ČVEK

Vse kar ne spada v ostale tematike o modelih letal/helikopterjev

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

ČVEK

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

Pozdravljeni,

mene pa malo zanima kako kaj vaše življenske sopotnice sprejemajo ta hobi ki ga imamo.
Moja konkretno kakor kdaj. Vedno pa ko nabavim nov model se moram izmotavati z odgovori kako ugodno sem ga dobil. :oops:

LP Peter
LP Peter
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Razumevanje

Odgovor Napisal/-a Brane »

REDBARON napisal/-a:Pozdravljeni,

mene pa malo zanima kako kaj vaše življenske sopotnice sprejemajo ta hobi ki ga imamo.
Moja konkretno kakor kdaj. Vedno pa ko nabavim nov model se moram izmotavati z odgovori kako ugodno sem ga dobil. :oops:

LP Peter
Zato je pa modelarsko pravilo št1, da se v prisotnosti žensk, nikoli, kar pomeni NIKOLI, ne govori o cenah in stroških v modelarstvu :lol: :lol: :lol:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

Sej ravno zato je pa nikoli ne jemljem s seboj v trgovino ,saj že mene boli glava ko nabavljam #-o #-o #-o .

LP
LP Peter
Uporabniški avatar
dh
Tekmovalec
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Okt 2003, 20:30
Kraj: vamo tamo

Odgovor Napisal/-a dh »

ženske in modelarstvo... malo bolj redko grejo skupaj... #-o #-o

v glavnem, vedno se zmažem, da je boljše it na travnik ali hrib, kot v gosrilno in da je boljše popoldan in zvečer bit v delavnici, kot pa pred TV (in gledat mehiške nanizanke....) :evil: :evil:

je pa to po moje neverendingstory :oops:

lp, Dejan
Um je poput padobrana. Radi samo ako je otvoren...
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Jaz sem ji pa dal na izbiro...delavnica ali gostilna (to sem ji dal na izbiro za hec 8) )#-o .....ne boste verjel, izbrala je delavnico =D> =D> . Sedaj je sin star dobrih pet let in je ves čas z mano v delavnici, tako da ji tudi to paše :P Samo vedno pazim da se držim prvega modelarskega pravila: nikol ji ne smem po pravici povedat, koliko moje igrače stanejo :oops:
Pa lep dan še naprej............Aleš
Uporabniški avatar
Sigismund
Tekmovalec
Prispevkov: 284
Pridružen: 08 Mar 2005, 00:35
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Sigismund »

To s oštarijo je zgleda zelo popularen štos... in ga tudi pri nas doma poznamo...
:D

lp Žiga
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

:lol: :lol: :lol:

Zelo dobra tema. Sploh za tiste, ki smo zaenkrat še sami! Da se naučimo, kako se bo treba branit oz. borit:lol: :lol: :D
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

peugeot1 napisal/-a::lol: :lol: :lol:

Zelo dobra tema. Sploh za tiste, ki smo zaenkrat še sami! Da se naučimo, kako se bo treba branit oz. borit:lol: :lol: :D
:ratata: :razpaljot: kakršne pogoje si boš v začetku izboril takšne boš imel, drgač boš pa :-({|= kot bo ona hotela [-o< Bog ne daj da bi pri kakšni stvari ki si jo že priboril popustil. [-X [-X [-X
LP Peter
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Sigismund napisal/-a:To s oštarijo je zgleda zelo popularen štos... in ga tudi pri nas doma poznamo...
:D

lp Žiga
To je poceni štos za one malo bolj naivne, vsi pa nimamo takih doma, povrhu pa še točno ve, da v gostilne tako ali tako ne zahajam :-?
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
misak
Freak
Prispevkov: 996
Pridružen: 30 Apr 2005, 18:20
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a misak »

Popolnoma se strinjam z:
kakršne pogoje si boš v začetku izboril takšne boš imel
Boris ma tko uštiman, da mu lubica še avijon nese :lol:
Se lahko samo učimo kako mu je to ratal #-o
S5-DSM
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

K sreči sem najprej začel z modelarstvom in sem se kar intenzivno bavil ko sem spoznal mojo sedanjo ženo. Tako je že vedela od začetka kaj jo čaka.
Otroka sta zelo rada z menoj pr'kurah, saj sta si najdla družbo (trije fantje od sekretmehanika =D> ) in prav uživajo :) :) :D :D

Zgodi se, da model ki ga kupim sploh ne pokažem ženi, saj jo vedno zanima koliko to stane. Težko je priznati če so otroci seznanjeni s ceno.

Pa saj jo jaz nikoli ne sprašujem po vrednosti njenih čevljev in ostale garderobe.


Par subjektivnih nasvetov vsem, ki še nimajo jarma okoli vratu:
- NIKOLI ne razlagajte boljšim polovicam o cenah opreme in času, ki ga potrebujemo za hobi
- Ne postavljajte pogojev v vezi hobija. To je tvoja izbira in pika.
- Ne razlagajte otorkom ali raznim skupnim znancem stvari iz prve alineje (vse se zve)
- Občasno ponudite ženi skupen obisk modelarskih prizorišč, ampak previdno brez insistiranja [-X lahko se celo odloči za ogled [-o<


Predvsem pa uživajte še naprej v tem hobiju.

LP
Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

misak napisal/-a:Popolnoma se strinjam z:
kakršne pogoje si boš v začetku izboril takšne boš imel
Boris ma tko uštiman, da mu lubica še avijon nese :lol:
Se lahko samo učimo kako mu je to ratal #-o
Takim pogojem se lahko samo klanjamo =D> =D> =D>
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

Brane napisal/-a:
misak napisal/-a:Popolnoma se strinjam z:
kakršne pogoje si boš v začetku izboril takšne boš imel
Boris ma tko uštiman, da mu lubica še avijon nese :lol:
Se lahko samo učimo kako mu je to ratal #-o
Takim pogojem se lahko samo klanjamo =D> =D> =D>

Samo pol ga ima pa non stop pod kontrolo :kregajse:
LP Peter
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Je vrjetno bo res držalo. Kolikor pravic :lol: si v začetku priboriš toliko jih imaš. Mogoče mi bo vsaj iz te strani lažje ker sem že od malega modelar :lol: :lol: :lol:

LP,Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Tako kot že nekdo sem tudi sam svojo punco spoznal po tem, ko sem bil že cca 2 - 3 leta modelar. Kar hitro je pokapirala, da bo s tem pač morala živeti in da bo kakšen vikend kdaj pa kdaj šel tudi za modelarstvo in ne cartanje v postelji. Star sem 19 let in sem z punco sedaj že 2 leti, pa ni nikoli namigovala in grozila, da bo me zaradi tega kdaj pustila. Če ji je za it, potem gre zraven, v nasprotno ostane pri meni oz. jo odložim doma. Tu pa tam pa tudi sam popustim, izpostim kakšno letenje oz. druženje pa grem, kamor jo žene njena volja. Najbolj srečen pa sem, če lahko zružim njeno veselje z svojim, kar pomeni da jo peljem v brege ali kam podobno, ona se za kakšno urco vsede dol, jaz letim, nato pospraviva, greva na kak sprehod in domov. V tem primeru mi ne bo nikoli mogla ničt rečt. Glede stroškov modelarstva pa tudi jaz molčim, pa ja je že treba kaj rečt pa delim zadevo z 2, včasih celo z 4 (ženske nekako ne razumejo zakaj bi 60g motorček stal 30.000 SIT, če pa je tako mali. Po njihovi logiki more za 30k bit že kar 1,5m*1,5m):D

Jan P.


Jan
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

REDBARON napisal/-a:
Brane napisal/-a:
misak napisal/-a:Popolnoma se strinjam z: Boris ma tko uštiman, da mu lubica še avijon nese :lol:
Se lahko samo učimo kako mu je to ratal #-o
Takim pogojem se lahko samo klanjamo =D> =D> =D>

Samo pol ga ima pa non stop pod kontrolo :kregajse:
:oops: :oops: :oops: Umikam svojo prenagljeno izjavo :oops:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
no_name
Profesor
Prispevkov: 1134
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:25
Kraj: Lesce
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a no_name »

Brane napisal/-a:
REDBARON napisal/-a:
Brane napisal/-a: Takim pogojem se lahko samo klanjamo =D> =D> =D>

Samo pol ga ima pa non stop pod kontrolo :kregajse:
:oops: :oops: :oops: Umikam svojo prenagljeno izjavo :oops:


[-X Sploh ni problem.
Ona meni model, jest njej knjigo pa mava oba zaposlitev pa mir :lol: =D>
Babooni so ponovno med nami !
Uporabniški avatar
REDBARON
Freak
Prispevkov: 779
Pridružen: 21 Jan 2005, 13:31
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a REDBARON »

[


Samo pol ga ima pa non stop pod kontrolo :kregajse:[/quote]
:oops: :oops: :oops: Umikam svojo prenagljeno izjavo :oops:[/quote]



[-X Sploh ni problem.
Ona meni model, jest njej knjigo pa mava oba zaposlitev pa mir :lol: =D>[/quote]

Tudi jaz umikam svojo izjavo :oops: :oops:

Važno da smo vsi srečni in zadovoljni :P
LP Peter
Uporabniški avatar
misak
Freak
Prispevkov: 996
Pridružen: 30 Apr 2005, 18:20
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a misak »

Nenene Boris pa nima problema z štrikom :D
Jo je tko lepo nauču, če mu pa kej reče jo pa sam vpraša če bo ona mal letela in reče NE pa bere knjigo naprej :D :D

Eh je pa vseen met fajn kakšno deklco, da ji mal pojokaš ko si razbil model, pol pa vpraša kolk stane pa kaj je blo; Ni bil drag sej veš, da sem vse sam zlimal 8) ( ARF ) pa še jaz nisem bil nič kriv da se je razbil. Sej ženske tud niso nikol nič krive ko jim kej v rokah crkne. Pač kar samo od sebe je crknlo.
In pol te potolaž, pa ti pusti kakšno uro več v delavnici ke si bil ves nesrečen :D :D
S5-DSM
Uporabniški avatar
AD
Freak
Prispevkov: 597
Pridružen: 21 Nov 2004, 16:57
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a AD »

