Easystar gre med ptice

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
Uporabniški avatar
willy
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 17 Maj 2006, 18:59

lepilo za elapor

Odgovor Napisal/-a willy »

Dan sem v austriji nabavil Easy Starja,V naglici pa sem vzel napačno lepilo,in zdaj ugotavljam da se elapor ne lepi z lepilom za epoksy.Vem da more biti sekundno in aktivator kar se najbrž ne dobi v navadnih trgovinah.Ali tudi?oziroma če je že kdo uporabljal kakšno alternativo pri teh lepilih ki bi jo lahko jutri nekje na Koroškem tudi kupil.v roku vikenda bi rad zadevo spravil v zrak
Hvala za predloge in odgovore

Zraven sem kupillepilo Epoxi-rapid 5min,ki ga proizvajalec ne priporoča je mogoče kdo lepil s tem ?
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

sekundno lepilo ti bo razžrlo elapor!!!!

sam sem uporabil Uhu por, ki je 10 min. lepilo za storipor in zadeva še vedno drži skupaj.

kar se tiče epoksija, pa po mojih izkušnjah razen tega, da bo dodal precej teže, ne bi smelo biti težav.

toliko na hitro, več pa ti bodo napisali profiji.

LP,
Matic
Uporabniški avatar
willy
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 17 Maj 2006, 18:59

lepilo za elapor

Odgovor Napisal/-a willy »

zadevo sem zlepil z navadnim sekundnim lepilom .tako da je easy skupaj,jutri bomo pa videli....
trully1
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 01 Sep 2005, 06:14
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a trully1 »

Zdravo
Da nam nove teme odpirov bom vprašal kar tu.
Tud sam mam easystara pa me zanima pri krilu. Če dam karbonsko cevko v krilo, mi obe polovici krila ne prideta skupaj. Zanima me ali je to prav?

LP
Bevcan
Freak
Prispevkov: 584
Pridružen: 06 Jun 2006, 07:36
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Bevcan »

Ti karbonsko cevko kar malo potlači v krilo se bo že malo zapičila v material. Tudi jaz sem to storil. Seveda če nisi "vodil" za nosilec preveč napacal z lepilom kar piše v navodilih da moraš bit pri tem zelo previden. Poiskusi pa jo na obeh koncih zatlačiti enako da mo model čim bolj vravnotežen čeprav pomoje to ni tok važn ker mam jest dva različna servota not in je na tisti strani kjer je težji servo tudi sprejemnik baterije pa so vseeno na sredini. Se ga da kar lepo strimat pol z smernim krmilom. Aja pa še to jaz sem bil samouk na tem modelu in mi je uspel malo razbi trup tam kjer je prostor za sprejemnik in aku. Pa sem zvel selotejp in nos trupa na trdno povil z žirokim selotejpom. Tako sem konstrukcijo trupa zelo ojačal. S tem trupom je pol tud brat dvakrat pikiral na nos pa je model še vedno v "voznem stanju. Mogoče če se boš učil sam je vredno da trup s selotejpom polimaš že na novem modelu.

Še slika polepljenega Easyja res ni lepo sam ta model ni namenjem temu da je lep ampak temu da se naučiš leteti.Slika
Zadnjič spremenil Bevcan, dne 04 Jul 2006, 11:13, skupaj popravljeno 2 krat.
Gravitacija je hudič.

LP Primož Iskra
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Uporabniški avatar
willy
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 17 Maj 2006, 18:59

montaža brezkrtačnika

Odgovor Napisal/-a willy »

doma imam motor 2410-12kombo:
http://www.top-modeltehnik.si/izpis/uvod.php?kat=213
Ima že kdo ugrajeno na easy starja oz. imate kakšno idejo kako prirediti zadevo nosilec da bi to pasalo gor.
Za dober vlek mora biti propeler 8x4 torej bi moral biti motor višje,gledal sem že predelave na http://www.mpx-easystar.de/...niso glih posrečene.
če ima kdo kakšno idejo ali link se priporočam.
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Jst sem dau tak motor na easysrarja pa ni šou nikamor. Pol sem pa dau noter MEGO 35000-obratov je pa šlo k raketa. Očitno rabi hitrejše motorje. =D> =D>
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
chameleon
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 14 Mar 2006, 14:28
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a chameleon »

Sam sem pred kratkim sestavil svojega easystarja. Zaj... pa sem, ko sem pri leplenju repa nanesel preveč lepila, seveda mi je zmanjkalo pol sekunde, da bi rep dokončno poravnal. Višina je sedaj na eni strani 3cm višja kot na drugi. Zanima me kako zelo bo to vplivalo na letalske sposobnosti.
Priponke
skica.JPG
skica.JPG (10.62 KiB) Pogledano 5298 krat
Uporabniški avatar
Pastakl
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 23 Dec 2005, 20:16
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Pastakl »

Ejga, 3 cm je pa malo veliko, a se ti ne zdi. Sicer ne vem kako bi to na let vplivalo, ampka jaz bi stvar po hitrem postopku poskušal odpravit.

Težko ti svetujem kako, mogoče bi poskusu prekrivit, tako da bi bile obe strani enaki?
chameleon
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 14 Mar 2006, 14:28
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a chameleon »

Men se zdi 3 cm ogromno...zato sem pa vprašal. Popravit sem probal, neuspešno. Edina možnost se mi zdi, da bi cel rep odrezal, poravnal zadevo in nazaj prilepil. Tako bi seveda izgubil ogromno na trdnosti.

Če ima kdo kakšno boljšo idejo, bom zelo vesel.
Uporabniški avatar
willy
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 17 Maj 2006, 18:59

Odgovor Napisal/-a willy »

Tut jaz sem zgrešil oz. nisem dost hitro potisnil repa v ležišče.Vzemi olfa oz modelarski nož in lepo po spojih poreži,meni je šlo fajn narazen.
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

vidim da nekateri kar "obrajtate" ta model,tko da sem se odločil da grem to soboto tudi jaz ponj.
Zanima me pa samo to ,če dobiš zravn vse potrebne šare tudi lepilo a je le-to potrebno dokupit?
V primeru da ga je treba kupit posebaj me zanima katerega?
BTw,je 5min.epoxi dobr?
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Offshore, z kakšnimi modeli pa zdaj letiš ?
šmergl itaq rulz
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Moj prvi model je bil Piper EP (thunder Tiger) tko da sem še začetnik,tale bi bil pa moj drugi model.
Sam na žalost sm Piperčka ponucal do konca(razbit)tko da sem se zdele za tegha odloču kakor so mi tud drugi svetoval..
Vprašal bi pa še ,kako se tale model vzleta-z rok ali se da tudi s tal s tem motorjem ki je priložen v paketu??
Uporabniški avatar
jakob28
Razpravljalec
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Apr 2006, 11:27
Kraj: Breg pri Žirovnici

Odgovor Napisal/-a jakob28 »

Model vzleta iz rok-s tal pa ne(vsaj meni še ni uspelo...)sem pa na forumu nekje zasledil,da je nekdo vzletal s snega...lepila ni zraven,meni so zraven poslali sekundnega in aktivator...

svojega sem ravno "servisiral" po trdem navpičnem pristanku...je pa res trpežen...

lp
Uporabniški avatar
Pastakl
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 23 Dec 2005, 20:16
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Pastakl »

S tal ne more, zadeva sploh nima koles...

Kolikor sem videl na klubskem letališču ga preprosto vržejo...
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Stari,tuki si poglej videe pa boš vidu da gre tud iz tal...sam ne vem s kakšnimi motorji-mogoče z BK :wink:
http://www.mpx-easystar.de/
Uporabniški avatar
jakob28
Razpravljalec
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Apr 2006, 11:27
Kraj: Breg pri Žirovnici

Odgovor Napisal/-a jakob28 »

z originalnim motorjem ne verjamem....mogoče bi pa z asfalta lahko odletel tako kot me 163 in kolesa pustil na tleh...

lp
Uporabniški avatar
Pastakl
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 23 Dec 2005, 20:16
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Pastakl »

:o Easystar iz tal... ok, sam svašta lahk rečem...
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Nism mogu počakat do sobote,tko da sem ga kr zdele letu v Mantuo iskat :lol:
Im very happy now :D :lol: :lol:
Priponke
picture 011.jpg
picture 011.jpg (110.76 KiB) Pogledano 5054 krat
picture 009.jpg
picture 009.jpg (114.13 KiB) Pogledano 5054 krat
Uporabniški avatar
jakob28
Razpravljalec
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Apr 2006, 11:27
Kraj: Breg pri Žirovnici

Odgovor Napisal/-a jakob28 »

zdej pa kr hitro sestavit-pa proti večeru lahko že letiš....

lp
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ja res je,sam zanima me še neki...a se motor prlima notri,pa kako ste reševal probleme s servi,ker so moji mini-9g in so mal premajhni za v tisto veliko luknjo...a naj jih tudi kar prlimam
...mizico bom itak mogu narest za ojačitev :-(
Aja pa še neki,krila..so ta samo nataknjena skupaj ali se jih tudi zlepi?
Uporabniški avatar
jernejk
Profesor
Prispevkov: 1116
Pridružen: 02 Apr 2005, 23:29
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jernejk »

@Offshore:

Če boš rabil pomoč pri učenju, se lahko zmeniva, da skupaj narediva par štartov, po možnosti s povezavo učitelj - učenec. Jaz sem iz Kranja, ti pa - če prav vidim - iz Podnarta, tako da to ne bi smel biti problem.

Če te zanima, me kontaktiraj na ZS.

PS: pomoje si bil ti danes v štacuni tik pred mano
Uporabniški avatar
jakob28
Razpravljalec
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Apr 2006, 11:27
Kraj: Breg pri Žirovnici

Odgovor Napisal/-a jakob28 »

Offshore:

Motor se prilepi za fiksno (z lepilom),nekateri ga dajejo tudi z dvostranskim trakom(zaradi kasnejše lažje menjave-to sem prebral na easystar fanpage...);serve sem jaz prav tako dal manjše-hitec hs-55,pa sem jih kar prilepil...mislim,da tudi v navodilih piše,da se prilepijo...krila se pa le staknejo skupaj-kot puzzle,držijo super,pri trdih pristankih pa lepo padejo narazen in so nepoškodovana...

lp
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike