RV letalo Arcus Airy 780

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: RC letalo za jadranje POMOČ

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

5 oz 9 gramski bo vec kot dovol.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Uro10
Razpravljalec
Prispevkov: 145
Pridružen: 07 Jul 2013, 16:10

Re: RC letalo za jadranje POMOČ

Odgovor Napisal/-a Uro10 »

Imam pa tudi enega majhnega, teža okrog 3 g? Ali bi lahko tak servo dvigoval aleron iz kartona?
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: RC letalo za jadranje POMOČ

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Probaj.mislim, pa da karton ni najboljsi.....Model, ki si ga izbral ima ze predpripravo za elerone, zakaj bi dal kartonaste?
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Uro10
Razpravljalec
Prispevkov: 145
Pridružen: 07 Jul 2013, 16:10

Re: RC letalo za jadranje POMOČ

Odgovor Napisal/-a Uro10 »

S kartona delam nek drug projekt. Da malo spoznam opremo in kako se vse skupaj zveže. Trenutno ne vem kako bi vse zvezal, kajti ko pritrdim žico iz servota na elerone, se ne premikajo. Premika se samo žica in servo.

Lp.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: RC letalo za jadranje POMOČ

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Glede na veliko množico najosnovnejših vprašanj, se bojim, da ne boš zmogel uspešno preurediti tega EPP jadralčka na radijsko vodenje.

Priporočam ti nabavo boljšega modela, ki je že narejen na radijsko vodenje (klik na sliko) in v kompletu vsebujejo že vse, kar potrebuješ za letenje (opremljeno letalo in preprosta naprava za radijsko vodenje).

KOMPLET MODELI Z NAPRAVO ZA VODENJE
Slika MIBO

Slika STOPAR

Slika MANTUA

MODELI, ZA KATERE MORAŠ ŽE IMETI SVOJO NAPRAVO:
Slika MIBO

Slika STOPAR

Slika HOBBY KING

itd....

Modeli s propelerjem montiranim zgoraj za krilom, so manj dovzetni za poškodbe pogonskega sklopa pri začetniških pristankih modela na nos.
Čeprav imajo zgoraj našteti modeli propelerje, se jih lahko leti tudi z ugasnjenim motorjem, saj so v bistvu trenažni elektromotorno jadralni modeli.
Uro10
Razpravljalec
Prispevkov: 145
Pridružen: 07 Jul 2013, 16:10

Re: RC letalo za jadranje POMOČ

Odgovor Napisal/-a Uro10 »

Pozdravljeni

Trenutno delam še na enem projektu iz stiroporja, na katerem se bom naučil vezave krmilnih površin. Ker pa bo letalo iz stiroporja me zanima, kako naj zaščitim stiropor pred morebitnimi padci, da se ne bi takoj poškodoval. Ali bi bilo v redu, če ga prekrijem s samolepljivo folijo?

Elerone sem izdelal iz kartona in jih bom nato s samolepljivo folijo prilepil na trup, da se bodo prepogibali.

Lp.
Uporabniški avatar
igli
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 29 Nov 2005, 20:57
Kraj: Stranice - Zreče

Arcus Airy 780 rabim informacije

Odgovor Napisal/-a igli »

Pozdravljeni, znova sem se navdušil za RV leatala in imam za vas nekaj vprašanj: naročen imam naslednji model Arcus Airy 780 mm sedaj me pa zanima kakšen motor, spiner, regulator, ter elise mi priporočate za ta model. Model bom predleal na RV.

Za odgovore že v naprej hvala

Lp
Priponke
96592_FF_Arcus_Airy_650.jpg
96592_FF_Arcus_Airy_650.jpg (105.95 KiB) Pogledano 2969 krat
-HPI Baja 5b
-Futaba 2PL

Slika
Slika
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: RV letalo Arcus Airy 780

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Najdi temo od predelav mini foxa, tam je ogoromno napisano.Je pa odvisno kaksno je tvoje znanje letenja in kaksna so pricakovanja glede letala.....
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Uro10
Razpravljalec
Prispevkov: 145
Pridružen: 07 Jul 2013, 16:10

Re: RV letalo Arcus Airy 780

Odgovor Napisal/-a Uro10 »

Pozdravljeni

iz stiroporja sem izdelal letalo, ki ga bom uporabil za jadranje. Ker pa ne bom vgradil motorja, me zanima, če bi bila ena izmed rešitev pogona ta komplet za prostoleteče modele http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=5349. Ali bi lahko tak komplet dvignil model iz stiroporja težak okrog 500g (ga še nisem tehtal) na višino nekaj metrov, da bi lahko potem iz nje z letalom jadral do tal?

Lp.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: RV letalo Arcus Airy 780

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Če praviš, da bo tvoj model tehtal okoli pol kile, modelček s tvojega linka pa veš da tehta le nekaj deset gramov..... NI ŠANS, da bi ga njegov propelerček in gumica potegnila kamorkoli (razen dol z mize)!!!

Model, o katerem govoriš, da si ga napravil (leteče kerilo z druge teme), je narejen precej na grobo in ima veliko zračnega upora tako da pozabi, da bo zadeva uporabna za letenje (kaj šele jadranje, ki si ga pogosto omenil) in ga noben propelerček na "elastiko" ne bo spravil v zrak.

Če sam sebi želiš dobro, ne rini svoje glave trmasto skozi zid, ampak upoštevaj nasvete starih modelarjev. Če se boš držal napotkov, uspeh ne more izostati.
Seveda pa le poglej, ko ti nekdo nekaj svetuje, če je na forumu že kaj zaupanja vrednega pokazal, kajti naklada lahko vsak, bolje pa je, če ti nekdo nekaj pokaže na konkretnem primeru.

LP Mitja
Uro10
Razpravljalec
Prispevkov: 145
Pridružen: 07 Jul 2013, 16:10

Re: RV letalo Arcus Airy 780

Odgovor Napisal/-a Uro10 »

Vem, da ste tukaj izkušeni modelarji in da vsakemu želite pomagati. Rad bi upošteval nasvete, a trenutno moram še malo "našparati", da bom kupil material in potrebno opremo, iz katerega bom potem lahko naredil model po načrtu in ga delal po vaših nasvetih. Trenutno doma nimam takega materiala iz katerega bi lahko kaj naredil.

Verjetno vsi mislite, da vedno rinem z glavo skozi zid. Seveda bi rad naredil letalo po načrtu in upošteval vaše nasvete, a za to potrebujem ustrezen material, a trenutno ga nimam. Že pred nekaj leti sem v modelarski reviji bral članke o gradnji letal in gledal načrte. Moja želja po modelarstvu je velika in zato vsak kos materiala, ki ga najdem doma uporabim, da bi iz njega izdelal nekaj, kar bi vsaj približno letelo. Tokrat sem poskušal s stiroporjem, vendar, kot je iz vaših nasvetov vidno iz njega ne bo prav dosti.

Lp.
jozy
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 02 Feb 2012, 22:45
Kraj: Domžale

Re: RV letalo Arcus Airy 780

Odgovor Napisal/-a jozy »

Tvoj kos stiroporja ni zanič material, s pravilno obdelavo z ter z materialom, ki ga imaš doma lahko nastane super leteče krilo.
Uro10
Razpravljalec
Prispevkov: 145
Pridružen: 07 Jul 2013, 16:10

Re: RV letalo Arcus Airy 780

Odgovor Napisal/-a Uro10 »

Težava je v tem, da sem imel samo eno ploščo, katera bi pa verjetno bila premalo za celotno krilo.

Lp.
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike