Easystar gre med ptice

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ja res je ,točn tko kot si reku...v desno še kar v redu zavija v levo pa kar nekak noče :(
Bom res premaknil tiste štifte na bovdnu :wink:
Hvala lepa ti zaenkrat!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Offshore napisal/-a:Ja res je ,točn tko kot si reku...v desno še kar v redu zavija v levo pa kar nekak noče :(
Bom res premaknil tiste štifte na bovdnu :wink:
Hvala lepa ti zaenkrat!
Skapiral si samo pol mojega posta! Preberi še enkrat in bolj počasi!
:D :D
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Tist štift sem zdele premaknil bolj notri in ima vidno boljši odklon-itak :lol:
Sam škoda k zdele pr nas ful piha drugač bi ga šel že zdaj sprobat...upam da bo popoldan ali proti večeru manj pihalo da ga še enkrat stestiram
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

Offshore napisal/-a:Tist štift sem zdele premaknil bolj notri in ima vidno boljši odklon-itak :lol:
Sam škoda k zdele pr nas ful piha drugač bi ga šel že zdaj sprobat...upam da bo popoldan ali proti večeru manj pihalo da ga še enkrat stestiram
preden mine veter in greš v zrak primi smerno krmilo na levi, daj polno komando v levo, poglej kako bo zvilo bovden na desni strani, namesto da bi premaknilo smerno krmilo, pomisli kaj se bo zgodilo v zraku, ko boš brez ene smeri in vrni bovden v stari položaj na krmilnem vzvodu :wink:
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Sm vse sprobal pa dela brez problema ..
Priponke
picture 042.jpg
picture 042.jpg (67.75 KiB) Pogledano 4851 krat
picture 041.jpg
picture 041.jpg (76.91 KiB) Pogledano 4851 krat
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Evo tkole,zdele sem še enkrat letu pa mi v desno lepo zavija,v levo pa sploh noče :evil: ..mater sploh ne vem kva mu je .
Drugač se pa še najlepš pelje z ugasnjenim motorjem sam dobro višino je treba dobit.
Uglavnem jest sm razočaran nad tem modelom..eh :evil:
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

A z bovdnom je 100% vse ok?

Mogoče imaš motor zasukan preveč desno?

Poglej tudi, če je krilo ravno, da ni zvito. Naj ti nekdo prime model in ga poglej točno v rep. Če zavija desno, je mogoče desno krilo zvito navzgor ali pa desno navzdol.



Lp
J
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Krila so vredu ker tisti utor kamor pridejo krila zataknjena niti ne dopušča da bi bil kakorkoli zasukan,kar se pa motorja tiče je pa isto sranje tud z ugasnjenim,tko da....?? :-k
Mogoče bi blo konc koncev res dobr da bi se midva dobila,če si ti res tolk od foha pa skupi pregledala zadevo :wink:
balonko
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 13 Dec 2004, 14:50
Kraj: Il. Bistrica

Težave

Odgovor Napisal/-a balonko »

Offshore dej si še enkrat prebrat post od Ultralajta!
Pa poglej na sliki za koliko se ti bovden premakne od trupa, ko zaviješ levo (in to na mizi kaj šele v zraku ko je pritisk na smerno krmilo še večji!!!)

LP Tomaž
Priponke
picture.jpg
picture.jpg (35.88 KiB) Pogledano 4722 krat
Po zakonih aerodinamike čmrlj sploh ne bi smel leteti. Na srečo pa tega ne ve.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

He he, balonko! Optična prevara!

Narobe vidiš! Bovden se malo spusti dol, ko gre krmilo v levo, in dvigne od višinskega repa, ko gre krmilo v desno.
To je zaradi kinematike povezave.
Gibanje bovdna gor/dol bi bilo manjše, če bi pritrdilno sponko na vzvodu krmila obrnil navzdol, na spodnji del ročice.

Mitja

P.S.: Vse bolj se mi zdi, da ta model zaradi teh malih drobnih problemčkov ni najbolj posrečena izbira za začetnika.
jadra
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 28 Dec 2005, 16:06
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a jadra »

Ultralajt napisal/-a:He he, balonko! Optična prevara!
P.S.: Vse bolj se mi zdi, da ta model zaradi teh malih drobnih problemčkov ni najbolj posrečena izbira za začetnika.
Hm, upam da se sedaj ne bo vsul plaz kritik na temo kaj je in kaj ni primerno za začetnika... :D :D :D
Uporabniški avatar
Vsenafarbos
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 19 Nov 2004, 23:50
Kraj: Sodražica-Radovljica

Odgovor Napisal/-a Vsenafarbos »

Ultralajt napisal/-a:
P.S.: Vse bolj se mi zdi, da ta model zaradi teh malih drobnih problemčkov ni najbolj posrečena izbira za začetnika.
TOČNO TAKO!!!

Sem imel priliko enega pregledati, preden je šel v zrak...V detajle ta model sploh ni dodelan, če se ga naredi po navodilih iz škatle, po mojem ni preveč izpraven za v zrak, če ga prej en izkušen modelar ne dobi v roke, pa še kasneje se stvari ne da lepo reševati.

Na jetra so mi šle te bovdenske povezave, ker se je bolj zvijal cel rep, kot pa višinsko/smerno krmilo...Preden se okoli repa sploh kaj čara, je treba ta stiropor, ki služi kot višinsko/smerno krmilo temeljito razmigati = zasukati za 90deg...pa še je takih majhnih for...
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Spet se oglašam z enim problemom..
Ko sem danes letel mi je na daljavo motor zmanjševal in povečeval samodejno gas,nato se je pa zgodilo da je čisto crknil.Kmalu zatem sem pristal in pogledal kaj spet jebe.
Na komandi dam gas do konca ,motor se pa sploh ne odziva.Nato še porajtam da regler ko ga pržgeš modro zasveti in dvakrat zapiska kot je pravilno le da je tokrat samo zasvetil zapiskal pa ni.Ko dam nato gas do konca lučka ugasne motor pa še vedno tiho.Kaj je to...je šel motor ali regler po gobe?? :(
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Kva,a res noben ne ve kaj bi to blo?? :-k
Uporabniški avatar
AirKiller
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 29 Avg 2005, 19:58
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a AirKiller »

probaj dat kaksen drug motor gor,.in ce le ta ne dela je z reglerjem kaj narobe.
o_O
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Motor tuki se ne da zamenjat kar tako ker je vlepljen! v tist utor :wink: zato morm mal bolj točn vedt kaj je lahko narobe...
Uporabniški avatar
AirKiller
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 29 Avg 2005, 19:58
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a AirKiller »

Kaj pa moznost da odcinis dol regler,.sprobas,.dela/nedela in nato pricinis nazaj ?
o_O
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

Offshore napisal/-a:Motor tuki se ne da zamenjat kar tako ker je vlepljen! v tist utor :wink: zato morm mal bolj točn vedt kaj je lahko narobe...
Lahko je regulator fuč, ( probaj na nekem drugem motorju),kaj pa baterije, pa tudi motor se da menjat na tem modelu, čeprav je vlepljen....malo potrpežljivosti.....ne samo tarnat [-X
MKM
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Danes sem končno odkril napako #-o :evil:
Na motorju se je žica za + zrahljala,vrjetn od kakega tršega pristanka in je bil slab kontakt.Ta težava je sedaj odpravljena tko da bo model kmalu spet v zraki :D
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kako se je pa to lahko zgodilo saj imas prilotano ali ne?
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Hja zacinjeno sem imel tko da pojma nimam kak se je to lahko zgodilo #-o :(
Zdej morm en dan sam še kolegu rečt da bo šel zravn pa naredu kako fotko.
Neki okol trdnosti modela me še zanima..luping je že kdo poskusil naredit ,bi krila zdržala?
Uporabniški avatar
jakob28
Razpravljalec
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Apr 2006, 11:27
Kraj: Breg pri Žirovnici

Odgovor Napisal/-a jakob28 »

Jaz sem poskusil luping,je uspelo(večkrat),avion je (še vedno)cel.....

Jaz sem edino čisto na začetku precej "speštal" prednji del,tko da je kabina že precej predelana,da še paše gor in mi jo velikokrat odnese...

Sicer sem pa jaz precej zadovoljen z njim,ker sem se kar dobro naučil letet in pristajat z njim.....pomoje grem kmalu na parky-a...

lp
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ja sej men tud dostikrat pri kakem tršem pristanku odnese kabino,ampak se sploh okoltega dost ne sekiram važn da trup ostane cel,sicer sem prednji konec še mal s selotejpom oblimal kot mi je en svetoval tko da ni panike..
Sm pa glih zdele letel,sam je mal preveč vetrovno tko da bom še enkrat poskusil zvečer ko se malo umiri,sem pa tudi šel izvesti luping in ugotovil da so ta krila prekleto trdna =D> 8)
Edino še zmeri mi noče v levo preveč dobro zavijat :(
Uporabniški avatar
jakob28
Razpravljalec
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Apr 2006, 11:27
Kraj: Breg pri Žirovnici

Odgovor Napisal/-a jakob28 »

jaz težav z zavijanjem nimam,sem pa po nasvetu Ultralajta kljukico za bovden dal na spodnjo stran...in se zdaj dosti manj zvija...
in pa seveda obrnil propeler-in je čisto druga pesem... 8)

lp
Bevcan
Freak
Prispevkov: 584
Pridružen: 06 Jun 2006, 07:36
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Bevcan »

Ta avion z deaful motorjem zmore tudi luping naprej. Ni problema.
Gravitacija je hudič.

LP Primož Iskra
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike