Prvi "bolj resen" helikopter

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
Daniel123
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 Feb 2016, 16:20

Prvi "bolj resen" helikopter

Odgovor Napisal/-a Daniel123 »

Živjo sem nov tukaj in me zanima, kaj predlagate za prvi, začetniški helikopter, pri katerem bom lahko s časom tudi probal kaj bolj divjega. Sam sem mel v mislih mogoče kak rabljen model Mikado Logo 400 s flybarom, ki se prodaja na tej strani. Denarja nimam na pretek tako, da treba to tudi upoštevati. Za "transmittera" pa sem mel v mislih Turnigy 9x. Če imate kakšen predlog za helikopter meni primeren prosim, da me tudi o tem obvestite. Hvala vsem, ki ste si/si boste vzeli čas, da mi svetujete.
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Prvi "bolj resen" helikopter

Odgovor Napisal/-a slayer »

Pa si že kdaj letel s kakšnim letalskim modelom oziroma s helikopterjem? Za začetnika si si izbral precej drago 'igračo' glede popravil saj brez 'krešov' sigurno ne bo šlo.
jankos
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 24 Avg 2015, 17:27
Kraj: Ormož-Maribor-Radlje ob Dravi

Re: Prvi "bolj resen" helikopter

Odgovor Napisal/-a jankos »

Če še nisi nikoli letel s kakim helikopterjem, se mi zdi 4 kanalni helikopterček WLtoys V911 ena izmed cenejših, ter za tak denar zelo dobrih načinov za začetek. Tudi deli so poceni. Če bi pa želel letet 3D, bo pa treba poiskat kaj drugega.
Nekaj več o njem:
viewtopic.php?f=115&t=80898&p=578623&hilit=V911#p578623
Jas sem ga nabavil tule:
http://www.banggood.com/WLtoys-V911-V2- ... 86120.html
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Prvi "bolj resen" helikopter

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Za prvi heli je res najboljši V911.

Za učenje s 4-kanalnim daljincem pa priporočam tudi mini kvadrokopter Eachine H8, s katerim se lahko učiš v dnevni sobi. Obstajata dve verziji, navaden stane 14$, 3D pa 22$. 3D je malce bolj "robusten", leti lahko tudi obrnjen na glavo in takrat zamenja komande, tako da komanda naprej vedno pomeni let naprej. Jaz sem jih kupil že 6 komadov. Ko sem kupil prvega, ga je sin videl na mizi, vklopil in letel ter čez pet minut rekel, kupi si drugega. Pa sem kupil še dva, pa še tri, nečaki navdušeno letajo ...
Linki:
http://www.banggood.com/Eachine-H8-Mini ... 75808.html
http://www.banggood.com/Eachine-H8-3D-M ... 90494.html

Za začetnika se mi zdi Mikado Logo prezahteven, ker dokler glava in prsti ne obvladajo štirismernega gibanja z daljincem, ne boš letel ampak razbijal model. Sicer se bodo mojstri hitro oglasili, da večji kot je heli, bolj je stabilen, ampak samo en par propelerjev stane več kot cel začetniški model.
Daniel123
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 Feb 2016, 16:20

Re: Prvi "bolj resen" helikopter

Odgovor Napisal/-a Daniel123 »

Živjo doma že imam nekaj podobnega helikopterju V911, reče se mu flasher 100, zadeva je precej hitra. Je pa zeeeloo podobna temu V911!
Lp
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Prvi "bolj resen" helikopter

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Tale mala igrača res izgleda kot neka izvedenka V911 helija. Če znaš to letet, si že na dobri poti... :wink:

Ker, imam tudi jaz enega tega malega brenclja doma, pa ga še vedno včasih zalaufam in delam vaje. Preden razmišljaš o tem, da bi se pognal za večjo zverino, upram da obvladaš letenje in orientacijo po prostoru? (torej, znaš lepo izpeljat krog, če imaš: nos stran od tebe, nos proti sebi, nose-in, nose-out,...?) sam, z mojim "bolj resnim" helijem nisem letel že dolgo, ker mi ga je škoda in ker sem malo izgubil za feeling.

Glavno, kar se moraš zavedat je, da tega malega letiš po dnevni sobi, zunaj... in ga parkiraš v zaveso, rožo, drevo, in mu ni nič. Z večjim helijem to ni opcija, ker praktično vsak od prej omenjenih pristankov (lahko/najverjetneje) pomeni totalko. In tu ni govora zgolj o oškrtnjenem kraku... #-o

Sicer pa, kupiš, sestaviš, po tem pa greš ven, stran od ovir in v brezveterju začneš... pa za začetek si zapomni, da lebdenje na višini, manjši od premera rotorja je najtežje, za to ga raje "cukni" na en meter in tu ga začneš lovit, da se ga navadiš ;)

lp
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Prvi "bolj resen" helikopter

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Odisej napisal/-a: Sicer pa, kupiš, sestaviš, po tem pa greš ven, stran od ovir in v brezveterju začneš... pa za začetek si zapomni, da lebdenje na višini, manjši od premera rotorja je najtežje, za to ga raje "cukni" na en meter in tu ga začneš lovit, da se ga navadiš ;)
lp

Ali pa, če natakneš križ in se držiš asfaltnih površin, kjer bo helikopter s križem lepo drsel. Dokler ga ne boš imel povsem na miru ko je na tleh (in se navadiš, da bo helikopter vedno visel v eno stran), sploh ne razmišljaj o enem metru, razen če bo predhodno precej simulatorja.
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Prvi "bolj resen" helikopter

Odgovor Napisal/-a Odisej »

My bad... seveda je najbolj pametno začeti na veliki zaplati asfalta s križem. Bistveno izboljša možnosti, da heli preživi do naslednjega dne. =D>
Glede učenja na simulatorju pa, če trenira z malim brencljem, za osnovno letenje ne potrebuje (toliko). Moraš pa, po mojih izkušnjah, na simulatorju vedno obvladat eno stopnjo več, kot po tem to lahko pričakuješ v realnosti. Torej če znaš na simu vzletet, narest krog, in pristat nazaj na isto mesto (plus/minus), boš v realnosti najverjetneje lahko heli dvignil in pristal nazaj. :whistle:

(correct me if I'm wrong, ampak poskus lebdenja ~1cm nad tlemi je mission impossible. Sploh ko prvič prižgeš heli. Moraš ga vsaj toliko dvignit, da se odlepi od tal. Lahko pa se igraš z gasom in poplesuješ po tleh, ampak kolikor izdrsuje levo-desno po tleh, ni nujno da bo toliko plesal tudi v zraku...)
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Prvi "bolj resen" helikopter

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ko imaš križ je heli 4 cm od tal, pa še vedno s križem na tleh. Tu mora bit na miru da sploh pomisliš za višje.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike