Sem začetnik in prosim za pomoč pri letenju RV modela

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

romano123
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 25 Apr 2014, 17:28

KAKO PROGRAMIRATI CESSNA 182

Odgovor Napisal/-a romano123 »

Pozdravljeni!!
Kupil sem cessno (baterija) vendar ne morem leteti!! Baje moram programirati zadevo pa ne vem kako!! Navodil nimam saj sem kupil rabljeno :( ! Prosil bi za pomoč v kolikor kdo pozna zadevo!!
Hvalaaaa!!!
Roman
memberx
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Apr 2014, 12:01

Lokacija na Ptuju

Odgovor Napisal/-a memberx »

Prosil bi za kakšno informacijo, kje na Ptuju je kakšen prostor da se naučim letenja z Easystarjem.

Glede na to da je na Ptuju kar nekaj modelarskih trgovin in upam da navdušencev, upam da je kje kaj.

Prav tako bi prosil za kakšno učno uro, ker trenutno imam velike probleme da spravim easystarja v zrak :roll:

Lahko se tudi jaz kam pripeljem, samo da mi da nekdo napotke in pokaže določene stvari.

Hvala.
Hvasti
Freak
Prispevkov: 830
Pridružen: 21 Jul 2005, 11:02

Re: Lokacija na Ptuju

Odgovor Napisal/-a Hvasti »

.
Zadnjič spremenil Hvasti, dne 30 Jan 2017, 17:46, skupaj popravljeno 1 krat.
nikonedeljko
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 05 Dec 2011, 19:11
Kraj: savci

Re: Lokacija na Ptuju

Odgovor Napisal/-a nikonedeljko »

Pozdrav!

Na Ptuju je samo ena prava Modelarska (spletna) trgovina ;) TO je Modelarstvo Stopar. Če se hočeš učit letet maš na voljo aeroklub ptuj v Moškanjcih. Obstaja pa tudi modelarsko društvo Tržec, ki se nahaja v Tržcu. Pridi pogledat-ne grizemo :)

LP!
klemenmo
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 31 Maj 2011, 21:32
Kraj: MKV-Vrhnika

Re: Sem začetnik in prosim za pomoč pri letenju RV modela

Odgovor Napisal/-a klemenmo »

Predlagam da poslikaš kaj imaš, tako ti bomo lahko lažje pomagali oz vsaj znali pomagati. Sporoči še iz kje si, da ti lahko priporočimo najbližje modelarsko letališče, kjer ti bodo lahko iz prve roke pomagali izkušenejši modelarji.

lp Klemen
lp Klemen
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Re: Lokacija na Ptuju

Odgovor Napisal/-a JKP »

Pozdravljen

Vsak ponedeljek letimo v AK Ptuj od 16 ure.

Z veseljem bomo pomagali rešiti neprijetne prve korake in pomagali pri vsem, kar bomo mogli in znali..

LP

Joze K.
memberx
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Apr 2014, 12:01

Re: Lokacija na Ptuju

Odgovor Napisal/-a memberx »

Se je potrebno najprej včlaniti v klub?
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Re: Lokacija na Ptuju

Odgovor Napisal/-a JKP »

ne..ti samo pridi ob ponedeljkih..
gaj.kristjan
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 06 Jun 2014, 17:06

Rad bi se naučil leteti

Odgovor Napisal/-a gaj.kristjan »

Za učenje nameravam kupiti mini yago : www.rckino.com/trgovina/elektro-letala/ ... /mini-yago
prosim povejte vaše mnenje

LP
Uporabniški avatar
Aleks
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 27 Avg 2005, 19:09

Re: Rad bi se naučil leteti

Odgovor Napisal/-a Aleks »

Za učenje so primerna lahka visokokrilna letala. Lahka zato, ker lahko počasneje letijo. Vsekakor pa pred letenjem opravi nakaj ur učenja na računalniškem simulatorju. V veliko pomoč ti bo, če boš dobil enega izkušenega modelarja, da ti bo pomagalal pri prvih korakih.
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: Rad bi se naučil leteti

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

V isti trgovini prodajajo model, ki je primernejši za začetnika: RC PONY

V trgovini tudi povprašaj če ti lahko pomagajo pri učenju letenja, ko sem bil zadnjič tam sem videl da v trgovini poteka modelarski krožek (čestitke in pohvale lastnikom trgovine!).
LP
Janez
gaj.kristjan
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 06 Jun 2014, 17:06

Re: Rad bi se naučil leteti

Odgovor Napisal/-a gaj.kristjan »

poznam to trgovino saj je v moji bližini. me pa zanima če bi bilo vredu če razpon kril meri 1600mm
mj130278
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 Jun 2014, 10:17

Re: Sem začetnik in prosim za pomoč pri letenju RV modela

Odgovor Napisal/-a mj130278 »

Pozdravljeni!

Jaz sem tudi nov v tem hobiju.Nabavil sem si Beta 1400 RTF,kar mislim da je za začetnika OK,zdaj pa je problem sledeč če zna kdo pomagat,namreč letim že kakih deset metrov :D ,seveda polet se konča na nosu,pa me zanima če se da kako zaščitit nos letala,namreč dvakrat mi ga je že odprlo,tako da ga sproti limam te povijam z trakom,samo ne vem če bo še dolgo zdržal,ne bi ga pa rad razbil prvi teden.

Pa vprašal bi če je kdo mogoče tukaj kdo iz okolice Krškega,Kostanjevice,Šentjerneja,da bi mi vseeno malo pokazal?

LP MAtej
Uporabniški avatar
Aleks
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 27 Avg 2005, 19:09

Re: Sem začetnik in prosim za pomoč pri letenju RV modela

Odgovor Napisal/-a Aleks »

Nos letala zaščitiš tako, da spodaj pod nos (od začetka nosu, dolžine cca 15 cm) nalepiš cca 1,5 široko tanjšo deščico in preko nje širok lepilni trak. Udarce ti bo prenesla na cel trup. Pazi na težišče letala. Moj Twinstar je je v povezavi komand učitelj-učenec naučil leteti tri mlade modelarje brez stlačenega nosu.
klemen spes
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 04 Okt 2008, 11:14
Kraj: Celje

Re: Sem začetnik in prosim za pomoč pri letenju RV modela

Odgovor Napisal/-a klemen spes »

Zdravo,

Edina pravilna izbira, da koga prosiš za pomoč. Jez sem bil samouk in seveda razbil 5 letal.
Prdlagam, da si na tejle strani prebereš pod točko 7. PRISTOP K LETENJU.

http://jerno.wordpress.com/navodilanacrti/

Lp, Klemen
Uporabniški avatar
Poldi
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 09 Avg 2014, 20:20
Kraj: Augsburg /Ptuj

Iščem letališče

Odgovor Napisal/-a Poldi »

Pozdravljeni vsi skupaj,

Sem nov na področju letalskega modelarstva In iz okolice Ptuja. Slišal sem da je v Črešnjevcu pri Slov. Bistrici letališče.
Prosil bi če mi lahko kdo pove na kateri naslov lahko obrnem glede letenja, druženja itd.


Lp
Poldi :D
Ni kaj nebi šlo, samo poskusit je treba. [-o< [-o< [-o<
EXTRA 300 3D; Piaggio 149D; Ultimate 185; Piper Tony Clark 280; Ultimate 180; Corvus; Bellanca Decathlon
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: Iščem letališče

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

Na nobenega. Trenutno je anarhija, vsak dela kaj hoče. Žal
Uporabniški avatar
Poldi
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 09 Avg 2014, 20:20
Kraj: Augsburg /Ptuj

Re: Iščem letališče

Odgovor Napisal/-a Poldi »

Škoda :roll:
Ni kaj nebi šlo, samo poskusit je treba. [-o< [-o< [-o<
EXTRA 300 3D; Piaggio 149D; Ultimate 185; Piper Tony Clark 280; Ultimate 180; Corvus; Bellanca Decathlon
iMan
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 02 Apr 2014, 14:51

Re: Iščem letališče

Odgovor Napisal/-a iMan »

Pridi v Mursko S. Urejena steza vedno pokoseno ter prijazni prekmurci..
MK Ftič Mlajtinci.. Če se peljes v smeri moravske toplice je steza takoj za crpalko na desni strani.
Uporabniški avatar
Poldi
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 09 Avg 2014, 20:20
Kraj: Augsburg /Ptuj

Re: Iščem letališče

Odgovor Napisal/-a Poldi »

Rade volje,
hvala na povabilom. Se vidimo :D :D :D
Ni kaj nebi šlo, samo poskusit je treba. [-o< [-o< [-o<
EXTRA 300 3D; Piaggio 149D; Ultimate 185; Piper Tony Clark 280; Ultimate 180; Corvus; Bellanca Decathlon
Uporabniški avatar
Poldi
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 09 Avg 2014, 20:20
Kraj: Augsburg /Ptuj

Re: Iščem letališče

Odgovor Napisal/-a Poldi »

iMan napisal/-a:Pridi v Mursko S. Urejena steza vedno pokoseno ter prijazni prekmurci..
MK Ftič Mlajtinci.. Če se peljes v smeri moravske toplice je steza takoj za crpalko na desni strani.
IMan, kaj mi lahko prosim napišeš naslov. :oops: za mojo mobilno tajnico :lol:
Ni kaj nebi šlo, samo poskusit je treba. [-o< [-o< [-o<
EXTRA 300 3D; Piaggio 149D; Ultimate 185; Piper Tony Clark 280; Ultimate 180; Corvus; Bellanca Decathlon
gas
Freak
Prispevkov: 468
Pridružen: 11 Feb 2008, 11:24
Kraj: Cerkvenjak

Re: Iščem letališče

Odgovor Napisal/-a gas »

Poldi napisal/-a:Pozdravljeni vsi skupaj,

Sem nov na področju letalskega modelarstva In iz okolice Ptuja. Slišal sem da je v Črešnjevcu pri Slov. Bistrici letališče.
Prosil bi če mi lahko kdo pove na kateri naslov lahko obrnem glede letenja, druženja itd.


Lp
Poldi :D
Kaj pa tole
http://stopar.si/kmp/
petan
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Maj 2014, 13:51

Začetnik

Odgovor Napisal/-a petan »

Zdravo.

Včeraj sem dobil komplet kit letala BETA 1400. Sestavil sem že skoraj celega ampak moram danes še navoje porezat, ker so na tistih "štiftkih" ko pride palčka od servo motorčka noter očitno pozabili potem pa je to to. Vprašal bi rad na kaj moram biti pozoren pri moje prvem poletu. Danes bo očitno vreme pri nas še kar dobro jaz pa sem neučakan :D

Lp, Matic
pampi
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 07 Jan 2012, 13:23

Prvi polet

Odgovor Napisal/-a pampi »

Zdravo,

Že dolgo časa sem imel željo po rc letalu..par dni nazaj sem si ga tudi kupil - trainer letalo:

Slika

Ima 7,5ccm motor, krila premera nekje 1,60cm.

In danes je prišel dan za prvi polet..Kot verjetno marsikateri prvi polet je moj tudi bil neuspešen...

No in na kratko:

Zjutraj sem se odpravil na travnik v moji blizini, vendar sem hitro ugotovil da je trava previsoka in letalo se ni hotelo niti premaknit. Ker mi je bila "sila" da bi ga danes na vsak način poskusil spravit v zrak, sem se odpravil na cesto poleg tega travnika. Tam se dokaj hitro ugotovil da moram prednjo kolo poravnat saj mi ga je zanašalo na stran pri vzletu, ampak sem mislim da imam nekako dovolj prostora za vzlet. Stisnem komando za gas, ga dvignem, in takoj ga zanese levo proti brajdam, v paniki sem dodal gas in ga hotel potegnit stran - neuspešno..

polet:
https://www.youtube.com/watch?v=3DrI_zt ... e=youtu.be

V ozadju navijanje kolegov :lol:

Grem iskat letalo, in ga najdem, na moje presenečenje je ostalo celo.

Grem nazaj domov..spoštimam sprednjo kolo..se vrnem, in spet letalo zanašalo na stran..(pol sem se spomnil da verjetno ker ko sem sprednje kolo "ravnal" nisem imel vključenih servotov - tako da niso bili niti v pravi poziciji) jaz se na hitro spomnim sej to lahko z trimom spremenim, saj je prednje kolo vodeno tudi z komando...(ob tem sem itak pozabo da ko sem trim za sprednje kolo spreminjal da sem spreminjal tudi zadnje smerno zakrilce)..

In ponovno dodam gas..ostalo pa pove posnetek:

https://www.youtube.com/watch?v=QojMcGQ ... =youtu.bei

Mislim da je tukaj bilo krivo da mi je letalo ze na cesto zaneslo na stran in v luknjo na cesti + zadnje smerno zakrilce je bilo zamaknjeno na stran zarad trimanja..

Posledice:

Slika

Slika

Slika

Zadeva ni šla niti priblizno tak pozitivno kot na simulatorju haha.. :oops:

No kljub poškodbi je pa bilo zabavno tako da se veselim prihodnjih "poletov".

No temo pa sem odprl ker imam par vprašanj:

Ali je kje v MBju ali okolici urejena kakšna proga za Rc letala?

Na kakšen način naj saniram posledice? Dejansko je odlomlo oz. odlepilo nosilec motorja in poškodovalo del trupa.Ali lahko uporabim samo lepilo za les in zadevo ponovno samo zalepim skupaj, ali je potrebno "ojačat" sanirani del?

Kako je najboljse uredit to zanašanje levo/desno pri vzletu?

Je mogoče celo kakšen modelar/letalec iz Mbja, da bi morebiti pomagal pri prvem letu?

Hvala vsem za morebitne odgovore.

Lep pozdrav,
Pampi
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Prvi polet

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Pozdravljen,

Hja, škoda, da se nisi malo več namatral v simulatorju... :-? Dokler v simulatorja ne narediš šolskega kroga s pristankom - ne probavat, če bo šlo zares ;-)

Glede družbe - malo poglej v klubski sekciji, npr : viewforum.php?f=104


Za začetek bo bilo bolje (in ceneje) začeti s kakim penastim letalom z motorjem na hrbtu. Lepo se odbije od tal in ne lomi propov :lol:

Drugače pa naj ti prve težav ene vzamejo veselja. :D

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike