Air Swimmers

Vse kar ne spada v ostale tematike o modelih letal/helikopterjev

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Air Swimmers

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

Ker ne pregledujem več foruma tako kot včasih, se mi zdi da omenjena tema še ni bila objavljena..

http://airswimmers.com/

Odlično za dvorano, hišo,...itd

Film: http://www.youtube.com/watch?v=vIJINiK9 ... r_embedded

Izdelava: http://www.youtube.com/watch?v=zG9pBD0t ... r_embedded

Prodajajo jih tudi v DX za 30$. Sicer kopija, vendar (po odzivih sodeč) dobra..

http://www.dealextreme.com/p/cool-recha ... lue-103643

LP Sandi
Slika
Uporabniški avatar
mega
Razpravljalec
Prispevkov: 179
Pridružen: 13 Okt 2010, 21:12
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a mega »

tu je ista tema ....

viewtopic.php?t=73384

l.p.
Nikola Tesla - The Forgotten Wizard but Man who Invented the Twentieth Century
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Na pa si me zdražu... kje naj pa zdej helij dobim k sem nemota kupu. Sicer na ebayu kjer je še ceneje.
Sam helij se mi pa zdi kar drag 50€ za bombico. A je kje kaj ceneje, al pa kaka manjša bombica?
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

A je kje kaj ceneje, al pa kaka manjša bombica?
Greš v nek trgovski center,kjer prodajajo balone in ti ga za € napolnijo....

mogoče imam napačen podatek v spominu....kaj ni ta riba volumsko 2.5 balona,tistega klasičnega cca 30-40 cm.....kar spet ni tako malo plina,pa še enkrat na teden moraš"dotankat"
kupim enkrat uno bombo za 50€, ko jo spraznim grem pa k kolegu jo spet nafilat
mislim da moraš predelati ventil,obstoječi je enosmerni.......
Zadnjič spremenil AlesZ, dne 27 Okt 2011, 11:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

in poleg vsega tega se ne gre v avto ko je poln.... In potem se naj iz trgovskega centra do doma peljem z balonom privezanim na streho al kako ;)
Mislim da tale ideja ni ravno zmagovalna.
Razmisljam pa v tej smeri, ampak nimam popjma ce bi to delovalo... Torej imam kolega ki ima helija skor koker ces, problem pa je da je ta helij kar precej oddaljen od mene, pa sem tkole razmisljal, kupim enkrat uno bombo za 50€, ko jo spraznim grem pa k kolegu jo spet nafilat. A se bi sploh dalo tisto bombico enostavno nafilat tako da bi jo z cevjo povezal pac na ventil tiste tavelike bombe pri kolegu in bi odprl oba ventila hkrati dokler pac ne bi zgledala tamala polna?
A je to ideja al je to butasta ideja?
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
cero4
Razpravljalec
Prispevkov: 77
Pridružen: 02 Avg 2011, 13:04
Kraj: Vipava

Odgovor Napisal/-a cero4 »

Ideja sploh ni butasta, ravno tako se polni jeklenje za TIG varjenje. Pač tam imaš jeklenko kar od gasilnega aparata na CO2, gor pa je namontiran manometer za kontrolo, sama jeklenka zdrži pravilnoma nekje do 100bar pritiska. Ko je prazna se plin pretoči kar iz tavelike jeklenje noter po tisti cevi. Ventil na taveliki jeklenki se odpira zelo malo, na manometru pa se gleda kako raste pritisk. Ko je jeklenka zadosti polna zapreš ventile in to je to. Videno v praksi, tako da lahko potrdim da deluje.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

No fajn, HVALA.

Potem bom pa kar reskiral tistih 50€, pa bo za naprej mir, pa še za rojstnodnevne balone bo :)
Bom dal pač kolegu za kakšnega six packa... itaq ga bova skupaj spila ;)
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Uporabniški avatar
david76
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 04 Mar 2007, 21:44
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a david76 »

cero4 napisal/-a:Ideja sploh ni butasta, ravno tako se polni jeklenje za TIG varjenje. Pač tam imaš jeklenko kar od gasilnega aparata na CO2, gor pa je namontiran manometer za kontrolo, sama jeklenka zdrži pravilnoma nekje do 100bar pritiska. Ko je prazna se plin pretoči kar iz tavelike jeklenje noter po tisti cevi. Ventil na taveliki jeklenki se odpira zelo malo, na manometru pa se gleda kako raste pritisk. Ko je jeklenka zadosti polna zapreš ventile in to je to. Videno v praksi, tako da lahko potrdim da deluje.
Videno v praksi že mogoče vendar brez manometra ,ker manometer ne spusti dovolj velikega pritiska skozi oziroma jo na tak način le deloma napolniš.
Vsekakor je to skregano z varnim rokovanjem z jeklenkami česar se jaz prvi ne držim :oops: .
Poleg tega je potrebno imet cev katera zdrži dovolj velik pritisk. Ne vem kolikšen pritisk je v jeklenki helija predvidevam pa, da ni ravno majhen. Takšno cev ti lahko izdela nekdo, ki izdeluje cevi za hidravliko.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

ker manometer ne spusti dovolj velikega pritiska skozi oziroma jo na tak način le deloma napolniš
....z manometrom meriš tlak in to nima nobene veze z pretokom...?
Slika
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

No saj cev ne bi bila ravno tista za vrt zalivat ane :roll:
Manometer meri pritisk on pa verjetno misli regulator, ki je ponavadi ravno tako na teh jeklenkah in naj bi uravnaval enakomerni pretok plina... ampak to je že druga zgodba. Dejstvo je da nobena od jeklenk (te ki jih imam jaz v mislih da ne bo pomote) nima regulatorja. Tista "tavelika" pa ima manometer in ja seveda bi bila cev hidravlična z pravimi nastavki...

