Poškodbe pri modelarstvu

Vse kar ne spada v ostale tematike o modelih letal/helikopterjev

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
Nikalaj
Tekmovalec
Prispevkov: 372
Pridružen: 18 Feb 2005, 14:33
Kraj: Luvigana

Poškodbe pri modelarstvu

Odgovor Napisal/-a Nikalaj »

Včeraj je bil slab dan. Že od jutra je šlo vse narobe !(ne bi o bedastih podrobnostih)

Po takem dnevu se človek z užitkom sprosti na travniku - če jih ne... ne dobi po prstih.

Ob zaganjanju motorja, je k......va guma na štarterju nakako zlezla iz ležišča in postala koncentrična. Ko sem poizkušal zagnati model, ga je tako glupo metalo po stojalu, da mi je leva roka zdrsnila direkt na vrteči propeler (motor še ni štartal - na srečo) in sem si zasekal palec leve roke. Globoko, nagravžno - no ja ne pa tudi usodno....

Kri je špricala okoli po avtu, po modelu, komandah, obleki itd. na pisti nikjer nikogar, da bi mi pomagal obvezati prst. F.....k!

Nekako sem si povil prst z kombinacijo kompresijske obveze in izolir traku :lol: ... in šel domov.


Kako naj sedaj letim s tako roko? #-o
Najmanj 14 dni bom prizemljen :( .

Ljudje pazite nase! :-?
Še vsak model sem varno spravil na tla - tako ali drugače... sestavljenega ali pa po komponentah !
Uporabniški avatar
kmecl
Tekmovalec
Prispevkov: 211
Pridružen: 23 Nov 2004, 12:01
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a kmecl »

Sočustvujem s tabo. Vedno ko vidim kaj takega si ogledam svoj mezinec, ki sem ga pred 8 leti vtaknil v delujočo ENYO 3,25 ccm... k sreči je ostalo le pri brazgotini.

Še dobro, da si imel izolir :wink:
Uporabniški avatar
no_name
Profesor
Prispevkov: 1134
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:25
Kraj: Lesce
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a no_name »

Zgleda, da so prsti najbolj izpostavljena zadeva pri modelarstvu.

Tudi sam sem vtaknil prst (fa...a) ene pol leta nazaj v solidno vrteč prop ~7000 min-1 pr MVVS 4,6 ko sem hotel zapreti iglo goriva. Bilo je mraz, tko da sem mel roko že faln mrzlo in nisem imel občutka, tko da je prst dobesedno skočil v prop.

U glavnem vse sem pospravil, nato pa sem se odpravil v kopalnico da bi vse poštimal, kjer sem dvakrat izgubil zavest :oops: , samo dobr da je bil glih fotr zravn, da me je malo skloftal, da sem pršu k sebi :lol: .

Poškodba je bil kr solidna; prst zaklan do kosti, kost rahlo počena, noht je manjkal, pa vse je nekako stalo "navzkriš", po kiti pa jo na srečo nisem dobil.


Zdej mi noht že raste kolčkej normalno, brazgotina pa bo verjetno ostala.

P.S. Sedaj se veliko bolj pazim :wink:
Babooni so ponovno med nami !
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Lp.

Tako izkušnjo, smo imeli tudi mi nekaj let nazaj.

Smo šli letet, bilo je pozimi in takrat še kar nekaj snega. Prime kolega model jadralec je bil, pa začne teč z namenom da bo vrgel model. Nakar se mu na snegu vdre in pade potleh. Sprva je kazalo da ga je samo malo porezalo ampak so bile ureznine tako globoke da je kasneje izgubil zavest, in smo ga odpeljali na šivanje.
Sam sem bil do sedaj 2x porezan ampak nikoli kaj hujšega, malo je tekla kri in to je to.

Je pa potrebno zelo ma nepazljivosti in že so lahko hudi problemi. Tako da pazljivost ni nikoli odveč. Sploh pa pri večjih motorjih in propelerjih.

Lp,Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Nedolgo nazaj, je bil na stezi v Lescah spet en avstrijec (mnogi ga že poznamo) v enem popoldnevu jo je vpričo mene dobil po prstih 3x #-o :o :-k :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: imaš norce :roll: sicer pa , ko je ta avstijec v Lescah je treba biti malo bolj previden, nasmejemo se pa vedno :lol: :lol: :lol:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

:D ja očitno še vedno velja da je vsak modelar šivan zaradi propa :D

Ko sem pred leti prišel na urgentni blok kjer naj bi mi zašiki rane, ki jih je povzročil prop me vpraša starejši kirurg

"kaj je bilo"

in mu pač povem da me ja dobil propeler modelarskega motorčka

pa pravi " a je bil bencinski ali dizel"

"metanolar"

"tole" pravi in pokaže grdo brazgotino na dlani "pa je bil dizel"

:D
Uporabniški avatar
crt
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 16 Dec 2004, 19:08
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a crt »

Očitno ma dizel res več navora :D Sam se dobil po prstih predlani, ko sem na prste vžigal na glavo obrnjen MDS 6,5 po par obratih propa se je stvar zalila in udarila nazaj "backfire". Ker je bil gor APC sem porabil kar precej papirja, da sem pokril grdo rano, vseeno pa ni bilo tako hudo, da bi moral na šivanje in sem tisti dan še letel. Od takrat se mi nekako upira vžiganje na prste :D
Pameti je na svetu vedno enaka količina, število ljudi se pa povečuje.
Lenko
Razpravljalec
Prispevkov: 190
Pridružen: 17 Nov 2004, 17:12
Kraj: Preddvor

Odgovor Napisal/-a Lenko »

Jaz sem bil pa še bolj štorast.Zagnal sem 15 kubičnega super tigra. Nato pa me je nekdo nekaj vprašal in sem mu odgovoril potem pa hotel iglo nastaviti kar s sprednje strani in sem šel s celo dlanjo v prop :razpaljot: . Rezultat so bil štirje porezani prsti po zgornji strani.Vsaka šola nekaj stane.
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

ajs ajs

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Pa naj še jst omenim najbolj frišno pokodbo ki ji je krivo modelarjenje.

Rezal sem z stiro žago en 5cm segment krila.
Sedel sem na stolu, žago sem imel na kolenih, kos je bil precej majhen 5X20 cm in nepomemben - samo za probo.(večkrat že to počel)
Odrezal sem po zgornjem profilu in ko je prišlo do konca se mi je žaga izmuznila in JAAAAAAAAUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU.
Fasal sem opeklino cca 30 cm po levi roki in do polovice prsi.
Itak da sem odmaknil takoj ampak je bilo že to preveč.
Opeklina sploh ni šla v mehurje ampak direkt v kri in krasto. Zdaj se že bogato gnoji in sploh štala.
Za zaključek lahk rečem da takule nabomo več rezal
in iz prve roke pade ugotovitev da vroča žica pošteno speče.

LP,Ico
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

No tudi jaz sem ze dobil po roki ko sem zapiral kabino na elektromodelu pri prizganem polnem gasu, ker sem praznil celice do konca. Z eno roko pa sem sel cez eliso zapirat kabino in sem roko kar podzavestno spustil. 8x4,5 cam folding me je vsekala po zapestju in naredila tako gladek rez, da sem sprva mislim, da je samo malo odrgnilo kozo. Potem pa se enkrat pogledam in z drugo roko poslatam kjer me je vsekalo pa se je 2cm dolga rana odprla in pol se je kri samo vlila ven. Ampak sem z drugo roko rano samo stisnil skupaj in kri ni vec tekla. Kolega ki je bil zraven pa mi je vse skupaj v redu povezal in je blo ok. Sem se isti dan naprej letel. Cez dva dni pa sem vseeno sel k zdravniku in me je nadrl, zakaj nisem prisel takoj da bi mi morali zasiti rano.
Brazgotina se se zdaj pozna.

Drugic pa me je pred 2 mesecema uzgal speed 400 prek reduktorja in 15col elisa na F5J modelu. Tokrat pa po dveh prstih in je tudi kar fajn vsekalo.

Izgleda da imamo ze vsi neke bojne rane he he :D

Lp Bostjan
Uporabniški avatar
dejci23
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 29 Mar 2005, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a dejci23 »

Pred kakimi 4 meseci sem se oglasil na Letališču Lesce kjer sem opazil dva nemška modelarja. Se preden sem ustavil sta mi oba letela nasproti en s krvavo roko drugi pa z krvavo cunjo.
Kot sem kasneje izvedel ga je propeler malce "kresnil" po prstih ob vžiganju motornega modela. Nič nebi rekel če bi bil to začetnik ampak me je začudilo da je šlo za izkušenega modelarja (20 let v modelarstvu).
No ja prste je povil z obvezo čeprav so bile rane zelo globoke. Trdil je da je doktor medicine in da ni hujšega, čeprav nisem bil prepričan saj je blo videti kar grdo. No-ja vseeno je v luft spravil svoje modele letal in pri letenju ga poškodbe niso ovirale.

Upam da ta sporočila tukaj ne bodo negativno vplivala na začetnike saj ko je enkrat letalo v zraku je ves trud in poškodbe poplačane.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Meni pa so enkrat pozimi, ko sem letel s HLGjem (Solaris) pozornost vzbudile tanke krvave sledi po zmrznjenem snegu. Bile so kapljice razpotegnjene v ravnih črtah. Pa vedno več jih je bilo. Sem mislil da je kak ranjen ptič tacal po snegu, a ker sem z vsakim svojim poletom opazil več teh črt, sem se malo zamislil, in pregledal še sebe!

In kaj je bilo?

Ko sem sestavljal model (zima, mrzlo, otrpli prsti) sem nespretno zagrabil model spodaj pod krili, pa se mi je pod noht kazalca zarinila žica bovdna od krilca debeline 0,8 mm. Zabolelo je kot sam hudič! No kri ni tekla, zato sem vrgel model in jadral.
Toda z vsakim metom modela, ko sem z vso močjo zamahnil z roko, je zaradi centrifugalne sile iz vboda pod nohtom pricurljalo nekaj krvi in na snegu narisalo tanko pikčasto črto :D .

Seveda sem moral potem nehati z letenjem, ker sem začel risati črte tudi po bundi #-o

Mitja
Uporabniški avatar
Nikalaj
Tekmovalec
Prispevkov: 372
Pridružen: 18 Feb 2005, 14:33
Kraj: Luvigana

Odgovor Napisal/-a Nikalaj »

Ravno sem se dobro naučil leteti s svojim elektro helikoptrejem ECO 8, po končanih poletih je sprva sledilo večje popravljanje, kasneje pa tudi samo še manjše in celo dnevi brez popravljanja so bili vse pogostejši. Sledil je (drag) tuning z alu deli, glancanje občudovanje mojega helija in malo da ne - poljubček za lahko noč (ja ja osel sem bil in še vedno sem...)
Nekega dne sem se odpravljal na travnik, zložil sem modelarsko navlako k prtljažniku avta in odhitel v hišo na telefon. Ko sem prišel nazaj sem se z veseljem vsedel v avto in odpeljal na travnik. :oops: Khm ... Ko se je hrskanje in pokanje med vožnjo v vzvratni prenehalo, sem s strahom v gatah in z nastajajočo rano na duši ugotovil, da sem z avtom zmasakriral svojo modelarsko opremo. Moj ECO 8, moj Multiplex oddajnik moj štart kufer - vse je bolj ali manj nastradalo.

Dobil sem hude modelarske psihične poškodbe in še danes, ko se spomnim na tisti prekleti dan me zaboli srce in postanem nemiren.

"Psihične poškodbe pri modelarstvu" - bi morda to diagnozo lahko uvrstili med pogostejše? Ima tudi kdo drug psihične modelarske poškodbe?
Še vsak model sem varno spravil na tla - tako ali drugače... sestavljenega ali pa po komponentah !
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Jest pa fotr sva na novo leto sprobavala motor mvvs 7,5ccm ker se je neki v
osi zatikalo, najprej ga odprem pogledam nč ne vidim in ga zaprem, nato je fotr monteral motorček uzunaj da bi ga sprobala in sva tuda ga v prvem poskusu je hudič vžgal s full gassom nakar je bil slabo pripet (napaka fotra)
mu je cev motor z propelarjem priletel v malo pod levo koleno udrtina je bila kr velika kakih 8 ccm ko sem jest to rano videl sem skoraj skup padel, propeler ga je skoraj do kosti zarezal nato smo šli hitro v zdravstveni dom
kjer so ustavili krvavitev nato pa hitro v kliničnega slikat pa šivat.Tko da se je to zgodilo ravno na silvestrovo #-o , na srečo ni bilo nič hujšega #-o .

Tko da sem od takrat zmeraj prividen pri vžiganju katerega koli motorja =;

Upam da ne boste imeli takšne nesreče tudi vi :wink:
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Takole zgleda propeler 2,5 ccm po srečanju z mojimi prsti. Šivati nisem šel#-o , saj ti za 3 tedne imobilizirajo roko.
Ampak maščevanje je bilo sladko :D čez dober teden sem (ne po svoji krivdi) motor in model zakopal v zemljo.

Te nevarne mašince nobeden varnostni organ ne-bi dovolil za osnovno sredstvo. Brez zaščite vrtečih predmetov so, pa še hudo jih nabrusimo.
Res smo samomorilci. :cry:
Še dobro, da do sedaj ni bilo hujših poškodb.

Pazite se [-o<

Tomaž
Priponke
SLIKA propelerja.jpg
SLIKA propelerja.jpg (53.42 KiB) Pogledano 11627 krat
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 04 Apr 2002, 01:00
Kraj: Bloke - Notranjska

Odgovor Napisal/-a »

Meni pa se vse nekako dogaja v delavnici, zunaj nastradajo le modeli... :-?

- Enkrat mi je nerodno zletelo sekundno lepilo špricnilo po zraku in mi zlepilo trepalnice - še danes se sprašujem kaj bi lahko bilo...

- Likanje folije na model je najlažje, če imaš krilo na nogah in tako v miru dokončno napneš folijo - še posebno se obnese, če si v kratkih hlačah... po dveh letih imam še vedno majhno temno liso nad desnim kolenom...

Upam, da bo to dovolj velik davek še vsaj za leto ali dve :-?
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

TŠ napisal/-a:Meni pa se vse nekako dogaja v delavnici, zunaj nastradajo le modeli... :-?

- Enkrat mi je nerodno zletelo sekundno lepilo špricnilo po zraku in mi zlepilo trepalnice - še danes se sprašujem kaj bi lahko bilo...

Jest sm si isto enkrat celo roko od zapestja do nohtov polil z sekundnim,
kot prvo sem samo letu pa pod vodo roko dal na srečo ni blo nč hušega
še v šolo :lol: mi ni blo treba sem pa zato cev dan robkal roko.

P.s: Previdno kadar delate s sekundnim :wink:
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

To z sekundnim lepilo, se je že tudi zgodilo :P (komu pa ne?) :lol:

Pa na tekmi mi je skoraj propeler(jekleni), porezal prste...pač prva tekma in nepazljivost, malo preblizu sem imel prste, ampak vseeno dovol jdaleč da sem dobil le majhno prasko(trkam po lesu), lahko bi ostal brez 2 prstov #-o , se mi pa je doma tudi zgodilo to, vendar z plastičnim propelerjem, bolelo je fajn, pa brazgotina je tudi ostala, hvala bogu, da še takrat nisem imel jeklenih propelerjev [-o< .

Vsepovsod je govora o čolnih in propelerjih za njih :P

lp
klemen
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
overlord_tm
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:59
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a overlord_tm »

TŠ napisal/-a: - Likanje folije na model je najlažje, če imaš krilo na nogah in tako v miru dokončno napneš folijo - še posebno se obnese, če si v kratkih hlačah... po dveh letih imam še vedno majhno temno liso nad desnim kolenom...
pa po možnosti še z roko šponaš folijo, pogledaš nekam stran in si prilimaš likalnik na roko :roll:
Normalnost je samo povprečje nenormalnih ...
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

He,he..
Za novoletno zabavo v klubskih prostorih sem imel priliko opazovati 'ta stare' modelarje, kako so iz ta vrhnje police potegnili prastar vezan model z dizel motorčkom... Ko je bila zabava na višku, so natočili gorivo in pričeli s prsti vrteti eliso. Motor že desetletje ni delal in je bil trmast kot mula, ampak po večminutnem prizadevanju se je pričel nejevoljno odzivati in sekati po prstih.. Čez čas je prediren zvok je napolnil klubske prostore in zadišalo je po etru... Vsi smo se nagnetli okrog zbujenega oldtimerja. Morali bi videti štiri ali pet starejših mladincev. Tako so bili zadovoljni, da bi se krog in krog smejali, če ne bi imeli ušes... kljub temu da so vsi imeli prste krvave in v povojih.

lp
Uporabniški avatar
Nikalaj
Tekmovalec
Prispevkov: 372
Pridružen: 18 Feb 2005, 14:33
Kraj: Luvigana

Odgovor Napisal/-a Nikalaj »

Parky napisal/-a:
Jest sm si isto enkrat celo roko od zapestja do nohtov polil z sekundnim,
kot prvo sem samo letu pa pod vodo roko dal na srečo ni blo nč hušega
še v šolo :lol: mi ni blo treba sem pa zato cev dan robkal roko.

P.s: Previdno kadar delate s sekundnim :wink:
OFF TOPIC: Parky, sekundno lepilo uporablja vlago kot katalizator strjevanja, zato je najslabše kar lahko narediš - spiranje sekundnega lepila z vodo - tako se bo še hitreje strjevalo.
Še vsak model sem varno spravil na tla - tako ali drugače... sestavljenega ali pa po komponentah !
Uporabniški avatar
žuž
Razpravljalec
Prispevkov: 158
Pridružen: 25 Nov 2004, 20:59
Kraj: Bela krajina

Odgovor Napisal/-a žuž »

Dobro de tudi termo tetovaža z vročo glavo mvvs-a 25 med nastavljanjem. Nastal je kar lep rebrast mehurjast tatu. Takrat sem izvedel, kako so se počutili biki v kaubojskih časih med žigosanjem.
Pa še eno bližnje srečanje prsta in skalpela. Lokacija dnevna soba, čas okoli 22 ure, predmet nov mvvs 3,5 vzrok , ne trpim ostankov aluminja med hladilnimi rebri cilindra in sem jih hotel odstraniti z skalpelom. Rezultat tega početja, skoraj amputiran kazalec leve roke, zareza do kosti med prvim in drugim sklepom in krvi kot v klavnici ter odhod v zdravstveni dom po klanfe in teden dni bolniške.
Uporabniški avatar
žuž
Razpravljalec
Prispevkov: 158
Pridružen: 25 Nov 2004, 20:59
Kraj: Bela krajina

Odgovor Napisal/-a žuž »

Pa še ena iz začetka naše modelarske karijere cca 6 let nazaj.
Sinu sem kupil avtomobilček of road (mantuin hrošč), ki je kriv za moj odpadli noht na palcu leve noge.
Začelo se je tako, dobili smo ene obiske in sin se je hotel pohvaliti kako obvlada vožnjo avtomobilčka. Ko se je začelo norenje pred bajto sem opozoril obiskovalce naj se za vsak slučaj malo odmaknejo stran, ker da je to zelo nevarno za noge (kao teža x hitrost =), še nisem do konca obrazložil nevarnosti tega hobija, ko vidim da avtoček šiba proti meni direkt v noge, še poskusim odskočiti v zrak da ga preskočim, ko dobim udarec v noge, da me je skoraj spodneslo. Najprej samo pogled v sina :evil: :evil: on pa samo oooops :oops: :oops:, ostali pa v smeh :D :D. Ko sem pogledal v svojo nogo, ki je začela nekam čudno nabijati v palcu, sem malo bolje pogledal in videl popolnoma odtrgan noht. Ker so sestavni deli avta privijačeni na glavno ploščo z vijaki ki gledajo na spodnjem delu plošče ven mi je eden zapel za noht in mi ga seveda odtrgal. ( bil sem v natikačih) Sledil je odhod v ZD in naprej na urgenco v NM, kjer je bilo smeha z strani zdravniškega osebja, ker sem jim težko objasnil kako mi je mogel avto odtrgat noht. Na moje začudenje mi niso odtrgali nohta, so samo razkužili in debelo povili, ker so menili da bo sam odpadel - napaka. Po enem tednu se je začelo kuhati pod nohtom ker ni hotel sam odpasti, posledica tega 25 dni bolniške.
Uporabniški avatar
Nikalaj
Tekmovalec
Prispevkov: 372
Pridružen: 18 Feb 2005, 14:33
Kraj: Luvigana

Odgovor Napisal/-a Nikalaj »

Spet sem jo skupil. #-o Kazalec desne roke. Tokrat prekleto močno. :(
Vzrok: Povratni udar propelerja. Motor niti štartal ni...
Ko sem poizkušal obrniti (in ne štartati) eliso je eksplozija v cilindru obrnila propeler v nasprotni smer vrtenja. Udarec APC propelerja je šel do kosti mojega kazalca. Vzrok svečka je bila priključena ...
Pa sem spet prisilno prizemljen za kakih 10 dni, da se stvar zaceli... :( :(

Dedek mraz: Za :xmas: novo leto si želim poleg novega MVVS 35 tudi naprstnik za štart motorjev.
Še vsak model sem varno spravil na tla - tako ali drugače... sestavljenega ali pa po komponentah !
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Ja tkole te kar dostkrat vžge po rokah :oops: , APC propelerji so pa še
preklemansko ostri da so posledice še toliko hujše #-o #-o #-o
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Odgovori

Vrni se na Splošne teme modelov letal in aerotehnike