Sistem za vakumiranje

Vse kar ne spada v ostale tematike o modelih letal/helikopterjev

Moderator: Pisaneli

Odgovori
grega09
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 25 Okt 2005, 13:45
Kraj: Žalec

Sistem za vakumiranje

Odgovor Napisal/-a grega09 »

Malo sem iskal po forumu in nikjer nisem našel podobne teme.

Zanima me, kakšna orodja za vakumiranje ste si naredili sami doma? Katere črpalke ste uporabili, zanima me pa tudi sama tehnika, kako se to počne.

Z laminiranjem že imam kar nekaj izkušenj, nisem ša pa nikoli izdelkov vakumiral, vendar bi jih rad izboljšal in poizkusil kako se obnese.

Hvala za pomoč!
grega09
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 25 Okt 2005, 13:45
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a grega09 »

kaj res nihče nima nič narejenega. Pa vsaj povejte kje ste kupili orodja za vakumiranje.
Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

Odgovor Napisal/-a fenix »

Zdravo!

Mogoče ti lahko priskrbim kakšne podatke ali celo načrt, ker se sosed veliko s tem ukvarja. :D
grega09
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 25 Okt 2005, 13:45
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a grega09 »

Če imaš kaj, lepo prosim. [-o<
matej_mejac
Razpravljalec
Prispevkov: 142
Pridružen: 09 Dec 2004, 12:30

Odgovor Napisal/-a matej_mejac »

Zdravo

Tule http://www.msm-rc.net/forum/viewtopic.p ... highlight= je kar nekaj informaciji, sicer je opisan postopek izdelave kril je pa nekaj uporabnih informacij za vakumirke! Obstaja tudi članek o izdelavi črpalke v enem starejšem TIM-u.

LP Matej
grega09
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 25 Okt 2005, 13:45
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a grega09 »

Hvala!
Za začetek bo nekaj.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Oglej si moja članka o pilonu in strelici. Menim, da enostavneje ne gre, je pa precej učinkovito.




lp
Sašo
Uporabniški avatar
damjanr
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 10 Feb 2005, 13:21
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a damjanr »

Takšna je pa moja vaakum črpalka. Enostavna, poceni in zanesljiva. Kompresor je od odsluženega hladilnika, regulator podtlaka sem pa nafehtal pri mehaniku.

l.p. Damjan
Priponke
vaakumirka 1.JPG
vaakumirka 1.JPG (109.31 KiB) Pogledano 7322 krat
brcko
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 07 Jan 2006, 23:27
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brcko »

Kompresorski motor i vakumska sklopka je najednostavnija stvar ali ima dosta problema.
- vakumska pvc vrečica mora biti dobro zabrtvljenja /zadihtana/ inače se kompresor pre često pali pa se pregrijava itd.
- Kompresor se smije paliti 2-3 puta u satu, ne češÄ‡e.
Kod Schweighofera ima vakum pumpa koju prodaje uz R&G proizvode za laminiranje. To je membranska pumpa koja se upotrebljava u medicini na primjer za vaÄ‘enje sluzi iz nosa. Ona radi cijelo vrijeme dok smola ne stvrdne/5-6 sati/. Potreban je mjerač vakuma i mali ventil za podešavanje podtlaka, to jest u pvc vrečicu pušta odreÄ‘enu količinu zraka da bi održao potreban /zadan/ podtlak.
Možda se jeftinije naÄ‘e takva vakum pumpa kod dobavljača medicinske opreme. Nesmije se zaboraviti filter prije pumpe da ne ulazi prašina u nju. Koristim filter za benzin od auta koji kad se zapuni bacim.
Da, vakum pumpa daje podtlak do 0.3 kp/cmm.
Pozdrav
Helići su jedinstveni
Uporabniški avatar
damjanr
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 10 Feb 2005, 13:21
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a damjanr »

Ob dobro zatesnjeni vreči se mi kompresor vklaplja približno na 90 sek za 4 - 6 sek, ponavadi celo noč, pa s kompresorjem do sedaj še ni bilo težav. Podtlak imam nastavljen na - 0.18 bar.

l.p. Damjan
grega09
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 25 Okt 2005, 13:45
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a grega09 »

Nekaj me zanima? A kdo mogoče vakumira na način pri katerem se uporabljajo tri plasti folije.

Prva, ki naredi gladko površino in prepušča epoxi, druga vpija odvečen epoxi, tretja pa je navadna plastična folija za vakumiranje.

Drugače me pa še zanima, kje kupujete folijo za vakumiranje (pa drugi dve tudi)?
Uporabniški avatar
Ultimate
Tekmovalec
Prispevkov: 371
Pridružen: 07 Dec 2004, 21:46
Kraj: Rezervat

Material

Odgovor Napisal/-a Ultimate »

Vse produkte dobiš v http://www.lindinger.at/ pod R&G ...
Albert Einstein:
Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, čeravno glede prvega nisem gotov.
Uporabniški avatar
Ultimate
Tekmovalec
Prispevkov: 371
Pridružen: 07 Dec 2004, 21:46
Kraj: Rezervat

Vakumiranje

Odgovor Napisal/-a Ultimate »

grega09 napisal/-a:Nekaj me zanima? A kdo mogoče vakumira na način pri katerem se uporabljajo tri plasti folije.

Prva, ki naredi gladko površino in prepušča epoxi, druga vpija odvečen epoxi, tretja pa je navadna plastična folija za vakumiranje.

Drugače me pa še zanima, kje kupujete folijo za vakumiranje (pa drugi dve tudi)?
Ni vse folija :D

Prelistaj http://www.r-g.de/downloads.html dobil boš ogromno zanimivih informacij ...

lp D
Albert Einstein:
Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, čeravno glede prvega nisem gotov.
grega09
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 25 Okt 2005, 13:45
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a grega09 »

Ja, sem že vse prelistal... Pa tudi vse že imam. Zdaj mi pa še samo polprepustna folija, ki gre direktno na laminat manjka. Na tej strani, ki prodajajo od R&G stvari je nisem zasledil.
Uporabniški avatar
no_name
Profesor
Prispevkov: 1134
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:25
Kraj: Lesce
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a no_name »

Verjetno misliš "Abreissgewebe"
Babooni so ponovno med nami !
grega09
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 25 Okt 2005, 13:45
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a grega09 »

Hvala!
Odgovori

Vrni se na Splošne teme modelov letal in aerotehnike