Tudi če bi jo nafilal, zaradi varnosti, samo napol, se mi še vedno splača, če dobim plin skoraj zastonj.
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

V glavnem zadeva je že na poti :)
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
cero4
Razpravljalec
Prispevkov: 77
Pridružen: 02 Avg 2011, 13:04
Kraj: Vipava

Odgovor Napisal/-a cero4 »

Ja mislil sem manometer, ne regulator.. torej samo za prikaz pritiska na tisti jeklenki ki jo polniš. Za pretakat plin pa samo pripreš malo ventil od tapolne in gledaš manometer kako raste na prazni, ko dovolj zraste zapreš.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

leni napisal/-a:Na pa si me zdražu... kje naj pa zdej helij dobim k sem nemota kupu. Sicer na ebayu kjer je še ceneje.
Sam helij se mi pa zdi kar drag 50€ za bombico. A je kje kaj ceneje, al pa kaka manjša bombica?
Če ti vodik odgovarja, si ga lahko sam narediš doma.
Slika
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Sem že dobil zalogo helija :)

A ni vodik mal nevaren?
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Sem že dobil zalogo helija
Kaj,to si kupil tisto v rdeči jeklenk i? Kakšna pa je ta jeklenka,na sliki se mi vidi kot standardna ameriška nepovratna jeklenka,kakšen ventil pa ima....?
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

leni napisal/-a:Sem že dobil zalogo helija :)

A ni vodik mal nevaren?
Ni, če ravnaš pravilno z nim. To je tako kot bomba, ki čaka na napačno potezo... Sama proizvodnja vodika doma je nevarno početje. Mislim, da je bilo v preteklosti kar nekaj poškodovanih mladoletnikov, ki so se igrali kemije doma. Tako da res odsvetujem tako početje. Če ne drugega, so lahko posledice vidne celo življenje.

Pogledal si video od tega modela. Super zadeva za kako dvoransko srečanje. Namesto uteži gre gor komot key chain kamerca.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Ja sej dvoranska srečanja imam v mislih, k se pozim dobivamo za 1:18 modelčke vozit, jaz bom pa z balonom strašil ;).
Una jeklenka ima nepovratni ventil, pa ga je potrebno predelat če hočeš še kasnej filat....
No ampak nimam tiste jeklenke. Je kolega rekel, da ima tudi "tamalo" flašo za na teren, ki pa jo skorajda nikoli ne rabi in da mi jo posodi :)
Hvala, kolegu :)

Ma sej z vodikom se itaq ne mislim hecat, k je brez veze, če mam helija dost :D

Me prav zanima če ne bo kamera pretežka, k če bo šlo z kamerco, potem bo to zmagovalno za dvoransko snemanje, tudi kakšnih rokometnih tekem, odbojk ....
Sam predelad ga bo treba da bo na RC komando delal, k z tisto komando bojda samo 8m lovi
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

leni napisal/-a:Ja sej dvoranska srečanja imam v mislih, k se pozim dobivamo za 1:18 modelčke vozit, jaz bom pa z balonom strašil ;).
Una jeklenka ima nepovratni ventil, pa ga je potrebno predelat če hočeš še kasnej filat....
No ampak nimam tiste jeklenke. Je kolega rekel, da ima tudi "tamalo" flašo za na teren, ki pa jo skorajda nikoli ne rabi in da mi jo posodi :)
Hvala, kolegu :)

Ma sej z vodikom se itaq ne mislim hecat, k je brez veze, če mam helija dost :D

Me prav zanima če ne bo kamera pretežka, k če bo šlo z kamerco, potem bo to zmagovalno za dvoransko snemanje, tudi kakšnih rokometnih tekem, odbojk ....
Sam predelad ga bo treba da bo na RC komando delal, k z tisto komando bojda samo 8m lovi
Kamerco vržeš iz ohišja, daš gor 100mAh lipo pa si pod 10g, če ne celo 8.
Znanost ni. Dejansko bi lahko mehanizem sam izdelal. Za pogon repa bi uporabil servomotor, za spredaj pa pustiš original motorček za premikanje. Dejansko bi moral razdret servomotor in uporabit njegovo elektroniko. Edino za vračanje v center bi bilo malce težje izvedljivo, ker bi rabil potenciometer dati na prenos. Lahko pa narediš vinč servo. Pa potem sam vračaš v nevtralo. Imaš pa neomejeno vrtenje. Za signalizacijo končnega poločaja daš mikro stikalci in ledici. Ko doseže en pološaj, se ti vklopi recimo modra, ko pa drugega pa rdeča,...
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

KAr se tiče modifikacije ne bi odkrival tople vode.... Mi je tole fuuul všeč, kar je tale stric naredu :)
Edin smotan je k je ta siten zvoik servomotorjev :(

http://www.youtube.com/watch?v=Ql_3Xj42 ... ure=relmfu
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Bi bilo zanimivo če bi se dalo predelat da leti na vroči zrak kakor baloni. Mogoče bi bil dovolj en računalniški ventilator in en homemade grelec iz cekasa. Tako bi se vsaj rešil problem nabave helija.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Verjetno bi moral bit večji in iz drugačnega materiala, da bi šel na vroč zrak....
No meni helij ni več ovira :)
Sem pa že tudi naročil iz hobbykinga tamale servote in baterije, da ga bom predelal :D
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Air Swimmers

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Eden od uporabnikov je iskal te zadevice v Malih oglasih. No, tu so...
Odgovori

Vrni se na Splošne teme modelov letal in aerotehnike