Rabim nasvet

Vse kar ne spada v ostale tematike o modelih letal/helikopterjev

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

Rabim nasvet

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

Pozdravljeni,

Pri sestavi novega modela sem prišel do montaže motorja pa imam en problem. Motor je obrnjen za 90° in tako visoko da auspuh ne pride pod trup ampak se zaleti v prednjo steno - glej sliko. Kako se lotiti problema, motor ne morem prestaviti nižje ker je odprtina na pokrovu motorja že originalno izrezana.

Za vse pametne predloge hvala [-o<

LP Peter
Priponke
peter 1.jpg
peter 1.jpg (8.21 KiB) Pogledano 3615 krat
LP Peter
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Izdela se vmesnik, ki avspuh toliko odmakne od cilindra, da se ogne oviram. Včasih se za kakšen motor taki vmesniki dajo dobit, če ne, je pa treba naredit. Je pa tudi res, da 5cm ni malo :roll:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Druga rešitev je pa, če je tako kot je narisano, da se izvrta luknja v prednjo steno, da avspuh lahko pogleda v trup, od izstopne cevi, se pa s silikonsko cevko speljejo plini ven, če je to možno izvesti, oz. če ni kakih preprek, ki bi to preprečevale.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

Saj ravno teh 5 cm me skrbi, če bo motor še delal optimalno. Imam namreč MWS 6,5 ccm trenutno na visokokrilcu in mi dela kot pesem.


LP Peter
LP Peter
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Pot plinov do izstopa, pri takem avspuhu, je tako kratka, da ni pričakovati kakih koristnih resonančnih učinkov, to se pravi, da je takle avspuh navadna dušilka, ki nekoliko omili rezek zvok in spelje pline ven.
Skaoraj si ne znam predstavljati, da bi zaradi tega lahko prišlo do negativnih učinkov.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Nikalaj
Tekmovalec
Prispevkov: 372
Pridružen: 18 Feb 2005, 14:33
Kraj: Luvigana

Odgovor Napisal/-a Nikalaj »

MVVS resonanca ima tudi mehak gibljiv del ... he he .. :wink:
Še vsak model sem varno spravil na tla - tako ali drugače... sestavljenega ali pa po komponentah !
Uporabniški avatar
no_name
Profesor
Prispevkov: 1134
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:25
Kraj: Lesce
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a no_name »

Sam sem na motorju .12 imel toliko podložk, da je zneslo ~35mm in sem že imel težave z pregrevanjem; ko sem število podložk zmanjšal na 10mm je blo pa OK; če je bil pa toliko moker, da je delal pa ni imel obratov #-o
Babooni so ponovno med nami !
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

Brane napisal/-a:Druga rešitev je pa, če je tako kot je narisano, da se izvrta luknja v prednjo steno, da avspuh lahko pogleda v trup, od izstopne cevi, se pa s silikonsko cevko speljejo plini ven, če je to možno izvesti, oz. če ni kakih preprek, ki bi to preprečevale.
Za steno je edino rezervoar za gorivo, samo če lahko ven peljem cevko potem je boljše, kot si že omenil, da naredim podaljšek iz cilindra in naj ne bi bilo resonančnega efekta.


Nikalaj daj me pokliči ali pa mi daj številko, da se zmeniva za prevzem.

LP Peter
LP Peter
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Brane napisal/-a:Izdela se vmesnik, ki avspuh toliko odmakne od cilindra, da se ogne oviram.
Kaj pa v primeru "nerodnih" :lol: pristankov? Avspuh bi bil napoti morebitnim oviram .
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

alesb napisal/-a:
Brane napisal/-a:Izdela se vmesnik, ki avspuh toliko odmakne od cilindra, da se ogne oviram.
Kaj pa v primeru "nerodnih" :lol: pristankov? Avspuh bi bil napoti morebitnim oviram .
Zakaj bi oviral, saj imaš itak spodaj še kolesa , katera so precej nižje od auspuha.

Peter
LP Peter
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Ali lahko zavrtiš nosilec motorja z motorjem vred za okoli 45° (okoli osi propelerja)? Seveda, če ti oblika trupa in kapotaže motorja to dovoljuje.

V tem primeru, če je trup bolj visok, kakor pa širok, bo izpuh, pogledal ven iz preseka trupa nekje na boku, niže od propelerja.

Mitja
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

Ultralajt napisal/-a:Ali lahko zavrtiš nosilec motorja z motorjem vred za okoli 45° (okoli osi propelerja)? Seveda, če ti oblika trupa in kapotaže motorja to dovoljuje.

V tem primeru, če je trup bolj visok, kakor pa širok, bo izpuh, pogledal ven iz preseka trupa nekje na boku, niže od propelerja.

Mitja
Načeloma lahko, (govorim napamet ker sem na šihtu) vendar se mi gre, da bi imel izpuh pod trupom zaradi izgleda in svinanja po trupu.

LP Peter
LP Peter
Uporabniški avatar
david5570
Tekmovalec
Prispevkov: 383
Pridružen: 01 Sep 2005, 07:19
Kraj: Šentjernej

Odgovor Napisal/-a david5570 »

Tudi jaz sem naletel na isti problem, da je bil izpuh previsok. Imel sem možnost, da režem trup ali naredim podaljšek. Res pa je da sem rabil samo 1cm, 5cm pa je res veliko. Tako je zgledala moja rešitev na sliki.
Priponke
IMG_0016.jpg
IMG_0016.jpg (101.02 KiB) Pogledano 2406 krat
IMG_0028.jpg
IMG_0028.jpg (122.44 KiB) Pogledano 2405 krat
"Kdor leti ne zboli!"
Odgovori

Vrni se na Splošne teme modelov letal in aerotehnike