Orange Flight Stabilizer - izkušnje na avionih

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
Fratello
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 26 Avg 2006, 16:29
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Orange Flight Stabilizer - izkušnje na avionih

Odgovor Napisal/-a Fratello »

Kupil sem tole - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _AUX_.html

Ima kdo izkušnje s temi rečmi na letalih, je to kaj uporabno, koliko olajša letenje, itd. Dobro da stabilizira v vetru to mi je jasno, kaj pa pri normalnem letenju v brezveterju, to kaj prav pride ?
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Orange Flight Stabilizer - izkušnje na avionih

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Prav pride pri letečih krilih in letalih, ki snemajo iz zraka. Pa tudi za pristajanje v vetrovnih razmerah.

Mene moti samo to, da ima samo en vhod za aileron kar pomeni, da ne moreš uporabljati miksov oz. različnih odklonov.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Orange Flight Stabilizer - izkušnje na avionih

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Dva vhoda,dva izhoda.....bom pa stestiral samo da se dan podaljša ,pa da do časa pridem..!
Slika
Godzila
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 21 Jul 2012, 21:19
Kraj: Ljubljana

Re: Orange Flight Stabilizer - izkušnje na avionih

Odgovor Napisal/-a Godzila »

Jaz uporabljam podobnega, ampak nekje v istem cenovnem rangu. Deluje dobro, ampak priporočam da uporabiš možnost da med letom ugasneš stabilizacijo. Pri napačni nastavitvi pride prav, ker lahko nastaviš preveč in model toliko oscilira da ni več možno leteti. Pri meni pride prav predvsem zaradi neznanja. Včasih naredim kako napako in rabim poln gas pri mali hitrosti in takrat res nimam časa kompenzirati še navor motorja.

Glede mirnosti letala ti težko kaj rečem. Pomoje pri normalnem letu v brezvetrju sploh ni v funkciji. Odvisno je tudi za kak model rabiš. Za nekaj podobnega Cessni verjetno ne, pri modelu reaktivnega lovca s propelerjem pa nujno. Vsaj pri meni je tako, ker štartam iz roke in brez stabilizacije ni možno kompenzirati navora motorja.

Kako se pozna na že stabilnih modelih ne vem, nimam izkušenj, za nekaj živčnega je pa v mojem primeru skoraj nujno.
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: Orange Flight Stabilizer - izkušnje na avionih

Odgovor Napisal/-a denys »

Imam en ta Orange na letečem krilu. Nisem ga še prav dokončno nastavil ampka dela. No, edino me moti ker je krilo dosti bolj občutljivo po višini, samo nisem imel časa za naštelat občutljivosti.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike