Lepilni trak za na stirodur

Vse kar ne spada v ostale tematike o modelih letal/helikopterjev

Moderator: Pisaneli

Odgovori
ales73
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 05 Jul 2009, 19:53
Kraj: Sevnica

Lepilni trak za na stirodur

Odgovor Napisal/-a ales73 »

Že izrezane sredice kril iz stirodura (modri) bi rad na nekaterih mestih ojačal z lepilnim trakom.
Problem je ker mi noben lepilni trak ne prime na strirodur, probal sem jih par (areo, 3m, tesa, Hobbyking) vsi imajo na otip dokaj močno lepilo, solidno se primerjo tudi ostalih stvari, na stirodur pa niakor ne.

Pozna kodkakpen trik, kako oblepiti krilo iz stirodura, ali pa kakšen lepilni trak ki 100 % prime ?

Hvala !
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: Lepilni trak za na stirodur

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

Če prav ne gre (kljub brušenju na fino in sesanju površine) potem probaj namazat površino z razredčenim belim lepilom (recimo 10% lepila in ostalo je voda). Počakaj, da se posuši in probaj zalepit.

Lp,
Andreo
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: Lepilni trak za na stirodur

Odgovor Napisal/-a pidalc »

Navaden maskirni trak prime, a ga moraš nato pobarvati z tesarolom na vodni osnovi. Jaz tako delam pante na combat modelih.
Lahko pa z olfa nožem narediš dve zarezi par mm od vsake strani trku (na notranji strani). Zarezi naj bosta globoki le 2-3mmm. Malo ju razširi z srednjim ploščatim izvijačem in vbrizgaj malo Mitopur 20 lepila. Ne preveč, ker se napihne. Nato čez zarezi zalepiš trak.(takoj ko si namazal z lepilom). Po par minutah pogladi trak, ko boš videl da se napihuje in to delaj cca 20 min ko se lepilo strdi.
Tako dobiš še dodatno ojačitev, kot bi imel ramenjačo. Tega traku ne moreš odstraniti drugače kot z nožem. V zarezo lahko dodaš še 0.6 mm žico za CO2 varjenje. 8)
Uporabniški avatar
Andreo29
Freak
Prispevkov: 897
Pridružen: 13 Avg 2007, 20:43
Kraj: Nova Gorica

Re: Lepilni trak za na stirodur

Odgovor Napisal/-a Andreo29 »

pidalc napisal/-a: 16 Feb 2018, 16:30 V zarezo lahko dodaš še 0.6 mm žico za CO2 varjenje.
Ali lažja zadeva - stekleni (ali karbonski) roving.

Lp,
Andreo
Odgovori

Vrni se na Splošne teme modelov letal in aerotehnike