Intruder napisal/-a:Tako kot že nekdo sem tudi sam svojo punco spoznal po tem, ko sem bil že cca 2 - 3 leta modelar. Kar hitro je pokapirala, da bo s tem pač morala živeti in da bo kakšen vikend kdaj pa kdaj šel tudi za modelarstvo in ne cartanje v postelji. Star sem 19 let in sem z punco sedaj že 2 leti, pa ni nikoli namigovala in grozila, da bo me zaradi tega kdaj pustila. Če ji je za it, potem gre zraven, v nasprotno ostane pri meni oz. jo odložim doma. Tu pa tam pa tudi sam popustim, izpostim kakšno letenje oz. druženje pa grem, kamor jo žene njena volja. Najbolj srečen pa sem, če lahko zružim njeno veselje z svojim, kar pomeni da jo peljem v brege ali kam podobno, ona se za kakšno urco vsede dol, jaz letim, nato pospraviva, greva na kak sprehod in domov. V tem primeru mi ne bo nikoli mogla ničt rečt. Glede stroškov modelarstva pa tudi jaz molčim, pa ja je že treba kaj rečt pa delim zadevo z 2, včasih celo z 4 (ženske nekako ne razumejo zakaj bi 60g motorček stal 30.000 SIT, če pa je tako mali. Po njihovi logiki more za 30k bit že kar 1,5m*1,5m):D

Jan P.


Jan
Tole je pa Jan mal skromno povedal :lol: Smo bli priča na novoletnem letenju da je njegova draga še preceeeej bolj potrpežljiva (leteli smo skoraj cel dan, bilo je mrzlo ko hudič pa še strupeno je vleklo na Kalu!)! Svaka čast [-o<
Lep pozdrav,
Aleksej Dolinšek - LMD Kanja Hrastnik
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

:oops: =D>
Priponke
N/C
N/C
Kal_s.jpg (74.43 KiB) Pogledano 19890 krat
Uporabniški avatar
Glider
Dr. Modelar
Prispevkov: 2031
Pridružen: 26 Dec 2004, 15:04
Kraj: V stebru

podpora

Odgovor Napisal/-a Glider »

Jest nimam nobenih problemov, za novo leto vedno dobim v dar kakšen model, pa tudi cene niso skrivnost, skratka 100% podpora...
Za letenje tudi ni problem, včasih celo z njene strani pade ideja...

Kako mi je to uspelo???

Lp Uroš
peglej, peglej, da navš scuru..

www.aerozaprega.si
Uporabniški avatar
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 04 Apr 2002, 01:00
Kraj: Bloke - Notranjska

Odgovor Napisal/-a »

Intruder napisal/-a:Tako kot že nekdo sem tudi sam svojo punco spoznal po tem, ko sem bil že cca 2 - 3 leta modelar. Kar hitro je pokapirala, da bo s tem pač morala živeti in da bo kakšen vikend kdaj pa kdaj šel tudi za modelarstvo in ne cartanje v postelji. Star sem 19 let in sem z punco sedaj že 2 leti, pa ni nikoli namigovala in grozila, da bo me zaradi tega kdaj pustila. Če ji je za it, potem gre zraven, v nasprotno ostane pri meni oz. jo odložim doma. Tu pa tam pa tudi sam popustim, izpostim kakšno letenje oz. druženje pa grem, kamor jo žene njena volja. Najbolj srečen pa sem, če lahko zružim njeno veselje z svojim, kar pomeni da jo peljem v brege ali kam podobno, ona se za kakšno urco vsede dol, jaz letim, nato pospraviva, greva na kak sprehod in domov. V tem primeru mi ne bo nikoli mogla ničt rečt. Glede stroškov modelarstva pa tudi jaz molčim, pa ja je že treba kaj rečt pa delim zadevo z 2, včasih celo z 4 (ženske nekako ne razumejo zakaj bi 60g motorček stal 30.000 SIT, če pa je tako mali. Po njihovi logiki more za 30k bit že kar 1,5m*1,5m):D

Jan P.


Jan
Samo fajn je, če že gre s tabo, da se ima s čim zaposlit, drugače je po pol ure malo dolgčas :roll: (branje, risanje... fits perfectly...).

Sam imam navado, da s komerkoli govorim (nemodelarjem s preračunjlivim pogledom in podobno) ko me vpraša koliko stane avion povem po pravici - ampak samo ceno praznega, tako se ne zlažem in se hkrati izognem presenečenim pogledom kako nisem za ta denar dobil kaj večjega...
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Zdravo!



Meni pa teži, naj si končno kupim kak model.Slika





lp
Sašo
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

raktivec napisal/-a: Meni pa teži, naj si končno kupim kak model.Slika
Seveda, če pa skoz sam gajsnaš doma:) :D
---------------------
:D
Odgovori

Vrni se na Splošne teme modelov letal in aerotehnike