napisal/-a gas »

Zanima me kako imate to urejeno po posameznih klubih.
Uporabniški avatar
janko1
Profesor
Prispevkov: 1051
Pridružen: 06 Avg 2007, 06:14
Kraj: Novo mesto / Dolenjska / Slovenija / EU / Zemlja / Rimska cesta /
Kontakt:

gostovanje

Odgovor Napisal/-a janko1 »

Glede letenja je pri nas vsak z dobrimi nameni dobrodošel.
Začetnikom pomagamo z nasveti, pa tudi kakšen Easy star se posodi na varni višini za probat.
Prvo leto se ni potrebno nikomur včlanit, da se začetnik lažje odloči če mu je modelarstvo tisto pravo.
Drugo leto pa je včlanitev zaželjena - ni pa obvezna.
Vsi modelarji ste pa kot gosti seveda dobrodošli in zaželjeni - seveda brezplačno.

Aeroklub Novo mesto
- modelarska sekcija
za RV modelarje
Janko 041/615-189
Modelarstvo zaradi službe ne sme trpeti !

Ko sem pijan me vsi vidite, ko sem pa žejen pa nobeden.

NEUČAKANOST je izraz za dejanje, ko Dolenec začne jesti grozdje.
Uporabniški avatar
zerdoner
Freak
Prispevkov: 612
Pridružen: 18 Dec 2005, 13:19
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a zerdoner »

no v Celju te vržejo dol kakor hitro ugotovijo, da letiš tam in da nisi njihov član...So precej neprijazni(nekateri) do modelarjev, ki niso včlanjeni pri njih pa bi želeli tam leteti...
gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Odgovor Napisal/-a gas »

zerdoner napisal/-a:no v Celju te vržejo dol kakor hitro ugotovijo, da letiš tam in da nisi njihov član...So precej neprijazni(nekateri) do modelarjev, ki niso včlanjeni pri njih pa bi želeli tam leteti...
To sem videl v živo. Na vzletišču člani kluba, čez cesto na travniku pa drugi zagreti modelarji. Vzdušje na travniku enkratno, čez cesto pa čisto nasprotje. Obtoževanje zaradi motenja kanalov, preletov na njihovo stran,.... Pozneje sem zvedel za vzrok: vzletišče "bencinarji" in sami kupljeni modeli, vse drugo kvari videz kluba. Travnik "metalonarji" in doma narejeni modeli =D> . Šel sem malo na ogled na vzletišče vendar sem bil opozorjen, da lahko gledam s ceste. Ampak bil sem povabljen na travnik tam pa se je zavleklo.........zzeellooo :P
To je bilo par let nazaj. Lani sem bil na istem kraju. Na travniku so še vedno metalonarji vendar so nekateri napredovali na večje modele-bencinske. Čez cesto ni več nobenega- vsi letijo na drugem vzletišču, kjer čakajo na svoj trenutek, ko bodo lahko šli v zrak, kajti trenutno je v zraku metalonar.
webmar
Razpravljalec
Prispevkov: 178
Pridružen: 12 Jun 2008, 14:44
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a webmar »

gas napisal/-a:
zerdoner napisal/-a:no v Celju te vržejo dol kakor hitro ugotovijo, da letiš tam in da nisi njihov član...So precej neprijazni(nekateri) do modelarjev, ki niso včlanjeni pri njih pa bi želeli tam leteti...
To sem videl v živo. Na vzletišču člani kluba, čez cesto na travniku pa drugi zagreti modelarji. Vzdušje na travniku enkratno, čez cesto pa čisto nasprotje. Obtoževanje zaradi motenja kanalov, preletov na njihovo stran,.... Pozneje sem zvedel za vzrok: vzletišče "bencinarji" in sami kupljeni modeli, vse drugo kvari videz kluba. Travnik "metalonarji" in doma narejeni modeli =D> . Šel sem malo na ogled na vzletišče vendar sem bil opozorjen, da lahko gledam s ceste. Ampak bil sem povabljen na travnik tam pa se je zavleklo.........zzeellooo :P
To je bilo par let nazaj. Lani sem bil na istem kraju. Na travniku so še vedno metalonarji vendar so nekateri napredovali na večje modele-bencinske. Čez cesto ni več nobenega- vsi letijo na drugem vzletišču, kjer čakajo na svoj trenutek, ko bodo lahko šli v zrak, kajti trenutno je v zraku metalonar.
V Cerkvenjaku Vi tega problema v klubu sigurno nimate.To je vzorni klub z vojasko disciplinp in vodenjem.Ali pa se motim.O katerem klubu govorite...LP.
MIRAN
Odgovori

Vrni se na Splošno