Hawker Hurricane

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
blade400
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 19 Jan 2011, 20:02

Hawker Hurricane

Odgovor Napisal/-a blade400 »

Prosim za pomoč, namreč kupil sem avjon http://www.der-schweighofer.at/en/produ ... nf_1360_mm, sedaj pa v navodilih piše da je potrebno določene stvari zalepiti z epoxi lepilom. zanima pa me, ce je navadno dvokomponentno lepilo iz merkurje v redu. strah me je da nebi kako reagiralo na materjal ker se nimam izkušen z avjoni:

hvala za odgovor
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: hawker hurricane

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

Je to tvoje prvo letalo?
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: hawker hurricane

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

blade400 napisal/-a:Prosim za pomoč, namreč kupil sem avjon http://www.der-schweighofer.at/en/produ ... nf_1360_mm, sedaj pa v navodilih piše da je potrebno določene stvari zalepiti z epoxi lepilom. zanima pa me, ce je navadno dvokomponentno lepilo iz merkurje v redu. strah me je da nebi kako reagiralo na materjal ker se nimam izkušen z avjoni:

hvala za odgovor
Reagiral ti bo material samo v primeru kakšne kisline ,sekundnega lepila,razredčila ali spreja ki ni namenjen za penaste materiale . Drugače pa bo vredu epoxy .
blade400
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 19 Jan 2011, 20:02

Re: hawker hurricane

Odgovor Napisal/-a blade400 »

hvala za odgovor, drugace pa je to moje prvo letalo ja. sicer pa imam ze nesteto ur na phoenixu, pa tudi z heliji imam kar nekaj izkušen, tako da mislim da bo slo:) v vsakem primeru bo prisel dol:)
Uporabniški avatar
dakaloka
Razpravljalec
Prispevkov: 84
Pridružen: 07 Okt 2012, 13:16

Re: hawker hurricane

Odgovor Napisal/-a dakaloka »

To je 100% ampak kako je pa drugo vprašanje....
Uncle Sam
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 11 Jul 2012, 13:16

Re: hawker hurricane

Odgovor Napisal/-a Uncle Sam »

Naj ti ga za prvič spravi malo bolj izkušen pilot v zrak da vidi kje so napake , če leti vredu nato odpravita napake skupaj ( če bo potrebno ) , pa bo šlo . Ali pa če ti ga za prvič spravi on v zrak ti letiš dokler letiš da sploh vidiš kako se model obnaša , njegove lastnosti , itd... Nato pa on pristane .

Srečen polet ;)
kope
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Jan 2007, 01:57
Kraj: Ljubljana

Re: hawker hurricane

Odgovor Napisal/-a kope »

Tudi jaz sem si vceraj na Schweighoferjevemu sejmu kupil to letalo,
pa me zanima ce ga kdo ima in kako je leteti z njim?
Kope!!!
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Re: hawker hurricane

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Vojne ptice I. II. vojne, pa tudi v EPO izvedbi niso modeli za začetnike na področju letenja z letalskimi modeli.

Letala so vse prej kot prijazna za vzletanje in pristajanje. Samo letenje z njimi je veliki užitek, ki odtehta ves adrenalin ob vzletu.
V zraku ni pa še nobeden ostal, tako da na zemljo vsi pridejo, le oblika in število delov ni določeno :lol:

Sem nor na vojne ptice, ampak do prvega poleta z njimi, sem kar nekaj let letel lažje modele (pa tudi razbil).
Še sedaj je adrenalinsko pristati s spitom, kaj me čaka pri 2+m War bird-ih pa drugič......

Moj nasvet začetnikom; naredi letalo, ki ti je všeč ampak počakaj s prvim poletom dokler se samokritično ne čutiš sposobnega za polet.

Za lušt, še slika spita in Kobrice, ki je v fazi končanja.


Lp

Tomaž
Priponke
12082012548.jpg
12082012548.jpg (205.95 KiB) Pogledano 1930 krat
28042013744.jpg
28042013744.jpg (125.41 KiB) Pogledano 1930 krat
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
kope
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Jan 2007, 01:57
Kraj: Ljubljana

Re: hawker hurricane

Odgovor Napisal/-a kope »

Glede na to da sem tudi jaz iz siske,
bi mi pa tudi kaksne instrukcije in asistenca prav prisla!
Seveda ce ti nebi hodilo prevec narobe?!


Lp

Grega!
Kope!!!
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike