Ustvarjanje z balzo....kako nadaljevati?

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
vudumx
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Apr 2014, 22:07

Ustvarjanje z balzo....kako nadaljevati?

Odgovor Napisal/-a vudumx »

Pozdravljeni.

Najprej čestitke za tako aktiven forum... Dostopam do vsebin foruma že kar nekaj časa, nekako je bil čas, da se registriram.

Torej, par vprašanj bi zastavil, ki me mučijo, oz. se sprašujem, kako nadaljevati.

V zadnjih par mesecih (bom raje kar rekel tednih) sem izdelal štiri prostoleteče drsalce premera kril okrog 500 mm. Nekako prvega organizirano na krajšem "vodenem tečaju", ostale doma, seveda vsakega nadaljnjega malenkost po svoje. Drsalci solidno letijo, spoznal sem nekatere osnove izdelovanja le-teh, seveda, se pojavljajo vprašanja, katera skušam rešiti z pomočjo Googla. Nadaljeval sem s tremi raketoplani; prvega sem preizkusil, ostale še nameravam, ko dobim ustrezne motorje.

Seveda, sem se navdušil, kupil prostoleteči model SOVA http://www.modelarstvo-stopar.si/produc ... roduct=915, ga sestavil v razmeroma kratkem času in ugotovil, da sem še bolj navdušen. Ker znanja s prekrivanjem kril s priloženim papirjem nimam, sem ga s folijo. Zadeva je izpadla fenomenalno...

Torej, kako naprej? Rad bi postopoma nadaljeval z modeli, ki bodo iz lesa (poudarek na balzi). Želel si bi kakšen model, ki bi bil naslednja stopnja ustvarjanja... Ima kdo kakšen načrt v obliki pripravljeni na tiskanje? Seveda enostavnejšega drsalca, raketoplan? Kakšen namig za izrezan kit?

Nekako še bi vseeno izdelal kakšen model brez "elektrike"..preden kupim oddajnik, sprejemnik, in ostale zadeve...
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: Ustvarjanje z balzo....kako nadaljevati?

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Za prve korake v "svet" modelov iz balze ti priporočam tale kit:
http://www.panoptikum.si/modelarstvo/telstar400.html
Je enostaven, če fiksiraš smer in višino pa iz balze narediš konico dobiš prijaznega drsnega jadralca.
Ali pa vgradiš samo smer in višino, da nadzoruješ drsenje :wink:
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
vudumx
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Apr 2014, 22:07

Re: Ustvarjanje z balzo....kako nadaljevati?

Odgovor Napisal/-a vudumx »

Hvala.

Komplet dobil, jutri začnem sestavljati.
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: Ustvarjanje z balzo....kako nadaljevati?

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Čes e ti bo kje zaustavilo, tukaj imaš pomoč :wink:
viewtopic.php?f=21&t=5407
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike