Učenje letenja s helikopterjem

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
hawkeye
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Jun 2008, 08:05

Učenje letenja s helikopterjem

Odgovor Napisal/-a hawkeye »

Imam tale helikoper:
http://www.amazon.de/MJX-F45-Kanal-Heli ... d_cp_toy_0

Sem začetnik, najprej sem malo treniral s simulatorjem Phoenix.
Na žalost točno tega modela v simulatorju ni, zato sem treniral s podobnimi električnimi helikopterji.

Sem na deželi, zato lahko treniram na travniku in nad koruznimi polji :( (danes sem ga iskal 1 uro).

Hvala bogu helija še nisem poškodoval, čeprav mi je nekajkrat kar lepo padel dol.

Mislim, da me najbolj muči to, da ko je heli na veliki višini, da mi uide, ne morem ga več kontrolirati.
Mogoče ga že slabo vidim, in ne vem, kam ima usmerjen nos in ga težko kontroliram.
Ne vem če prav opažam in če je to normalno, vendar se mi zdi, da je zamik med kontrolo in helijem. Npr. jaz zavijem levo, heli zavije šele žez nekaj trenutkov.
In ker je včasih panika, in ker se heli ne obrne takoj, še enkrat potegnem ročico, potem pa je že preveč... in so tukaj problemi. Kako to reševati? A se moram preprosto navaditi ta na zamik?

A je možno, da heli na malo večji višini zagrabijo vetrovi (ki jih spodaj nič ni čutiti) in je zato heli slabše vodljiv in te ne uboga?

Kako je z baterijami za heli. Jaz imam 7,4V 1500mAh in se mi zdi, da leti manj kot 10 minut. A je to normalno? A se da kupiti močnejšo baterijo, ki bi pasala v heli (torej, da ima enako prostornino) ?

Čeprav še tega helija ne obvladam popolno, že razmišljam o novem, boljšem.
Rad bi imel večjega (da ga vetrovi ne motijo toliko in da ga lažje vidim v zraku)
Seveda je dober, da je močnejši, da se lažje odziva in da je bolj okreten.

Pa seveda čas letenja mora biti daljši. Koliko so lahko maximalni časi trajanja baterije pri električnih helijih?
In koliko pri bencinskih?

Pa preveč zahteven za vožnjo ne sme biti.

Mi lahko kakšnega priporočite ?

Imam komando Spektrum DX6i.
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Učenje letenja s helikopterjem

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Ne vem če prav opažam in če je to normalno, vendar se mi zdi, da je zamik med kontrolo in helijem. Npr. jaz zavijem levo, heli zavije šele žez nekaj trenutkov.
Mislim da je to problem vseh začetnikov. Ker helija še ne obvladaš dovolj imaš občutek, da ne reagira. Poskusi ga voziti na manjšem prostoru, recimo 10 x 10 m. Ko boš na tem prostoru naredil osmico, ga boš upal tudi na večjem prostoru pognati z večjo hitrostjo.

Hiba simulatorja letenja je ravno to, da nimaš občutka "velikosti" prostora, ta občutek pa pridobiš z urami letenja in po mojem mnenju ti realno letenje bolj koristi, da se naučiš osnovnega letenja s 4-kanalnim helijem. Za 3D helije pa je simulator že nujno potreben. Večina pilotov, ki zagovarjajo najprej simulator potem realno letenje, je startala na predobrem heliju, ki ga niso obvladali.

Ko se ogleduješ naprej za nov heli pa seveda 3D heli, Blade, T-Rex ... vsak bo zagovarjal svojega, v vsakem primeru kompatibilnega s DX6. Večji heli je bolj stabilen, pa več škode pri padcu, manjši pa manj stabilen in manj škode pri padcu. Jaz sem se odločil pa za Walkero Super CP in V120D02.
hawkeye
Začetnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Jun 2008, 08:05

Re: Učenje letenja s helikopterjem

Odgovor Napisal/-a hawkeye »

hvala za odgovor

lahko kdo še na to odgovori:
"Koliko so lahko maximalni časi trajanja baterije pri električnih helijih?
In koliko pri bencinskih?"
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Učenje letenja s helikopterjem

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

hawkeye napisal/-a:hvala za odgovor

lahko kdo še na to odgovori:
"Koliko so lahko maximalni časi trajanja baterije pri električnih helijih?
In koliko pri bencinskih?"

Časi so s pravilno nastavitvijo že tam-tam, okrog 15 minut. Pri enem polniš slabo uro, pri drugem črpaš gorivo in si čez 10' že v zraku. Prvi je čist in tih, drugi je masten in glasen.
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: Učenje letenja s helikopterjem

Odgovor Napisal/-a Sali »

LP,

me zanima če je kaka dobra duša v Zasavju ali bližini, ki bi bila pripravljena malo pokazat in razložit na 4 oči, kako se nastavi-sprogramira T-rex 450 PRO v2 z 3GX in DX7s.

Lahko tudi bližnja okolica Zasavja. (a v zasavju sploh kdo leti ?) :-?
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike