Zložljivo podvozje ??

Vse kar ne spada v ostale tematike o modelih letal/helikopterjev

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Helov,imam velik problem pri zložljivem podvozju pri "warbirdu"
Namreč ko se desna stran odpre,se leva stran zapre wtf?? :o Zakaj to? Se pravi ne odpreta ali zapreta se mi oba dva kolesa skupaj #-o
podvozje deluje na servo motorje.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Offshore napisal/-a:Helov,imam velik problem pri zložljivem podvozju pri "warbirdu"
Namreč ko se desna stran odpre,se leva stran zapre wtf?? :o Zakaj to? Se pravi ne odpreta ali zapreta se mi oba dva kolesa skupaj #-o
podvozje deluje na servo motorje.
Kwa s to en shit kupou?

Razmišljaj o podvozjih kot o zakrilcih (flapih)... ista fora. Če ju daš prek "Y" kabla na en kanal bo podobno.
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Model drugače ni slab,je od Black horsa ki je dobra firma,edino cela jeba je s temi zložljivimi podvozji.Itak ga pa imam na Y kabel,ker drugače itak ne gre.Za podvozje nimam dveh kanalov.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Hotel sem povedat, da če daš flape na Y kabel, gre en flap gor, drugi do, zato se enako pojavi tudi pri podvozju če ga vežeš na Y kabel.

Če nimaš rešitve zaradi premalo kanalov, pa nimaš na voljo elektronskega vmesnika (servo reverser), potem bi v primeru, da imaš delujoče flape, vsakega na svojem kanalu obstajala rešitev:

Levi flap in levo podvozje spoji prek Y kabla na kanal za levi flap
Desni flap in desno podvozje spoji prek Y kabla na kanal za desni flap



Ko boš dal komando za flape, se bo aktiviralo tudi podvozje. Ni ravno idealno, ampak bodo flapi in podvozje le uporabni v fazi vzleta in pristanka.

Če bo podvozje šlo kontra flapom, pa prestaviš Y kable tako da povešež levi flap z desnim podvozjem in zrcalno na drugi strani.

Če imaš premalo kanalov, torej da niti flapov nimaš vsakega na svojem kanalu 8ali da je samo en servo za kompletne flape) si pa v riti... Potem lahko le fiksiraš podvozje in letiš celo pot z izvlečenim.
Priponke
FLP-LNDGR.jpg
FLP-LNDGR.jpg (26.36 KiB) Pogledano 10775 krat
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ja,očitno sem v riti,ker imam flape tudi na y kabel in na en kanal.Vendar mi pri piperju to čisto vredu deluje,ker sta oba servota za flape obrnjena v isti smeri.
Komando imam 6 kanalno isto sprejemnik in kot sem gledal podatke za ta model (fucka) naj bi 6 kanalov zadostovalo :-k

http://www.todohobby.net/es/aviones-gas ... 87087.html
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Sem sedaj govoril z enim kolegom in pravi da menda rabim samo nek kabel ki ga dam na en servo da se zamenja smer vrtenja in bi blo to vredu.Mogoče kdo ve kaj je to zaen kabel in kje se dobi?
hvala!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Morda si spregledal gor, kjer sem napisal servo reverser? To je en "kabel" ampak ima vmes še en elektronski "ocvirk". Ta ti obrne smer servomotorja.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... erser.html

Ali pa tole. Priklopiš na en kanal in ti poganja tri stvari, katerim z mikro stikali spremeniš smer po želji...:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... splay.html

Ali pa ena mal boljša postaja.. mislim, oddajnik z več kanali. 8)
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 21 Jan 2016, 11:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ultralajt napisal/-a:Morda si spregledal gor, kjer sem napisal servo reverser? To je en "kabel" ampak ima vmes še en elektronski "ocvirk". Ta ti obrne smer servomotorja.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... erser.html
=D> Hvala lepa Mitja!!
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Hja,tola bo še zanimivo ](*,) Pravkar mi je shodu desni servo,pa tudi levi glih komej dela ter tudi ne zapira podvozja do konca. #-o
Tudi samo podvozje je precej ubogo za cca. 5-6kg model .
Gledal sem na hkju za tega,pa me zanima če kdo kaj pozna te stvari?
Sam nikoli nisem imel vojno ptico z zložljivim podvozjem,zato sem tukaj dokaj "bos" :(

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... s_EU_.html
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Ne vem, če se ti splača v podvozje vložit 70€+, preden se ne prepričaš, če boš tole lahko sploh varno prizemljil brez poškodb. Tole le ni nek pohleven modelček, tako na izi...

Fiksiraj podvozje v odprtem položaju in preizkusi model. Če boš obvladal vzlet in pristanek brez prekopicevanja ali poškodbe podvozja, potem bi šele bilo smiselno vgradit novo uvlačljivo podvozje (ustrezno podvozje, da bi ne bile potrebne neke predelave modela).
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ultralajt napisal/-a:Ne vem, če se ti splača v podvozje vložit 70€+, preden se ne prepričaš, če boš tole lahko sploh varno prizemljil brez poškodb. Tole le ni nek pohleven modelček, tako na izi...

Fiksiraj podvozje v odprtem položaju in preizkusi model. Če boš obvladal vzlet in pristanek brez prekopicevanja ali poškodbe podvozja, potem bi šele bilo smiselno vgradit novo uvlačljivo podvozje (ustrezno podvozje, da bi ne bile potrebne neke predelave modela).
Ja,se strinjam,vsekakor....ampak tale podvozje ima plastično vpetje in mislim da ga bom polomil že pri prvem pristanku,ker zasigurn nebo zdržalo 6kg teže modela :-k
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a belovic »

Jaz sem na modelu podobne velikosti viewtopic.php?f=34&t=85677 originalni pnevmatski mehanizem zamenjal z električnim http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... lass_.html -mislim celo,da je mehanizem enak temu, ki si ga ti gledal in z zanesljivostjo nisem imel težav, niti pri vzletanju s travnate površine... problematična je bila edino sprednja os (PIN), ki povezuje nogo podvozja in mehanizem ter ki je iz (pre)mehkega materiala. Le ta se je že ob prvem vzletanju ukrivila, zato sem jo moral zamenjati z osjo iz izboljšanega jekla. Vsekakor pa so uvlačljivi mehanizmi najbolj zoprn del modela, najboljši (najdražji) mehanizmi pa so pogosto dražji od samega modela #-o
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ja,neki tacga bo treba naštimat,če ne bo preveč zrahljano krilo pri 1. pristanku..
nasledni teden imam namen laširat z obstoječim podvozjem,da vidim kako ta krava sploh leti [-o<
Priponke
DSC04410.jpg
DSC04410.jpg (60.59 KiB) Pogledano 10595 krat
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Našel sem primerno podvozje z nogami in kolesi vred za moj model.Seveda bi bilo noge potrebno skrajšat na 180mm,vendar to ni problem,problem je le da ga ni v evropskem skladišču oz. ga imajo samo inter.
Zanima me če kdo ve koliko približno bi me tole prišlo s carino vred ,ter kolikšna je dostavna doba?
Hvala!
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=28364
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Krist »

Offshore napisal/-a:Našel sem primerno podvozje z nogami in kolesi vred za moj model.Seveda bi bilo noge potrebno skrajšat na 180mm,vendar to ni problem,problem je le da ga ni v evropskem skladišču oz. ga imajo samo inter.
Zanima me če kdo ve koliko približno bi me tole prišlo s carino vred ,ter kolikšna je dostavna doba?
Hvala!
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=28364
med 100 in 110€
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Tele "originalne" noge podvozja, ki jih je sedaj videti na tvojem Wulfu, imajo eno odlično lastnost!

Ker se ti zdijo prešvohne, je to v bistvu zelo dobro, kajti če boš grdo poknil na tla na pristanku, se bo jeklena žica usločila in ostala usločena. Ker bo s tem prevzela del energije štorastega pristanka, ne bo škode na modelu. Boš pač za naslednji polet prekrivil žico v prvotno obliko.

Če boš pa dal v model toge noge podvozja iz tvojega linka na Hobbykingu, ti bo pa pri trdem pristanku odtrgalo komplet podvozje in še kak kos lesa ven iz krila. Potem bo pa izpadlo, da je model za en ku**c in da je prešvoh narejen.
tomaz234
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 13 Okt 2012, 07:26

Re: Zložljivo podvozje ??

Odgovor Napisal/-a tomaz234 »

Podvozje je sestavljeno iz dveh cevi, zunanja je votla in v primeru tršega pristanka ti notranjo cev ki bi morala biti polna pogrezne za cca 3cm ,vmes je pa močan feder,kar ti prenese del štoraste energije, kolikšna pa je energije pa je drugo vprašanje, mislim da bi moral gledat podvozja za modele do 10kg.
lp
Odgovori

Vrni se na Splošne teme modelov letal in aerotehnike