Pomoč prosim popravilo modela Bonsai

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
goloband
Razpravljalec
Prispevkov: 128
Pridružen: 15 Jan 2011, 13:11
Kraj: Žalec

Pomoč prosim popravilo modela Bonsai

Odgovor Napisal/-a goloband »

Pozdravljeni. Pri učenju na letečem krilu Turnigy Bonsai sem le tega večrat krepko zapiknil v tla.Poškodbe pri učenju so bile neizbežne in na koncu sem odlomil prvih 10 cm kljuna.Ker je iz stiropora sem ga zalepil z lepilom za stiropor, a bojim se da ne bo za dolgo :). Z čem bi bilo najbolje to sanirati da bi preživel se vsaj nekaj trdih pristankov?
LP ANDREJ
tomaz234
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 13 Okt 2012, 07:26

Re: Pomoč prosim

Odgovor Napisal/-a tomaz234 »

Če si naredil tako kot treba mora držat,čeprav vsako pikiranje v zemljo težko kakršnja koli stvar težko zdrži za dolgo,


lp
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: Pomoč prosim

Odgovor Napisal/-a pidalc »

Jaz za lepljenje stiropora uporabljam MITOPUR 20. Pazi kako delaš, ker se zelo napihne. Poizkusi na kakšnem odpadnem kosu.
Če pa imaš letalo iz EPP, kar je bolj verjetno, če si ga kupil, lahko uporabiš sekundar za EPP. Dobiš ga v modelarskih trgovinah.
Pri trku se penasti materiali deformirajo in ne le počijo. EPP je tudi edini material, ki se povrne v prvotno stanje, če ga skuhaš.
Kako to narediš, je bilo že večkrat opisano, le malo preišči stare teme. Našel boš vse o lepljenju in ostalih popravilih. :D
fishman
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 22 Sep 2015, 09:22

Re: Pomoč prosim

Odgovor Napisal/-a fishman »

oglej si posnetek:

https://www.youtube.com/watch?v=vdaYmuLGei8

deluje vrela voda, para ipd.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike